Guduruklar Sohbet Alanı :D

Kapalı Hesap (230936)
02-04-2012, 22:58   |  #1226  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj

Tamam tamam yaz sen fikirlerini :)  Benim de istediğim bu zaten.. Eksik yanlarımı öğrenmek istiyorum.

Kapalı Hesap (154666)
02-04-2012, 22:59   |  #1227  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: A.C.T  
1-) Hayır windows orjinal deil
2-) Sürücüler zaten CD'nin içinde vardı Vallaha ben bişey yapmadım ne yaptıysa o CD yaptı Kahkaha
3-) Kurulumdan hemen sonra nete girmedim biraz dosyalarımı düzenldim avast antivirüsü yükledim daha sonra ilk Chip'e girdim sonra senin yazılara baltım spybod S&D 'yi indir yazmışsın onu indirdim onun dışında Vallaha bi suçum yok ben masumum Kahkaha
Bu durumda
Anakart chipset inf dosyası yüklü olmadığı için kasıntı yapabilir. Eğer bir aygıtın sürücüsü yüklenmediğinde yeni donanım bulundu diye bi yazı çıkıyorsa bu sürücü yüklüdür. Yani ses kartının sürücüsünü yüklemeden önce böyle bir ibare gördüysen mesele yok ama görmediysen anakart sürücülerini yüklemelisin.
Anakart sürücüsü yüklü ise. Windows orijinal değilse....
Önce spybots u kur. tara ve bağışıkla. Önce bunu yapmak zorundasın. trojanlara karşı.
Sonra AVAST ı kur ve derinlemesin tarama yap. Bu tarama uzun sürer. Sistem ve hdd hızına bağlı olarak takribi 2 saat. Orijinal olmayan işletim sistemlerinde birçok zararlı yazılım bulunabilir. Bunların hangi dosyada olduklarını bir kenara yaz. Özellikle ne tür zararlı olduğunu not et. (genellikle trojan dır)
Sadece chip e gir ve asla net üzerinden başka dosya yükleme. Birkaç gün bu şekilde sistem otursun. Daha sonra sadece önemli güvenlik güncellemelerini yükle ve güncellemeleri kapat.
Yeniden tam sistem taraması yaparak ayarları normale getir.
Birkaç gün sonra bilgisayarın normal hızına gelecek ve sorunsuz kullanabileceksin.

Kapalı Hesap (230936)
02-04-2012, 23:00   |  #1228  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Birde sistemi normal ücretiyle topla sonra üzerine %25 indirim birdir
işlemci ve ekran kartını düzelttinmiydi sorun hallalur onları düzelttikten sonra bişey diyen olursa söyle dövelim :
:D  Demekki işlemci ve ekran kartı bilgim eksik.. Bunları nasıl öğrenebilirim? Hangi sisteme hangi ekran kartıve işlemcinin iyi olacağını?

A.C.T
02-04-2012, 23:01   |  #1229  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
439 mesaj

Birde RAM ler o kadar pahalı olmaz sen normal tek öodül Gskill Ripjaws 1600 Mhz RAM al çünki zaten
1600 MHz bir RAM ile 1866 MHz RAM arasındaki fark günlük kullanımda fazla kendini belli etmez

Aslında bütün mesajlarımı atarken senin kalbini kırmamaya çalıştım ama İnşallah iyiliğimi ve samimiyetimi yanlış anlamazsın :D

Kapalı Hesap (230936)
02-04-2012, 23:04   |  #1230  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Birde RAM ler o kadar pahalı olmaz sen normal tek öodül Gskill Ripjaws 1600 Mhz RAM al çünki zaten
1600 MHz bir RAM ile 1866 MHz RAM arasındaki fark günlük kullanımda fazla kendini belli etmez

Aslında bütün mesajlarımı atarken senin kalbini kırmamaya çalıştım ama İnşallah iyiliğimi ve samimiyetimi yanlış anlamazsın :

Yok valla kardeş, hiç şüphen  olmasın o konuda.. Anlıyorum ben seni :D Hiç kırılmadım.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232316) ~ 02 Nisan 2012 23:10
Kapalı Hesap (154666)
02-04-2012, 23:05   |  #1231  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: okinkurt  
 yaf bu yeni chip ifadeleri rezaletmiş eskileri daha göseldi :D abi canak cömlekte tamamık kurulu duruyo ama bu sisteme eminmisin 10 metreliki geri vercem ama buda calusmassa geri veremem bidaha calısır demi bu usb coklandırıcıları güc destegi salıyomi ?
USB çoğaltıcıları adaptörlü ise (Besleme voltajını hariçten alıyorsa) 4-5 metreye kadar rahat çalışır. Ama USB kablosu üzerinden besleme voltajı alıyorsa bunlar yeterli olmaz.
Resim çekip koymuştum görmedinmi.

By mr_yamyam at 2012-04-02

A.C.T
02-04-2012, 23:10   |  #1232  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
Alıntı: Mr_YAMYAM  
Bu durumda
Anakart chipset inf dosyası yüklü olmadığı için kasıntı yapabilir. Eğer bir aygıtın sürücüsü yüklenmediğinde yeni donanım bulundu diye bi yazı çıkıyorsa bu sürücü yüklüdür. Yani ses kartının sürücüsünü yüklemeden önce böyle bir ibare gördüysen mesele yok ama görmediysen anakart sürücülerini yüklemelisin.
Anakart sürücüsü yüklü ise. Windows orijinal değilse....
Önce spybots u kur. tara ve bağışıkla. Önce bunu yapmak zorundasın. trojanlara karşı.
Sonra AVAST ı kur ve derinlemesin tarama yap. Bu tarama uzun sürer. Sistem ve hdd hızına bağlı olarak takribi 2 saat. Orijinal olmayan işletim sistemlerinde birçok zararlı yazılım bulunabilir. Bunların hangi dosyada olduklarını bir kenara yaz. Özellikle ne tür zararlı olduğunu not et. (genellikle trojan dır)
Sadece chip e gir ve asla net üzerinden başka dosya yükleme. Birkaç gün bu şekilde sistem otursun. Daha sonra sadece önemli güvenlik güncellemelerini yükle ve güncellemeleri kapat.
Yeniden tam sistem taraması yaparak ayarları normale getir.
Birkaç gün sonra bilgisayarın normal hızına gelecek ve sorunsuz kullanabileceksin.
Hah hah senin dediğin gibi ses kartı Driverini silince bu yazı çıktı şöyleydi

Alıntı: Windows Balonu  

Yeni donanım bulundu;
Çoklu ortam ses denetleyicisi
Creative bilmembiş
 Haaa....
Yaw YAMYAM abi sana bişiy diecem ama kızma ben işletim sisteminin orjinal olup olmadığını bilmiyom nasıl öğreneceğim ???
Ama daha yeni yeniden başlattım bi yazı çıktı Windows Orjinal Yazılım avantajları die bi test vardı ona girdim program bana dediki;
Yazılım kopyanız microsaoft'a gönderiliyor bu işlem bir kaç dakika sürebilir dedi
sonracığıma sonuçlar geldi sizin yzılım korsan filan dedmiyordusonuçlarda
zaten geçen formatlamamda da bu test gelmişti bitişte şöyle yazıyordu;
Eğer yazılımınız korsanise windows sizi belirli aralıklarla uyaracak dedi
Ama ben hiç uyarı alammıştım demekki orjinal yazılım Kahkaha

Kapalı Hesap (154666)
02-04-2012, 23:14   |  #1233  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Hah hah senin dediğin gibi ses kartı Driverini silince bu yazı çıktı şöyleydi

Haaa....
Yaw YAMYAM abi sana bişiy diecem ama kızma ben işletim sisteminin orjinal olup olmadığını bilmiyom nasıl öğreneceğim ???
Ama daha yeni yeniden başlattım bi yazı çıktı Windows Orjinal Yazılım avantajları die bi test vardı ona girdim program bana dediki;
Yazılım kopyanız microsaoft'a gönderiliyor bu işlem bir kaç dakika sürebilir dedi
sonracığıma sonuçlar geldi sizin yzılım korsan filan dedmiyordusonuçlarda
zaten geçen formatlamamda da bu test gelmişti bitişte şöyle yazıyordu;
Eğer yazılımınız korsanise windows sizi belirli aralıklarla uyaracak dedi
Ama ben hiç uyarı alammıştım demekki orjinal yazılım Kahkaha

O zaman mesele yok. Ama tüm mesele O cd yi yapan firma. İçerisine böcükler koymuş olabilir. Böcükleri temizlersen mesele kalmaz. Gerisi M.S un meselesi.

okinkurt
02-04-2012, 23:14   |  #1234  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Anladım yamyam abü glscgn filimin ismi müebbet kuşları türkçe dublajlı olarak cok komik film izle hocam .

A.C.T
02-04-2012, 23:17   |  #1235  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
Alıntı: Cpt. MacMillan  
:D  Demekki işlemci ve ekran kartı bilgim eksik.. Bunları nasıl öğrenebilirim? Hangi sisteme hangi ekran kartıve işlemcinin iyi olacağını?
Kardeşim bilmen gereken herşeyi anlatırım istersen ama su an ortam müsait deil istersen özelden mesaj at ordan yanıtlayım hem sen istediğin soruyu sorarsın hemde ben sana net net yanıt yazarım ;)

Kapalı Hesap (230936)
02-04-2012, 23:19   |  #1236  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Kardeşim bilmen gereken herşeyi anlatırım istersen ama su an ortam müsait deil istersen özelden mesaj at ordan yanıtlayım hem sen istediğin soruyu sorarsın hemde ben sana net net yanıt yazarım ;)
Tamam A.C.T sağol kardeşim :)  Ben sana başka zaman sorarım. Teşekkür ederim ilgilendiğin için ;)

okinkurt
02-04-2012, 23:29   |  #1237  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

İncelemeler mac inceleme hangi işlemci nası performans veriyi parasına göre en iyisi hangisi vs bunları arastır gardiş mesela 2500- vaa 2500k var 2500k overlock olabiliyir ve i7 2600 k ya yakın oyun performansı dedigim gibi incelemeler gardaş :D off pc de cok oturduk kulak basladı gene senfoniye .D

A.C.T
02-04-2012, 23:30   |  #1238  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
Alıntı: Mr_YAMYAM  
O zaman mesele yok. Ama tüm mesele O cd yi yapan firma. İçerisine böcükler koymuş olabilir. Böcükleri temizlersen mesele kalmaz. Gerisi M.S un meselesi.
Yok abi işleri güçleri rast gitsin yaw ben bu CD ile format atmadan önce bilgisayarımda ekrankartı driveri yoktu ama sana Ciddi söylüyom (gülme bak) bilgisayarımda ekran kartı diriveri olmayınca mario oyununda bile kasılıyordu bilgisayar Valla Ciddi söylüyom ha.. abartmıyom :D

Ama şimdi ekran kartının kaldırdığı birçok oyunu oynuyom biraz Second Sıght oynarken çok fazla oynadığımda (ekran kartı ısındığında) grafikler bozuluyor o kadar

Arkadaşlar hepinize Second Sıght tavsiye ederim çok manyak oyun

temsili resim

Kapalı Hesap (230936)
02-04-2012, 23:31   |  #1239  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Alıntı: okinkurt  
İncelemeler mac inceleme hangi işlemci nası performans veriyi parasına göre en iyisi hangisi vs bunları arastır gardiş mesela 2500- vaa 2500k var 2500k overlock olabiliyir ve i7 2600 k ya yakın oyun performansı dedigim gibi incelemeler gardaş :D off pc de cok oturduk kulak basladı gene senfoniye .
Göz kırpma

okinkurt
02-04-2012, 23:36   |  #1240  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

A.t.c grafikler vefat etmiş bunda yaf :D

Kapalı Hesap (230936)
02-04-2012, 23:39   |  #1241  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Yaw benim ekran kartı driverim yükü olmasına rağmen, mesela google chorme den şu an chip forum'a bakıyorum. Ara sıra simge durumuna küçültürken ekran bazen yavaş yavaş iniyor.. Nasıl anlatsam? Hani yazıcıdan çıktı alırken kağıt yavaş yavaş çıkar ya dışarıya doğru. Öyle iniyor.

okinkurt
02-04-2012, 23:41   |  #1242  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

O bendede oluyo yaf bi yerde işlemci kaynaklı diye okuduydum doğru yanlış bilemiyorum

okinkurt
02-04-2012, 23:46   |  #1243  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

http://www.youtube.com/watch?v=ZaI2IlHwmgQ cok gözel sarkı yaf :D

Kapalı Hesap (203105)
02-04-2012, 23:47   |  #1244  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Yok abi işleri güçleri rast gitsin yaw ben bu CD ile format atmadan önce bilgisayarımda ekrankartı driveri yoktu ama sana Ciddi söylüyom (gülme bak) bilgisayarımda ekran kartı diriveri olmayınca mario oyununda bile kasılıyordu bilgisayar Valla Ciddi söylüyom ha.. abartmıyom :D

Ama şimdi ekran kartının kaldırdığı birçok oyunu oynuyom biraz Second Sıght oynarken çok fazla oynadığımda (ekran kartı ısındığında) grafikler bozuluyor o kadar

Arkadaşlar hepinize Second Sıght tavsiye ederim çok manyak oyun

temsili resim

sağ daki adamın beline dikkat kabarmış galiba grafikler isyan ediyor  hahaha

okinkurt
02-04-2012, 23:53   |  #1245  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

ya bi sarkı indirem didim azeri sitesi varmıs hayatımda böle komik yazı görmedim azeriler alnmasın ama :D:D:D:D:D: zor buldum indirme butonunu 

Faylı endirmə keçidi
Fayl: Black Eyed Peas - Pump it.mp3
Ölçüsü: 3.3 MB (3444736 bytes)

Bakı Bələdçisi

Bu birbaşa keçid sizin IP üçün növbəti 24 saat ərzində aktiv olacaq

Kapalı Hesap (203105)
02-04-2012, 23:58   |  #1246  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

valla ben bir ara canım sıkılınca tv den azeri kanallarını izleyip gülerdim konuşmaları bizim dilimize göre çok komik geliyor acaba bizim dilimizde onlara göre komik geliyor mu  merak ediyorum

okinkurt
03-04-2012, 00:00   |  #1247  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Ben arada anvs mi ne bi kanal var orda cok iyi filmler cıkıyo bizim tv ye gec gelen ne hikmetse dublajda felaketler alttan ingilizce konusmalar geliyo bide bagırıyomus gibi seslendiriyolar gülmektn filmi izleyemiyom bide sonundaki cast ıda seslendiriyolar korkunc :D:D:D: yönetmen su su felan .

Kapalı Hesap (230936)
03-04-2012, 00:01   |  #1248  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Alıntı: glscgn  
valla ben bir ara canım sıkılınca tv den azeri kanallarını izleyip gülerdim konuşmaları bizim dilimize göre çok komik geliyor acaba bizim dilimizde onlara göre komik geliyor mu  merak
Bende öyle yapıyorum valla.. :D  Açtım bir keresinde Azeri bir kanalı.. Böcek ilacı reklamları yapıyorlar. Hani RAİD marka ilaç varya onun reklamı. Aynen şöyle diyor..

"Raid çok yahşi bir ilaçtır.. Haşaratlara karsi kesin mödahale" :D

okinkurt
03-04-2012, 00:02   |  #1249  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

ya bi müzk indiremedim 3.3 mb diyo her yerde pump it e ama yarım sarkı belli idm ile klip cekip onu mp3 e cevirces baska care kalmadı :(

Kapalı Hesap (203105)
03-04-2012, 00:02   |  #1250  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: Cpt. MacMillan  
Bende öyle yapıyorum valla.. :D  Açtım bir keresinde Azeri bir kanalı.. Böcek ilacı reklamları yapıyorlar. Hani RAİD marka ilaç varya onun reklamı. Aynen şöyle diyor..

"Raid çok yahşi bir ilaçtır.. Haşaratlara karsi kesin mödahale" :

haha valla öyle ben adamların en duygusal film veya dizisini bile izlesem gülmekten karnım ağrır