neden counter oynuyorsunuz ?

faceman
26-08-2011, 23:10   |  #1  
faceman avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

arkadaşlar her internet kafeye gittiğimde yada bir oyun hakkında konuşulurken hep counter bıktım artık bu oyundan Beğenmedim böyle kötü grafikli-konusuz-yapay zekasız oyunu neden oynuyorsunuz her kafeye gittiğimde gel vs atalım dien veletleri duymaktan bıktım Ağzı kulaklarına varıyor siz oynuyormusunuz oynuyorsanız neden ?

Eziotore
26-08-2011, 23:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
293 mesaj

katılıyorum grafikler berbat , yapay zeka 0 , bende her nete gittiğimde  goruyorum hep oynayanları , daha geçen sene oynuyordum fakat bu sene gözüme berbat görünüyor , haklısın bence dediklerinde , arkadaşlarla oynayacaksan en iyisi CoD2 :)

faceman
26-08-2011, 23:50   |  #3  
faceman avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

bide demiyolarmı abi gel vs atalım off işte işin en kötü kısmı o :)

Andaç Işık
26-08-2011, 23:52   |  #4  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

Herkes o yaşlarda oynamıştır : ) Olur bunlar. 

Cectea
27-08-2011, 00:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

neden olduğunu söyliyim kardeşim ben bir oyun oynuyucaksam bu oyuna zaman ayırıcaksam bunu grafikleri falan hikaye bunlar önemli değildir iki şey önemlidir :

Dünyadaki Piyasası

Oyuncu Kalitesi

sen şimdi diyorsun internet cafe küçük düşüniyorsun internet kafede eğlenmek içi oynyana salaklarla kıyaslama bu oyunu gerçek counter görmek istiyorsan dreamhack turnuvası her sene dünyada yapılır counter turnuvasıdır dünyanın her yerindeki professional counter takımları gelirler ve bu turnuvanın ödülü yaklaşık 1 milyon dolara yakın olur şimdi sen bu adamların oynadığı oyun ile internet kafede gördiğün arkadaşların oyunu karşılaştıryorsun dünyanın fnatic Sk gamin Na Vi gaming gibi büyük başta counter takımlarının sponsorlarını biliyor musun ? dur söyliyim kaspersky antivirüs kingston steel series toshıba Asus gibi büyük markalar

yani demek istediğim şu bir oyuna oynucaksan buna zaman vericeksen bu öyle uyduruk bir oyun olmasın professinonal ve kaliteli bir oyun oldun bi yüzden kantır oynuyoruz yoksa bizde biliriz yok metin2 oybnayıp canavar kesmeyi knight oynayıp bişey yapmayı :)

Qromodynmc
27-08-2011, 00:08   |  #6  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Valla bende bilmiyorum bunların niye oynadığını:),Benim gözümde en iyi multi oyunu Cod 4multiydi:) Acayip eğlenceli olurdu Xfiredeyken..

AimLeSS
27-08-2011, 00:21   |  #7  
AimLeSS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
469 mesaj

abi o bi fanatikliktir deişitremzsin kendin bi kere başladınmı. usp ile 124 attığındaki mttluğu cod 2 de adamı tarayınca yaşayamazsın. glockla adamı kitleyip arkaşınız vurmasını sağladığındaki takım arkadaşlığı hissini cod 2 de takım arkadaşın arkandan gelen adamı vurduğunda hissedemezsin abi o oyun bi farklıdır. desert ile hs atıp cold ile kafa taramayı hiç bi oyunda yaşayamazsın

The Best Player
27-08-2011, 00:22   |  #8  
The Best Player avatarı
Yıllanmış Üye
238 mesaj

Ben biohazard ve zm plague yi seviyorum hiç denedin mi onları ?

AimLeSS
27-08-2011, 00:24   |  #9  
AimLeSS avatarı
Yıllanmış Üye
469 mesaj

denedmedim. dedim ya o bi fanatikliktir bırakamazsın die

AimLeSS
27-08-2011, 00:26   |  #10  
AimLeSS avatarı
Yıllanmış Üye
469 mesaj

ayrıca cectea haklı kim ne derse desin gelmiş geçmişen iyi fps oyunudur counter strike (1.6)

M.G.G
27-08-2011, 02:42   |  #11  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Cs oynamıyorum.Benim arkadaşlar da wolfteam diye bir oyuna takmış gece gündüz onu oynuyorlar :D
1 sene önceye kadar browser oyunu olan sanalika oynamıştım onuda 1 hafta kadar.Şimdi hiç oyun oynamıyorum (:

kajmeran37
27-08-2011, 06:24   |  #12  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

katılıyorum dostum :) fps oyunlarının babasıdır C.S 1.6-1.5 farketmez :)) kafe botlarıyla kıyaslamışsın sen dostum professional oyuncularla oyna bikere hayattan bezersin ben fps bilmiyomuşum dersin black ops'u bitirmeye benzemez:)

LabLub
27-08-2011, 09:05   |  #13  
LabLub avatarı
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Size önerim Counter Strike: Source'ü multiplayer olarak oynamak. Grafikten söz etmişsiniz gerçekten çok yüksek detaylar var.

Castieltr
27-08-2011, 11:09   |  #14  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj
Alıntı: Cectea  
neden olduğunu söyliyim kardeşim ben bir oyun oynuyucaksam bu oyuna zaman ayırıcaksam bunu grafikleri falan hikaye bunlar önemli değildir iki şey önemlidir :

Dünyadaki Piyasası

Oyuncu Kalitesi

sen şimdi diyorsun internet cafe küçük düşüniyorsun internet kafede eğlenmek içi oynyana salaklarla kıyaslama bu oyunu gerçek counter görmek istiyorsan dreamhack turnuvası her sene dünyada yapılır counter turnuvasıdır dünyanın her yerindeki professional counter takımları gelirler ve bu turnuvanın ödülü yaklaşık 1 milyon dolara yakın olur şimdi sen bu adamların oynadığı oyun ile internet kafede gördiğün arkadaşların oyunu karşılaştıryorsun dünyanın fnatic Sk gamin Na Vi gaming gibi büyük başta counter takımlarının sponsorlarını biliyor musun ? dur söyliyim kaspersky antivirüs kingston steel series toshıba Asus gibi büyük markalar

yani demek istediğim şu bir oyuna oynucaksan buna zaman vericeksen bu öyle uyduruk bir oyun olmasın professinonal ve kaliteli bir oyun oldun bi yüzden kantır oynuyoruz yoksa bizde biliriz yok metin2 oybnayıp canavar kesmeyi knight oynayıp bişey yapmayı :)

Gather Beğendim

ahmet1640
27-08-2011, 12:24   |  #15  
ahmet1640 avatarı
Üye
84 mesaj

Bırakın artık bi oyuna takılıp kalmayı.Zaten oyun oynamak hiçbir zaman profesyönellikle alakadar değildir.Oyunlar yalnızca zevk eğlence içindir.Ama bakıyoruz ki artık günümüz insanları bunu kullanıyor ve bi oyuna sizi bağlayıp sizden para koparmaya bakıyor.Tanıdığım çok insan var bu tuzağa düşmüş olan.Aman deyim siz böyle şeylere kanmayın ve oyunları sadece ve sadece zevk eğlence için oynayın. 

Cectea kardeşim sende bırak artık yabancılara bu kadar özenmeyi.Sen TÜRK'sün.Bırak onlar istediğini yapsın.Senin onlardan bi farkın olsun.Oyun oynama demiyorum diyemem de zaten sana kalmış ama sadece bir oyun da bu kadar sevilmezki.Biliyorum belki biraz bile etkilemeyecek seni bu yazı ama bende görevimi yapmak istedim.

SAYGILAR İYİ FORUMLAR.

Son Düzenleme: ahmet1640 ~ 27 Ağustos 2011 12:26
Eziotore
27-08-2011, 12:24   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
293 mesaj
Alıntı: AimLeSS  
abi o bi fanatikliktir deişitremzsin kendin bi kere başladınmı. usp ile 124 attığındaki mttluğu cod 2 de adamı tarayınca yaşayamazsın. glockla adamı kitleyip arkaşınız vurmasını sağladığındaki takım arkadaşlığı hissini cod 2 de takım arkadaşın arkandan gelen adamı vurduğunda hissedemezsin abi o oyun bi farklıdır. desert ile hs atıp cold ile kafa taramayı hiç bi oyunda yaşayamazsı
Çok duygusal girmiş valla Kahkaha

Cectea
27-08-2011, 12:53   |  #17  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

ahmet kardeşim işte siz böyle yaptığınız için türkiyedeki takımlara böyle büyük markalar sponsor olmuyor siz sadece bilgisayarı açıyorsunuz o ekrana bakıp sadce eğlenmek için oynuyorsunuz bu oyunu biz ise oyun oynamakla zamanımızı geçirmiyoruz bunu bir meslek olarak yapmaya çalışıyoruz

demişsinki sen Türksün bırak bu işleri demişsin ne alakası var bunun ?? yurt dışında 1 haftalık bir turnuvaya gidip 1 milyon dolar kazanan adamlar analarının karnından doğarken cs mi biliyor sanıyorsun ? o adamlar öyle yapmıyor işte siizn gibi düşünmeyip kendilerini geliştiriyorlar siz ise hala yok grafik kötü yok bilmem ne diyorsunuz ne diyim devam edin yolunuza !

sosyalik
27-08-2011, 12:57   |  #18  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Dünyadaki Piyasası

Oyuncu Kalitesi

Counter'a profesyonel ve kaliteli diyen oyun görmemiştir. Oyunun yapımcıları bile geliştirmeyi bıraktı, bazı kesim hala oynamayı bırakamadı. O yürürken çıkan ayak sesleri mi profesyonel ve kaliteli yoksa ketçap gibi fışkıran kan mı? Adamların hareketleri mi yoksa silahlar mı profesyonel ve kaliteli? E-) Hiçbiri.
Bir de şunu sorayım: Oyun, para kazanmak için mi oynanır?

sosyalik
27-08-2011, 13:03   |  #19  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
ahmet kardeşim işte siz böyle yaptığınız için türkiyedeki takımlara böyle büyük markalar sponsor olmuyor siz sadece bilgisayarı açıyorsunuz o ekrana bakıp sadce eğlenmek için oynuyorsunuz bu oyunu biz ise oyun oynamakla zamanımızı geçirmiyoruz bunu bir meslek olarak yapmaya çalışıyoruz

demişsinki sen Türksün bırak bu işleri demişsin ne alakası var bunun ?? yurt dışında 1 haftalık bir turnuvaya gidip 1 milyon dolar kazanan adamlar analarının karnından doğarken cs mi biliyor sanıyorsun ? o adamlar öyle yapmıyor işte siizn gibi düşünmeyip kendilerini geliştiriyorlar siz ise hala yok grafik kötü yok bilmem ne diyorsunuz ne diyim devam edin yolunuza !

Oyunun TDK Sözlüğü'ndeki anlamı:

oyun   

a. 1. Yetenek ve zekâ geliştirici, belli kuralları olan, iyi vakit geçirmeye yarayan eğlence: Tenis, tavla, dama, çelik çomak, bale oyundur. 2. Tiyatro veya sinemada sanatçının rolünü yorumlama biçimi. 3. Müzik eşliğinde yapılan hareketlerin bütünü: Zeybek oyunu. 4. Seslendirilmek veya sahnede oynanmak için hazırlanmış eser, temsil, piyes. 5. Bedence ve kafaca yetenekleri geliştirmek amacıyla yapılan, çevikliğe dayanan her türlü yarışma: Olimpiyat oyunları. Akdeniz oyunları. 6. Şaşkınlık uyandırıcı hüner: Hokkabazın oyunu. Cambazın oyunu. 7. Kumar: “Bazıları oyun başından kalkar kalkmaz her şeyi unuturlar.” -P. Safa. 8. sp. Güreşte rakibini yenmek için yapılan türlü biçimlerde şaşırtıcı hareket. 9. sp. Teniste, tavlada taraflardan birinin belirli sayı kazanmasıyla elde edilen sonuç. 10. mec. Hile, düzen, desise, entrika: “Atatürk hiçbir zaman onların oyununa kanmış değildir.” -H. Taner.

Biz oyun deyince 1. anlamındakini anlıyoruz. Senin dediğin 7. anlamıysa ben karışamam. Oyun dedğin para kazanmak için oynanmaz, adı üstünde oyundur.

Son Düzenleme: sosyalik ~ 27 Ağustos 2011 13:05
Cectea
27-08-2011, 13:03   |  #20  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

tabiyki oyun para kazanmak için oynanmaz ama birde şu bakımdan düşün bir oyuna zaman ayırısyorsun ekranın karşısnda öyle boş boş mönütöre bakıyorsun bu oyunu çok oynuyorsun ve ileride çok çok iyi oynamaya başlıyorsun herşey çok normal buraya kadar peki sen bu oyunu bu kadar zman ayırdın oynadın kendini geliştidin süpersin niye bunu turnuvalar gidip değerlendirmiyormusn

demişsinki grafikler sence grafikler çok mu önemli yazımda da söyledim fnatic na vi sk gaming gibi takımların sponsloarı asus kaspersky toshıba sence bu adamlar niye conter sponsor oluyorlar düşünemiyorlar mı bu adamlar bu oyunun gelişmediğini grafiklerini kötü olduğunu onlar bilmiyor siz mi biliyorsunuz yapmayın arkadaşlar :)

Cectea
27-08-2011, 13:05   |  #21  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

sosyalik o sözlüğe göre senin zeka geliştirici oyunların çelik çomak tavla falansa ben bişey diyemicem :)

sosyalik
27-08-2011, 13:08   |  #22  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
tabiyki oyun para kazanmak için oynanmaz ama birde şu bakımdan düşün bir oyuna zaman ayırısyorsun ekranın karşısnda öyle boş boş mönütöre bakıyorsun bu oyunu çok oynuyorsun ve ileride çok çok iyi oynamaya başlıyorsun herşey çok normal buraya kadar peki sen bu oyunu bu kadar zman ayırdın oynadın kendini geliştidin süpersin niye bunu turnuvalar gidip değerlendirmiyormusn

demişsinki grafikler sence grafikler çok mu önemli yazımda da söyledim fnatic na vi sk gaming gibi takımların sponsloarı asus kaspersky toshıba sence bu adamlar niye conter sponsor oluyorlar düşünemiyorlar mı bu adamlar bu oyunun gelişmediğini grafiklerini kötü olduğunu onlar bilmiyor siz mi biliyorsunuz yapmayın arkadaşlar :)

Asus'a, Kaspersky'e ve Toshiba'ya işi bilmiyorlar demedim ki, aksine işi çok iyi biliyorlar ki Dünya'da bazı insanların gününün çeyreğini geçirdiği oyun üzerinden piyasa yaratmışlar. Oyun hazır, oynayan hazır; neden bundan gelir elde etmeyelim ki? diye düşünmüş olacaklardır sanırım.

Cectea
27-08-2011, 13:12   |  #23  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

sosyolik sponsor ne demek biliyor musun ? bu firmalar bu adamlara ücretsiz bilgisayar klavye mouse vs veriyolar bunlarda karşılığında ne yapıyorlar biliyor musun ?? yaptıkları iki şey var

1.sitelerinde kendi profillerinde kullandıkları toshıba asus vs bilgisayar parçarlının adlarını yazıyorlar

2.üzerinde reklam olan tişötleri giyiyolar

sence bunun neresi yanlış ?? burdaki çıkar ne toshıba asus tv de reklam yapmak yerine gidip hep oyunculara destek veriyolar maddi olarak hemde reklam yapıyolar buda çok normal birşey bence

ahmet1640
27-08-2011, 13:13   |  #24  
ahmet1640 avatarı
Üye
84 mesaj

Sosyalik desteğin için teşekkürler.Anlaşılan cectea kardeşimizin nerdeyse beyni yıkanmış.Kusra bakma ama o kadar oyun aşığı gördüm senin gibisini görmedim.Tabiki bizim dediklerimiz şimdi senin işine gelmiyor ama ilerde anlarsın merak etme.Biz şimdi sana bu konda ne dersek karşı çıkarsın.Neyse sohbetin için çok teşekkürler.Her görüşe saygım var.

İYİ FORUMLAR.

sosyalik
27-08-2011, 13:16   |  #25  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
sosyalik o sözlüğe göre senin zeka geliştirici oyunların çelik çomak tavla falansa ben bişey diyemicem :)
O sözlüğü sana tanıştırayım: Türk Dil Kurumu Sözlüğü. İnci Sözlükten alıp yazmadım bunları ben.

Yetenek ve zekâ geliştirici,
Fps oyununda adamın yanına nasıl yaklaşayım,odaya sis bombası(flashbang) atıp mı girsem yoksa bombayla hepsini mi öldürsem vb. düşünerek oyun üzerindeki yeteneğini ve zekânı geliştiriyorsun. Ama tabii oyun da buna uygun olmalı, Counter'da gördüğün adamı kafasından vur, eğil kaç başka bir şey yok.

belli kuralları
Hilesiz oynandığı zaman er oyunun beli kuralları var. Hiçbir COD, Battlefield serisinde adamı şifre yazarak uçuramazsınız. :)

iyi vakit geçirmeye yarayan eğlence

Benim dediğim tam bu noktada devreye giriyor, biz oyunları güzel vakit geçirmek için oynuyoruz ve saatlerce başında kalmıyoruz. Bizim oynadığımız oyunların zaten bir sonu var. En acemi bile 1 ayda bitirir. Counter'ın sonu yok, var da biz mi görmedik acaba?
Ayrıca biz oyunları para kazanmak için oynamıyoruz. Sözlükte de dediği gibi "iyi vakit geçirmek için" oynutoruz.

Son Düzenleme: sosyalik ~ 27 Ağustos 2011 13:19