"TELEKOM BİZİM" GÖNÜLLÜ GİRİŞİMİ

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
hasanyasin
12-02-2004, 00:00   |  #26  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,100 mesaj

Evet sevgili Quaalude, Chip forumlarında başladı bu girişim ve artık büyümesi gerekiyor. Dediğim gibi, bir web sitesi için çalışmalarım devam ediyor ve bir iki hafta içinde hep birlikte orada olacağız...

Hepinize tekrar tekrar teşekkürler...

BwT
14-02-2004, 19:04   |  #27  
Yıllanmış Üye
720 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Biraz geç olsada konuyu takibe başladık.Başladık diyorum çünkü web takımı olarak sizlere destek vermeye karar verdik.Bu amaçla web sitelerimizde bahsi geçen bannerları seve seve yayınlayabiliriz.Ayrıca bu konuda yapılan her türlü web çalışmasının ilk elden veya destekleyen olarak arkasındayız.

Herkese kolay gelsin.. [8]

ozy_92
14-02-2004, 22:29   |  #28  
Yıllanmış Üye
380 mesaj

Bence de bu TT işi iyice azıttı. Aydın'a ADSL geldi ama santralden 6 km'den daha fazla uzaktayım diye evime ADSL bağlayamıyorum. Aydın büyük bir şehir olma yolunda ama adamlar şöyle çok santral kurmuyorlar ki... ayda Dail-up bağlantıdan 30 milyon civarı fatura ödemek zorunda kalıyorum. TT bu işi azıttı. Kızgın Artık birşeyler yapalım yurtdışında hiçbir yerde internet bu kadar pahalı değil. insan kafayı yer ya... bir de ADSL fiyatları fazla ucuzlamadıkça ADSL'e olan talep her zaman düşük olacaktır.

BwT
15-02-2004, 12:41   |  #29  
Yıllanmış Üye
720 mesaj

evet santral büyük sorun.bizim okul şehir mrk. 3-4 km uzakta.ama okulun bulunduğu yer nüfus olarak bir hayli fazla yinede adsl çekemeyeceklerini söylüyorlar.dial up'a kaldık artık.. [8]

mr.bsb
15-02-2004, 21:57   |  #30  
Üye
58 mesaj

slm Gülümseme bu konuda sizleri benim de desteklediğimi ve elimden birşey gelecekse yapmaya hazır olduğumu bildirmek istiyorum.ege üniversitesinde bilgisayar öğrt. teknolojileri eğitimi bölümünde okuyorum ve hiç olmazsa fakültemizde bu konuyu herkese duyuracağım arkadaşlar.sanırım sonunda birşeyler başarabileceğiz,ben inanıyorum ya da inanmak istiyorum.öyle kös kös oturup ümitsizliğe düşmekle olmaz bu işler.hepimize kolay gelsin.sağolasın HASANYASİN,Teşekkürler...

nightstalker
16-02-2004, 17:10   |  #31  
Yıllanmış Üye
116 mesaj

Hasan Yasin tarafından başlatılan hertürlü atraksiyona katılıyorum, artık,
tıpkı buna olduğu gibiGöz kırpma

small_ticket
18-02-2004, 00:16   |  #32  
Yıllanmış Üye
167 mesaj

bende destekliyorum bu olayı ve bende birşeyler yapılabileceğine inanıyorum ama biraz inançlı,inatçı ve cesur olmamız lazım
hep beraber iyi şeyler ypabiliris arkadaşlar

toprak_14
18-02-2004, 15:30   |  #33  
Taze Üye
1 mesaj

Herkese selamlar ve başladığımız bu yolda başarılar arkadaşlar... Ben de Mr.Bsb kardeşimle aynı bölümdeyim. Birlikte Ege üniversitesinin birçok fakültesine bu kampanyadan haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz. Ancak ben bir şey sormak istiyorum. Destek vermek falan diyoruz ama bu destek nasıl olacak anlayamadım.Soru Sadece msj yollayarak mı destek olacaz yoksa çözüm önerileri mi üretmeye çalışcazSoru Herkese saygılar arkadaşlar... (teşekkürler HASANYASİN...)

hasanyasin
18-02-2004, 16:07   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Herkese tekrardan teşekkür ederek, bu destek konusunu biraz daha açmak istiyorum. Daha önce de bahsetmiştim, bir web sitemiz olacak çok yakında. Burada bir topluluk oluşturacağız. Şimdilik desteğiniz buraya yazacağınız mesajlar olacak sadece; fakat isteyen çoğumuz, bundan çok daha fazlasını yapacağız emin olun. Her toplulukta olduğu gibi, yürümesi gereken işleri üstlenen bazı arkadaşlarımız olacak elbette; fakat çoğu üyemizin, üye olmakla, yapılanların altında adının, imzasının yani desteğinin olduğunu bildirmesi yeterli olacak. Bu bir örgütlenme ve tüm dünyaya örnek bir girişim olacağını hepiniz hayretle göreceksiniz. [Ben de göreceğim; fakat hayret etmeyeceğim.Gülümseme]

Birçok kişi bunun mümkün olmadığını, telekom'un bizi takmayacağını vs... söyledi bana. Burada da aynı şeyler söyleniyor. Ben şu aşamada sizden "güven" ve "destek" istiyorum sadece. Sitemizin açılmasıyla birlikte, topluluğumuzun nasıl şekillenmeye başladığını, neler başarabileceğimizi, "insanlar" olarak ne kadar güçlü olduğumuzu hep birlikte göreceğiz.

Konuyu Türk Telekom'la yaşadığınız bir problem düzeyine indirgemeyin. Bu girişim, "bilişim sektörünün tüketicileri" olarak, gelişmelerde bizim de söz hakkımız olduğunun bir ifadesi olacak. "Telekom bizim" derken, Türk Telekom A.Ş. ile sınırlı olduğumuzu düşünmeyin, "Telekom" kelimesini bu şirketi de içine alan, tüm telekom sektörümüz için kullanıyoruz. Yani amacımız sektördeki tüm gelişmeler üzerinde söz hakkımızı kullanabilmek.

Destek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şimdilik yapmamız gereken, bu girişimi etrafımızdakilere duyurup, "potansiyel topluluk üyeleri" kazanmak. Topluluğumuza ne kadar çok üye bulabilirsek, konuştuğumuz zaman da o kadar çok etki uyandırabiliriz...

Üye kimlik kartlarının dağıtılacağı günler için sabırsızlanıyorum. Gülümseme

yetkint
18-02-2004, 18:46   |  #35  
Taze Üye
1 mesaj

evet dostum HASAN yazınızı bande destekliyorum.yaptığını takdir ediyorum artık bişey yapmanın zamanı geldi.bu hükümet çok oldu.....bizi 1920'li yıllara götüren uygulamalar sadece özelleştirme kapsamında değil.maalesef çağdışı Atatürk karşıtı eylemler ve dini kadrolaşma çok hızlı bir şekilde devam ediyor.siyaset dini inançlar karıştırılmamalıdır.aksi taktirde o devletin bireysel özgürlüğü tehlikeye girer.siteye bir arkadaşımın benden yaptığın uygulama hakkında destek istemesiyle girdim yani bu uygulamadan yeni haberim oldu.var gücümle destekliyorum.yalnız madem meclise gideceksin onlara selam söyle benden hesap sor yalnız meclisten ve başbaşkanlığından bahsediyorsun sana tavsiyem önce cumhurbaşkanıyla görüşmen çünkü diğerleri zaten bu kirli oyunu başlatanlar değil mi bu konuda bence önce cumhurbaşkanlığının desteğini arkamıza almamız lazım diye düşünüyorum.ayrıca cum.başkanına gidersen hükümetin uygulamalarıyla ilgili yukarıda bahsettiğim sorunları ve kıbrıs sorununu dile getir ve bu konudada cum.başkanının desteğini al.Ve buradan da herkese de sesleniyorum.ülkemiz maalesef dini siyasetle karıştıranlarla, Atatürk milliyetçiliğini turancılıkla karıştıranlarla dolu. milliyetçiliğiyle övünen,ülkesini gerçekten seven herkes milliyetçiliklerini göstersinler ve bana ve benim gibi düşünenlerin arkasında dursunlar.önemle rica olunur.......Kızgın

magunes117
18-02-2004, 18:50   |  #36  
Yıllanmış Üye
174 mesaj

hasanyasin:

alıntı:
Şikayet edip durmak bir şey değiştirmiyor. Eleştirmek, konuşmak bir anlam taşımıyor. Konuşan Türkiye olmayı başardık hemen hemen, artık "Çözüm Üreten Türkiye" olmak gerekiyor.

Bu konu açıldığından beri dikkatle izliyorum ancak şu ana kadar hiç mesaj atmadım, çünkü olayın nereye gideceğini merak ediyordum. Fakat şu ana kadar bu konu hala aydınlanmış değil. Yazılan mesajlar daha çok "biz varız ama ne yapacağımızı bilmiyoruz" şeklinde. Evet bazı şeyler düzelecekse ben de varım ; ancak sevgili hasanyasin, "çözüm üreten Türkiye" sadece mesajla ya da internet sitesine üyelikle olmaz bence. Lütfen ne yapılacaksa açıkça anlatılsın. Kimse yanlış anlamasın yaptığınızı(birlikte yapmakta olduğumuz şeyi) eleştirmek için mesaj atmıyorum. Aksine bu kadarı bile başlangıç olarak çok güzel. Ama eğer çözüm üreteceksek artık üretelim derim ben. Bunun için de fikirlerini ve bunları gerçekleştirmenin yolunu açıklamalısın...Sadece şikayetle birşey değiştirebileceğimiz düşüncesinde değilim. İnsanlar senden birşeyler bekliyor çünkü kimse gerçekten ne yapması gerektiğini bilmiyor. Bu düşünceleri ileri süren kişi olarak senin yol göstermen gerektiğine inanıyorum. Yoksa senin de yukarıda yazdığın gibi "konuşan Türkiye" olarak kalırız...

Saygılar..

Son Düzenleme: magunes117 ~ 18 Şubat 2004 18:52
hasanyasin
18-02-2004, 19:03   |  #37  
OP Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Sevgili yetkint,
Desteğin için sonsuz teşekkürler...
Sanırım hükümete karşı oldukça sinirlisin ve her fırsatta muhalefet etmek istiyorsun; fakat bizim burada yapmak istediğimiz birilerinden bir şeylerin hesabını sormaktan, siyaset yapmaktan ya da din-siyaset ilişkisini tartışmaktan biraz daha farlı...

Herkes alanındaki sorunlarla ilgilenirse ancak bir yerlere varabiliriz. Ben ne laiklik problemi yaşıyorum, ne de devlet ya da parlamentoyla ilgili bir sorundan muzdaribim. Benim ve buradaki herkesin ilgilendiğimiz temel problem "telekom sektörü"yle ilgili sorunlar ve ülkemizin her yerinde bu konudaki geri kalmışlığımız. Bunun ne laiklik, ne cumhuriyetin temelleriyle ilgili bir sorun olmadığı ortada.

Bu problem belli kişi ya da grupların, bu ülkenin kaynaklarını kendi menfaatleri için kullanmaları, görev sahiplerinin ödevlerini yerine getirmemeleri ve iş başına gelmek için gerekli yeterliğe sahip olmayan insanların yönetim kademelerini işgal etmelerinden kaynaklanıyor...

Hükümetle ilgili tek korkum şu: Yetkililer telekomla ilgili düzeltmeler ve yenilikler yapmak istiyorlar ve bu da göreli iyileşmeleri beraberinde getirecektir. Bu göreli iyileşmeler, fiyatlarda düşüş ve hizmet kalitesinde artışa neden olabilir. Bu da insanların "tepki" düzeylerini aşağı çeker ve sonuç olarak, topluluğumuz destek kaybına uğrayabilir.

Son olarak, ne başbakan, ne cumhurbaşkanının desteğine ihtiyacımız var. Desteğe ihtiyacı olan halk değildir hiçbir zaman. Halk yegane destek noktası olabilir ancak. Ben sizin desteğinizi istiyorum. Hepimiz birlik olduğumuz zaman, inanın hiçbir kurum ya da makam, bizi dinlememeyi ya da kapıdan çevirmeyi aklından geçirmeyecektir...

hasanyasin
18-02-2004, 19:16   |  #38  
OP Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Ben yetkint arkadaşımızın mesajına mukabil bir mesaj yazdım ve gönderdim, bir de ne göreyim, magunes de aynı anda yazmış. Aramızda özel bir şey var sanırım, birkaç konuya daha aynı anda mesaj atmıştık... Gülümseme

1.Anahtar kelime: SABIR.

Gandhi'yi bilmeyenimiz yoktur. Kendisini takdir etmeyen biriyle de hiç karşılaşmadım. Ülkede siyasiler sürekli kavga edip orada burada nutuklar okurlarken [İngilizler'in de bundan ne kadar memnun olduklarını da tahmin edersiniz.] Gandhi tarlalarda halkla birlikte çalışıyor, destek topluyordu. Gandhi dünya tarihinin en eşsiz direnişlerinden birini başlatan adam oldu. Bunu borçlu olduğu yegane erdemi ise "SABIR"dı...

Hepimiz bir araya gelmeliyiz önce, sonra adım atmaya başlayacağız elbette. 15-20 kişi ancak olduk daha ve artık etrafına bunu duyurmaya başlayan arkadaşlarımızın da sayesinde büyümeye başladık. Toplumsal büyümenin en güzel yönü artışın "üssel" olması sanırım. Bir kişi 5 arkadaşını getirir, o 5 arkadaş 5'er arkadaşını getirir, onlar da 5'er arkadaş bulurlarsa... Gülümseme

Adım atmak konusunda, boş boş beklediğimizi de düşünmeyin lütfen. Dediğim gibi çalışmalar devam ediyor. Bunu bir site olarak algılamayın lütfen. Sitemiz bizim duyuru aracımız ve öncelikli buluşma mekanımız olacak sadece; fakat asıl can alıcı şey, topluluk bildirimizin oluşması, kurallarımızın, ilkelerimizin, hedeflerimizin ortaya konması olacak... Biz artık bir "topluluk" olacağız. Demokrat, bilinçli, güçlü, etkili bir topluluk...

yavuzaydin
18-02-2004, 22:27   |  #39  
Taze Üye
1 mesaj

slm.bilgisayarla alakam fazla değildir.fakat internete fazlasıyla girerim.buraya MR.BSB arkadaşımın -ki benim liseden beri arkadaşım olur kendisi- tavsiye ve ısrarıyla girdim.amacım sadece sizleri bu konuda desteklemek.umarım bu çaba boşuna gitmez.bu arad ktü de okuyorum.şiirle ilgiliyim.yakında inşallah kitabım çıkacak.
kusura bakmayın destek olurken ayrıca reklam yapayım dedim.Gülümseme herkese iyi günler...

aragorntheelessar
20-02-2004, 00:17   |  #40  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

bu olayı destekliyorum yani bir gelişme olacaksa bizleri yani bilişimin en çok ilgilendirdiği kişileri etkileyecektir.sonuna kadar sizinleyim bende.

Intruder
20-02-2004, 01:25   |  #41  
Yıllanmış Üye
184 mesaj

telekom kütügünün herhangi bir sekilde yararlı olacak sekilde yontulabilecegine inanmıyorum. buna ragmen bu olusumun küflenmis ise yaramaz kütügün  hic olmassa elindeki imkanları birazda normal kullanıcılar olan bizlere yönlendirilmesini saglayacagını umuyorum...

fishbone
20-02-2004, 02:08   |  #42  
Yeni Üye
37 mesaj

henüz gördüm başlığı bende dial up zedelerdenim ve yanınızdayım arkadaşlar

ozy_92
20-02-2004, 09:17   |  #43  
Yıllanmış Üye
380 mesaj

slm arkadaşlar telekom iyice azıttı harbiden biraz daha büyüyüp fakslarını telefonlarını ve maillerini kilitleyelim o zaman cevap vereceklerdir zaten.

mufettis
23-02-2004, 00:11   |  #44  
Taze Üye
3 mesaj

Merhabalar; Bu şekilde haklarını arayan bir toplum olma yolundaki görüşler beni çok memnun etti, bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Her konuda evet efendimci ve kabullenici bir toplum olmaktan kurtulmanın zamanı geldi de geçiyor, hakkımızı arayalım ancak bunu bilinçli bir yolla yapmamız gerektiğine inanıyorum. http://www.ogretmenimiz.com sitesinde orta freymi tamamen bu düşünce ile ayırmama rağmen eğitimciler camiasında bu duyarlılığı göremedim. Telekomdan bahsediliyor, ADSL bağlantısının hızından bahsediliyor 128 KB ancak 30-40 arası bir hıza ulaşabiliyorum bunun için bağlı olduğum İzmir'e 2-3 defa telefon açmama rağmen değişen birşey olmadı hız normal cevabını aldım. arada bağlantı hatası içinde aradım yeni kurulum aşaması bu tür aksaklıklar olur şeklinde yanıt aldım. Bunların en kısa sürede giderilmesi için atılımların yapılması gerektiğine inanıyorum. Ben sayfamda ADSL bağlantısından memnun musunuz diye bir anket koyacağım.bütün katılımcılara ve bunu oluşturan Hasan Bey(e teşekkür ederim, Saygılarımla

aguney
23-02-2004, 22:17   |  #45  
Taze Üye
8 mesaj

Hasanyasin arkadaşım bir kişide benim :) internet konusunda yapacağın tüm mücadelenin arkasında seve seve varım.

ozy_92
11-03-2004, 22:37   |  #46  
Yıllanmış Üye
380 mesaj

valla işin açıkçası ADSL almış alt komşu hadi tüm gün bağlanıyor da hız hep 20 Kb gibi bir sınırda kalıyor. 256K ADSL'i var ama hız çok düşük. bu da ayrı bir problem tabi.

hasanyasin
17-03-2004, 15:08   |  #47  
OP Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Herkesten gecikme için özür dilerim. Siteyi Şubat sonuna doğru yayımlayacağımı ifade etmiştim; fakat bir aylık bir gecikme olacak gibi. Hiç kimse bundan vazgeçildiğini, geçici bir hevesle konuştuğumuzu zannetmesin. Biraz geç de olsa, topluluk olarak bir araya geleceğiz...

Yakında ön çalışmalar tamamlanacak ve hepinizi haberdar edeceğim. Desteğe devam edin yeter ki...

Son Düzenleme: hasanyasin ~ 17 Mart 2004 15:13
turk182
18-03-2004, 12:33   |  #48  
Taze Üye
7 mesaj

Destekliyorum.Dunyada baska hic bi yerde bu kadar dusuk hizli ve pahali internet saglayan bi şirket yok.Bu yuzden Ab ulkeleri arasinda en dusuk internet kullanicisi biziz.En yuksegi %35 lerde biz %7.Zamaninda dia up a 400 milyon verdigimi hatirlarim.O zamanlar ki bi cok ulke geniş bant la tanışmıştı ve geliştiriyodu.Bi de şu kadar kar ettik diye soluyolar.Kamu kuruluşu nasil kar eder ya.Etse dahi yatirimlar nerede.Hala bi kablo kopunca iletişimimiz kesiliyo dunya ile.Millet Marsdaki araciyla rahatca iletişim kuruyo biz akrabimiz ile telefonla konusmaktan cekiniyoruz.
Destekliyorum Hasan Yasin...sonuna kadar arkandayim...

M.Fatih
23-03-2004, 14:25   |  #49  
Taze Üye
13 mesaj

Merhabalar.Ben bu bilgisayar konusunda sizler kadar bilgili olmasam da ben de sonuna kadar sizinleyim.Size nasıl bir yardımım dokunacak bilemiyorum ama elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz....

M.Fatih
23-03-2004, 14:37   |  #50  
Taze Üye
13 mesaj

Ben bu işin ne kadar ciddi olduğunu mesajlarınızdan anlayabiliyorum.Sanırım şu andaki gaye burada başlatılan hareketi daha geniş kitlelere duyurabilmek.Ben de bu konu da üstüme düşeni yapacağım.Çevremdekileri bu siteye, bu forum a yönlend,ireceğim.Yani benim yapabiliceğim en iyi şey bu sanırım.Daha fazla yapabileceklerim varsa Lütfen bana bildirin.