ASUS PDA TÜM DONANIM VE YAZILIM SORULARINIZI SORUN

sedoo58
30-08-2010, 05:25   |  #376  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

kardeş yeni farkettim sistem bilgisinde imei numaram görünmüyor. versiyon kısmında ise radio rom sürümü görünmüyor.
ancak bi süre sonra bi kaç kez o menüye girip çıktıkdan sonra cihazda   imei no:          yazıyor ama nuumaralar yok.bu böyle olduğu anda versiyon sekmesine tıkladığımda ise görünmeyen radio rom da birden geliyor ama daha önce dediğin gibi garip harflerle dolu olarak geliyor.ve menüye her giriip çıktığımda garip harfler sürekl
değişiyor.sabit bişey yok anlayacağın.
bu arada cihaz wm5 orjinal diye yazan romlardan birini kurdum sorun yok.ama tek sorunum radio sürümünden kaynaklanan telefon özelliğini kullanamıyorum.
bilgin olsun :)))

rokko150
08-09-2010, 00:13   |  #377  
Taze Üye
1 mesaj

windows mobile 6.5 isletim sisteminde explorer ve java güncellemeleri nasıl yapılmaktadır.
Asus m10 kullanıyorum. internet explorer ağır çalışıyor.

delikanli53
08-09-2010, 20:15   |  #378  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
Alıntı: rokko150  
windows mobile 6.5 isletim sisteminde explorer ve java güncellemeleri nasıl yapılmaktadır.
Asus m10 kullanıyorum. internet explorer ağır çalışıyor.
Merhaba,
M10 modelinde işletim sistemi hatası var. Servise gönderin veya götürün derim ben. Gerçi sitesinde daha yayınlanmadı ben bakmıştım, aradım servisi getirin dediler bende götürdüm 5 dk da halledip verdiler bana. Şu anda sitesinde yayınlanmışmıdır bilmiyorum. Bu arada işletim sistemi upgrade yaptıklarında opera yükleyin derim :) güle güle kullanın.

FuriousBuLL
13-09-2010, 23:22   |  #379  
Taze Üye
10 mesaj

S.a

Hocam kullandıgım telefon asus p535 WM6

Biraz once Destinator Gps programını silip IGO2006 yükledim. Ancak GPS sinyali alamamaktayım. Ana ekranda GPS sinyali yok ibaresi bulunmaktadır. Bunun uzerine Destinator da yaptıgım gibi Sirfdemoppc indirdim ve gerekli işlemleri onceki sayfalarda anlatığınız şekilde yaptım. Daha sonradan Destinator programında yaptıgım gibi gps ayarlarından uydu bulmaya calıstım ve bulamadım. Hata olaraksa '' Bluetooth sistemine bağlanamıyor! Bluetooth'un etkinleştirildiğinden emin olup tekrar deneyiniz '' bu msj çıkıyor. Ayrıca bluetooth acık oldugundada muhtemelen bağlantı arıyor gibi Bluetooth Yöneticisini açıyor.
Sizce ne yapmalıyım?

Ayrıca igo kullanımını bana biraz anlatabilirmisiniz ?

delikanli53
14-09-2010, 16:04   |  #380  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

Aleyküm Selam,

gps anten seçimini bluetooth cihazı olarak gösteriyorsunuz :) o seçimi dahili anten olarak düzeltirseniz sorunun çözüleceğini sanıyorum.

Not: P525 lerde harici anten özelli vardı. P535 lerle bu olayı bitirdiler.

FuriousBuLL
14-09-2010, 21:34   |  #381  
Taze Üye
10 mesaj

Saolasın. Bugun arabayla test ettim çalıştı uydu da buldu. Ancak o sizin dediginizi yapmak isterim, mümkünse açıklayabilirmisiniz.
Gerçi çokta srun değil.

Tşk ederim genede...

falanca
20-09-2010, 03:26   |  #382  
Taze Üye
2 mesaj

iyi günler

asus m530w pda'm var 2 sene çok memnun şekilde kullandım pda'mı çok seviyorum, hiç bir sorun yaşatmadı bana 2 sene içinde fakat birden hat'ta gidip gelmelere başladı ve kısa süre içindede telefon özelliği kayboldu, hattı gösteren yerde ( x ) var ve kablosuz yönetici kısmında Wlan - bluetooth sekmeleri canlı olduğu halde kesinlikle telefon ve veri sekmelerine inemiyorum bu sekmeleri açamıyorum daima telefon kapalı yazıyor..
garantisi dolduğu halde servise yolladım neyi olduğunu bilmek için, bana anakartın bozulduğunu değişmesi gerektiğini ve 300 lira miktarında bir ücreti olduğunu söylediler geri iade istedim, hepsiburada sitesinden 20 gun kullanmış acil paraya sıkışan birinden 300 liraya almıştım zaten. hiç bir problemi yoktu "0" denecek kadarda kullanılmamış gibiydi.. buna görede bu servis fiyatı gerçekten uçuk bi fiyat gibi geldi - ki anakart yansa cihazın açılmaması gerektiğini düşünmekteyim oysa ben heryerden wireless ile internetimede giriyorum not da tutuyorum telefon özelliği hariç her özelliğini gayet iyi kullanıyorum..
acaba böyle bir sorun için bana yardım edebilirmisiniz ? telefon özelliğime yeniden kavuşmak istiyorum

teşekkür ederim..

falanca
20-09-2010, 19:23   |  #383  
Taze Üye
2 mesaj

cevap yokmu acaba ?

style_ouf_5
20-09-2010, 19:58   |  #384  
Taze Üye
2 mesaj

selamlar bende ikinci el asus p320 aldım telefonda 21222 rom yüklü gayet güzel çalışıyor..  Lakin bu telefona bi türlü kulaklık bulamadım istanbulun  neresinde pda aksesuarları satılıyor ?  (bugün doğubankı içindeki ve yanındaki pdacılara sordum onlarda yok )

delikanli53
23-09-2010, 02:01   |  #385  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
Alıntı: falanca  
iyi günler

asus m530w pda'm var 2 sene çok memnun şekilde kullandım pda'mı çok seviyorum, hiç bir sorun yaşatmadı bana 2 sene içinde fakat birden hat'ta gidip gelmelere başladı ve kısa süre içindede telefon özelliği kayboldu, hattı gösteren yerde ( x ) var ve kablosuz yönetici kısmında Wlan - bluetooth sekmeleri canlı olduğu halde kesinlikle telefon ve veri sekmelerine inemiyorum bu sekmeleri açamıyorum daima telefon kapalı yazıyor..
garantisi dolduğu halde servise yolladım neyi olduğunu bilmek için, bana anakartın bozulduğunu değişmesi gerektiğini ve 300 lira miktarında bir ücreti olduğunu söylediler geri iade istedim, hepsiburada sitesinden 20 gun kullanmış acil paraya sıkışan birinden 300 liraya almıştım zaten. hiç bir problemi yoktu "0" denecek kadarda kullanılmamış gibiydi.. buna görede bu servis fiyatı gerçekten uçuk bi fiyat gibi geldi - ki anakart yansa cihazın açılmaması gerektiğini düşünmekteyim oysa ben heryerden wireless ile internetimede giriyorum not da tutuyorum telefon özelliği hariç her özelliğini gayet iyi kullanıyorum..
acaba böyle bir sorun için bana yardım edebilirmisiniz ? telefon özelliğime yeniden kavuşmak istiyorum

teşekkür ederim..

1. Ben Asus teknik servisi değilim,
2. Ücretsiz yardım etmeye çalışıyorum azarlar gibi foruma bakmıyormusun falan demene gerek yok
3. iki kez üst üste mesaj yazmak flooddur lütfen konuyu gereksiz mesajlarla doldurmayın.

Şimdi konuya gelecek olursam. M530w modelinde böyle bir sorun duymuştum, fakat ne yazıkki çözümünü bir türlü öğrenememiştim. Servis size ana kart arıza söylediği halde buraya yazma ihtiyacı duyuyorsunuz burası şikayet forumu değil kusura bakmayın. Servisin vermiş olduğu ücretleri de sorgulayacak değilim. Garantisi devam ediyor diyorsunuz sonra birinden aldım diyorsunuz. hepsiburada.com sitesi ikinci el ürün satmaz. Garantisiz ürün alıp bunun garantisi varmış gibi işlem yaptıramazsınız. Sorununuza ben cevap veremeyeceğim üzgünüm. Servis bedelini ödemeniz gerekmektedir. 

İyi günler.

delikanli53
23-09-2010, 02:06   |  #386  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
Alıntı: style_ouf_5  
selamlar bende ikinci el asus p320 aldım telefonda 21222 rom yüklü gayet güzel çalışıyor..  Lakin bu telefona bi türlü kulaklık bulamadım istanbulun  neresinde pda aksesuarları satılıyor ?  (bugün doğubankı içindeki ve yanındaki pdacılara sordum onlarda yok )
Aleyküm Selam,

İstanbul içerisinde Üsküdar - Ümraniye arasında kısıklı diye bi yerde servis var ordan temin edebilirsiniz. veya www.asus.com dan Türkiye teknik destek telefonlarına ulaşın böyle bir ara donanım istediğinizi söyledin yardımcı olacaklardır en azından başka bir pdanın kulaklığı uyar mı uymaz mı onun cevabını verirler. Bu arada doğubank eski özelliğini yitirdi artık.

Pdanız hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

yeaks
09-11-2010, 21:05   |  #387  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba elime resturanımızda el terminali olarak kullandığımız 2 tane p535 var, bir tanesi arıza yaptı, durup dururken kapanıyordu, yine kapandı şimdi hiç açılmıyor, açma tuşuna basıyorum, mavi asus yazan ekran geliyor (tam olarak saydım) 1 dakika öyle kalıyor sonra kapanıyor, açma tuşuna basınca da açılmıyor bu sefer, reset atmam gerekiyor ondan sonra açılıyor, ama yine mavi asus yazan ekranda kalıyor, kapanıyor farklı 4-5 tane rom yükledim olmadı, orjinal rom yükledim olmadı, batarya aldım olmadı...

İlgilenebilirseniz sevinirim... Teşekkürler...

delikanli53
10-11-2010, 11:46   |  #388  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
Alıntı: yeaks  
Merhaba elime resturanımızda el terminali olarak kullandığımız 2 tane p535 var, bir tanesi arıza yaptı, durup dururken kapanıyordu, yine kapandı şimdi hiç açılmıyor, açma tuşuna basıyorum, mavi asus yazan ekran geliyor (tam olarak saydım) 1 dakika öyle kalıyor sonra kapanıyor, açma tuşuna basınca da açılmıyor bu sefer, reset atmam gerekiyor ondan sonra açılıyor, ama yine mavi asus yazan ekranda kalıyor, kapanıyor farklı 4-5 tane rom yükledim olmadı, orjinal rom yükledim olmadı, batarya aldım olmadı...

İlgilenebilirseniz sevinirim... Teşekkürler...

Merhaba,

Konu içerisinde birkaç kez değindim tabi konu uzun olduğundan inceleme şansınız olmamıştır. Pda larda rom update yapmanız geri dönülmez bir işlem olabiliyor. Hiçbirşey yapmadığınız halde arıza yaptığını söylediniz tam o esnada format (hard reset) atmış olsaydınız belki de sorununuz düzelecekti fakat farklı yerlerden indirdiğiniz rom yüklediğinizi söylediniz, bu da yukarıda söylediğim gibi geri dönülmez bir işlem olmuş olabilir.

Çözüme geçecek olursak; teknik servis desteği almadan bu işlemi çözemeyecek olmanızdır. Bir miktar ücret çıkacatır tabi ama servis olmadan çözüme ulaşacağınızı sanmıyorum. Yinede son bir şans olarak sitesinden indireceğiniz en son rom ve varsa son güncellemeleri indirin. Kurulumlarınızı yapın, eğer açılırsa rom sürümünü (radio) kontrol edin. sizin yüklediğinizle aynı ise sorun yoktur fakat farklıysa muhtemelen tekrar arıza yapacaktır.

yeaks
10-11-2010, 22:12   |  #389  
Taze Üye
1 mesaj

Hmm anladım çok teşekkür ederim, hangi romu yüklediysem telefon açılmadı, son çare servise götüreceğim, ne kadar ücret alırlar acaba bir fikriniz varmı ?

Madness3131
14-11-2010, 03:21   |  #390  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba [url=../kisisel/780/]delikanli53[/url]
Oncelıkle bu ımkanı sunup yardım etmeye calıstıgın ıcın cok tesekkur ederım. bunun degerını bılmeyıp zorunluymussun gıbı senı azarlamaya calısan veya sana laf eden arkadasları kınıyarak onlar adına ozur dıleırm

asus p535 kullanıcısıyım telefon dan gayet memnunm fakat
telefonu pc uzerınden sarj edıyorum daha hızlı sarj olması ıcın mıcrosoft actıvesync kurdum MAS kurulumu bıttı telefonu taktım pocketpc kurulumu ıstedı onu yaparken wındowsmobıle2 wındowmobıle dıye 2 secenek cıktı ılerı dıyemedıgım ıcın bırısını tıkladım del tusuyla sıldım o ara telefonun ısıgının yandıgını farkettım bısı oldugunu anlamadım fakat senkranızasyon bıttıkten sonra farkettımkı 450 kısılık olan telefon rehberım 0 lanmıs butun kayıtlar sılınmıs bunu gerı getırmenın bır yolu varmıdır bu konuda okadar caresız kaldımkı bu olayın daha dun olmasına ragmen 50 kısıye sız kımsınız dıye sordum ve ayıp oldu acıkcası bunun hakkında bır bıılgın varmı kardes cok onemlı bnm ıcın bırde telefon rehberı sım kart ve telefn hafızası olarak bolemıyormuyuz bole ımkanlar yokmu bu telefonda
ek bır soru olarakta blackberry dekı gıbı msj yonetımı yapma ımkanımız varmı ?

Son Düzenleme: Madness3131 ~ 15 Kasım 2010 19:44
astronomer
14-11-2010, 20:56   |  #391  
Yeni Üye
47 mesaj

Merhabalar;
Benim bir P750 im var. Biliyorsunuz içinde yüklü olarak akıcı medya oynatıcı diye bir program geliyor ve internetten bir video izlemek istenince bu program videoyu açıyor. Ancak sorunum şu ki; kablosuz ağa bağlıyken, ayarlardan bağlantı tipini "internet" seçtiğimde videoyu açmıyor, bekliyor bekliyor, en sonunda durduruldu yazıyor. Ancak veri bağlantısıyla videoya bağlanabiliyorum-izleyebiliyorum,ücretli olduğu için bunu da istemiyorum. Sadece wireless bağlantısıyla internetten video izleyebilmek istiyorum. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı?

Eğer yoksa bu akıcı medya oynatıcıyı sistemden nasıl kaldırabilirim ve yerine tavsiye edebileceğiniz bir akıcı medya oynatıcı var mı?

Son Düzenleme: astronomer ~ 14 Kasım 2010 21:25
astronomer
14-11-2010, 21:28   |  #392  
Yeni Üye
47 mesaj

Bir sorum daha olacak; WM6.1 kullanıyorum. PDA in kendi menüsündeki sistem güncelleştirme kısmından sistemi güncelleyemiyor, wirelessa bağlı olduğum halde. bu sorunu nasıl çözerim? ya da WM6.1 için güncelleştirmeleri belli bir internet sitesinden bulup kendim yüklesem olabilir mi? böyle bir destek var mı internette?

delikanli53
15-11-2010, 21:47   |  #393  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
Alıntı: yeaks  
Hmm anladım çok teşekkür ederim, hangi romu yüklediysem telefon açılmadı, son çare servise götüreceğim, ne kadar ücret alırlar acaba bir fikriniz varmı ?
Yanlış hatırlamıyorsam 40$+kdv sadece servis ücretiydi. rom değilde ana karta müdahale edeceklerse 80 dolara hallederler sanırım.

detail
20-01-2011, 00:11   |  #394  
Taze Üye
4 mesaj

Merhaba,
Ben P535 kullanıcıyım,
... ve P750 veya başka bir model almak istiyorum, P535 için bir çok olumsuzluk yazıldı çizildi, yetersiz hafıza dışında hiç bir derdimö olmadı o da çok ender olarak. Hemde gps telefon notlar excel vb gibi devamlı kullanmama rağmen. ancak telefonum artık yaşlandı ve pil sorunları çok arttı ... sanırım değiştirmem gerekiyor artık pil bulamıyorum çünkü ...
neyse ne önerirsiniz ? asus dan vazgeçmek istmiyorum
aradığım özellikler öncelikle:
wi fi
bluethooth
GPS
535 den daha iyi bi hafıza ve kapasite

şimdiden teşekkürler

berkema
24-04-2011, 20:52   |  #395  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar ben P535 ekranını ve kullanımını XP işletim sistemli pc de yapabiliyorken Win 7 de ekranı görerek işlem yapamıyorum. neden acaba? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

delikanli53
25-04-2011, 09:03   |  #396  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
Alıntı: detail  
Merhaba,
Ben P535 kullanıcıyım,
... ve P750 veya başka bir model almak istiyorum, P535 için bir çok olumsuzluk yazıldı çizildi, yetersiz hafıza dışında hiç bir derdimö olmadı o da çok ender olarak. Hemde gps telefon notlar excel vb gibi devamlı kullanmama rağmen. ancak telefonum artık yaşlandı ve pil sorunları çok arttı ... sanırım değiştirmem gerekiyor artık pil bulamıyorum çünkü ...
neyse ne önerirsiniz ? asus dan vazgeçmek istmiyorum
aradığım özellikler öncelikle:
wi fi
bluethooth
GPS
535 den daha iyi bi hafıza ve kapasite

şimdiden teşekkü

merhaba,

baya geç yazmışım bir süre netten uzaktım kusura bakmayın.
Size tek söyleyebileceğim M10 :) tam bir Asus harikası. Kullandım ve çok memnun kaldım.
P535 sınıfının bir numarasıydı halen de öyle benim gözümde fakat gerek ekran gerekse boyut olarak biraz yetersiz kalıyor. M20 falan almayı aklınızdan geçirmeyin berbat bir makina çıktı ilk başta değil ama sonraları çok sorun çıkartıyor.

Son Düzenleme: delikanli53 ~ 28 Nisan 2011 11:05
delikanli53
25-04-2011, 09:03   |  #397  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
Alıntı: berkema  
Arkadaşlar ben P535 ekranını ve kullanımını XP işletim sistemli pc de yapabiliyorken Win 7 de ekranı görerek işlem yapamıyorum. neden acaba? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hangi yazılımı kullanıyordunuz?

detail
26-04-2011, 00:05   |  #398  
Taze Üye
4 mesaj

Tekrar Merhaba,
Cevap için teşekkürler ancak Asus M0 ı anlamadım ????? sanırım M10 ??
ve bu arada;
 IGO 2006 nın son güncel haritasını nasıl bulabilirim ?

Son Düzenleme: detail ~ 26 Nisan 2011 00:24
berkema
26-04-2011, 11:38   |  #399  
Taze Üye
3 mesaj

MyMobile123 /Windows Mobile 6 professional  kullanıyorum/ xp harika ama Win 7 home 64 açmadı.

Son Düzenleme: berkema ~ 26 Nisan 2011 12:00
delikanli53
28-04-2011, 11:09   |  #400  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
Alıntı: detail  
Tekrar Merhaba,
Cevap için teşekkürler ancak Asus M0 ı anlamadım ????? sanırım M10 ??
ve bu arada;
 IGO 2006 nın son güncel haritasını nasıl bulabilirim ?
:D kusura bakmayın klavyenin 1 tuşu basmıyordu on parmak olsada farketmedim.

Evet Asus M10 şu anda serisinin en iyisi. İphone falan yanında hiç diyebilirim. Özellikle gps konusunda. Uygulama konusunda her sistem iphone özel uygulamalar çıkartıyor ama genel bakışta M10 uzun ara önde diye düşünüyorum.

İgo konusuna gelince google amcaya sor bakalım duyduğuma göre 2009 çıkmış :D 2006 yı ne yapacaksın Ağzı kulaklarına varıyor