ASUS PDA TÜM DONANIM VE YAZILIM SORULARINIZI SORUN

delikanli53
18-08-2008, 11:45   |  #126  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

solda bir yön duşu var biliyorsunuz (yukarı aşağı haraketler için) ona yukarı doğru basılı tutuyorsunuz ve reset tuşuna basıyorsunuz yön tuşunu bırakmadan resetten kalemi çekiyorsunuz 5 sn kadar yukarı tuşuna basmaya devam ediyorsunuz ve gerisini zaten türkçe olarak yönlendirecek sizi :)

FuriousBuLL
20-08-2008, 21:46   |  #127  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhabalar

delikanli53 hocam simdi gordum insanlara yardımını ve cok taktir ettim.Cok tesekkur ederim kendi adıma...
Ben Asus P535 almayı dusunuyorum ve epeyce arastırdım, hem madddi acıdan hemde teknik acıdan en uygununu P535 gordum.

Ben makinayı aldıgımda size sorunlarım olursa iletecegim tabi musaitseniz. Ancak almadan once daha dogrusu kullanmadan önce, bana P535 i daha guvenli ve daha sorunsuz kullanabilmem icin birkac tavsiye verebilirmisin acaba :)

Ayrıca eger mumkunse msn adresinizi alabilirmiyim acaba. Özelime msj cekerseniz cok sevinirim

Tekrar tesekkurler
Emegine saglık...

delikanli53
21-08-2008, 10:11   |  #128  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

öncelikle doğru bir tespit yapmışsınız son çıkan p750 den aşağı kalır yanı yok tabi fiyat dışında. kullanım klavuzunda herşey detaylıca zaten yazılıyor. benim size tavsiyem ekrana fazla bastırarak kullanmayın, kaleminisi kullanın, bataryası tam bitmeden şarj etmeyin ve konuşurken tuş kilidini kapatın çünkü ekrandan kapanabiliyor :)

bu konu için msnde özel bir destek vermiyorum eğer yardıma ihtiyaç duyarsan buraya yazabilirsin ve bu yardımlardan herkes yararlansın.

ahmedd
22-08-2008, 19:36   |  #129  
Taze Üye
5 mesaj

slm...ben asus p 535 kullanıyorum...gprs ile internete bağlanmak istediğimde "telesekreter modemi bağlı değil. bağlantı ayarlarınızı kontrol edip, değişiklik yapmak isterseniz ayarlar ı işaretleyin" gibi yazı çıkıyor..internete bağlanamıyorum..bu konu hakkında yardım ederseniz sevinirim..

FuriousBuLL
24-08-2008, 23:07   |  #130  
Taze Üye
10 mesaj

Arkadaslar tekrar merhabalar

Bende bugun itibari ile sizlerin aranıza girmis bulunmaktayım bir PocketPc kullanıcısı olarak. Ancak bilirsiniz ki benimde her ilk kullanıcılar gibi bazı sorularım olacakGülümseme

Sorulara gelince ;

1-) Kişiler kısmında ben telefon rehberini kullanmak istiyorum. Ancak su an kişiler kısmında bastıgımda simkart rehberi cıkmaktadir. Bu durumu nasıl degiştirebilirim?

2-) Bluetooth ile gondermis oldugum resim gitmesi gereken My Documents kısmında gozukmesine karsın, yine bluetooth ile gondermis oldugum Mp3 formatındaki sarkı arattıgımda My Documents te gozukmesine ragmen ben oraya girdigimde gorememekteyimŞaşkın Neden ve Nereden ulasabilirim ?

Son Düzenleme: FuriousBuLL ~ 24 Ağustos 2008 23:08
delikanli53
25-08-2008, 09:19   |  #131  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ahmedd
slm...ben asus p 535 kullanıyorum...gprs ile internete bağlanmak istediğimde "telesekreter modemi bağlı değil. bağlantı ayarlarınızı kontrol edip, değişiklik yapmak isterseniz ayarlar ı işaretleyin" gibi yazı çıkıyor..internete bağlanamıyorum..bu konu hakkında yardım ederseniz sevinirim..
o pda larda gprs ayarları sabittir fakan değiştirilebilir oldukları için ayarlarını bozmuş olabilirsin. kestirme ve en çabuk yolu önereceğim sd kartı çıkart ve hard reset at (format) bu şekilde hardreset sonunda zaten gprs için operatör seçmeni isteyecek. seçince sorun kalmayacak.

delikanli53
25-08-2008, 09:24   |  #132  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
FuriousBuLL
Arkadaslar tekrar merhabalar

Bende bugun itibari ile sizlerin aranıza girmis bulunmaktayım bir PocketPc kullanıcısı olarak. Ancak bilirsiniz ki benimde her ilk kullanıcılar gibi bazı sorularım olacakGülümseme

Sorulara gelince ;

1-) Kişiler kısmında ben telefon rehberini kullanmak istiyorum. Ancak su an kişiler kısmında bastıgımda simkart rehberi cıkmaktadir. Bu durumu nasıl degiştirebilirim?

2-) Bluetooth ile gondermis oldugum resim gitmesi gereken My Documents kısmında gozukmesine karsın, yine bluetooth ile gondermis oldugum Mp3 formatındaki sarkı arattıgımda My Documents te gozukmesine ragmen ben oraya girdigimde gorememekteyimŞaşkın Neden ve Nereden ulasabilirim ?

öncelikle hayırlı olsun, güzel bir tercih tabi zamanla mükemmel olmadığını elbette göreceksiniz ama günümüzün en güzeli bence Beğendim

gelelim sorularınıza,

siz sim karttaki kişileri görmüyorsunuz otomatik olarak pda ya aktarıldığı için pda ki kişileri görüyorsunuz yani. ve sim kartın içeriğine bilgi yerleştiremiyorsunuz. bunun çözümü bulundumu bilmiyorum.

ikincisi ise; Bluetooth dan herhangi birşey attığınızda hangi dosyaya kaydetsin diye bir seçenek çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam (sd kartın içerisine de atabilir emin değilim) ama bilgisayardan aktive sync programı indirerek kullanırsanız sizin için daha pratik olacaktır. bilgisayarım penceresinde de mobile aygıtlarım sekmesinden kullanabilirsiniz. tekrar hayırlı olsun sorularınız burada bekliyoruz. umarım cevap verebilmişimdir.

FuriousBuLL
25-08-2008, 17:10   |  #133  
Taze Üye
10 mesaj

Tsekkurler hocam
Ben deneme yanılma yontemı ve kurcalamalarla halledıom yavas yavas.Gülümseme

ahmedd
25-08-2008, 18:44   |  #134  
Taze Üye
5 mesaj

yardımların için çok teşekkür ederim. fakat "telesekreter modemi bağlı değil" yazısını görmemek için  winodws 6.0 a geçtim. sorunun böyle çözülebileceğini düşünmüştüm. ama değişen birşey olmadı. acaba telefondan kaynaklanan teknik bir hatadan dolayı olmuş olabilir mi? artık tek aklıma gelen düşünce bu ...

yardımlarınızdan dolayı cok teşekkürler

zaggi
26-08-2008, 08:48   |  #135  
Taze Üye
1 mesaj

öncelikle kolay gelsin dun yeni bir asus p535 aldım heryerde aramama rağmen sorunuma çözüm bulamadım sorunum ise şudur

başlatta kısayollarda bi değişiklik yaptım yanlışlıkla ve settings bölümü yok oldu ve başlat programlar settings e girdiğimde boş bir sayfayla karşılaşıyorum

bu sorunu nasıl çözebilirim bilen bir arkadaş yazarsa çok sevinirim internette baya bi aradım ama cevabı bulamadım
iyi çalışmalar

FuriousBuLL
27-08-2008, 01:37   |  #136  
Taze Üye
10 mesaj

Ya bisi soracaktımda. Benım kuzenımde htc var ve onun makinede, makinayı kapatıp actıgında ( Mesela pil cıkartıldıgında )  makinanın icindeki bilgiler gidiyor.

Asus P535 te bu durum gecerlimi ?
Pili takıp cıkarsam yukledigim dosyalar ve isimlerde sorun olurmu ?

ahmedd
27-08-2008, 18:43   |  #137  
Taze Üye
5 mesaj
FuriousBuLL
Ya bisi soracaktımda. Benım kuzenımde htc var ve onun makinede, makinayı kapatıp actıgında ( Mesela pil cıkartıldıgında )  makinanın icindeki bilgiler gidiyor.

asus p535 kullanıyorum.bende hic boyle bir problem olmadı..

delikanli53
29-08-2008, 12:05   |  #138  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ahmedd
yardımların için çok teşekkür ederim. fakat "telesekreter modemi bağlı değil" yazısını görmemek için  winodws 6.0 a geçtim. sorunun böyle çözülebileceğini düşünmüştüm. ama değişen birşey olmadı. acaba telefondan kaynaklanan teknik bir hatadan dolayı olmuş olabilir mi? artık tek aklıma gelen düşünce bu ...

yardımlarınızdan dolayı cok teşekkü

böyle bir hataya inan yabancıyım hiç görmedim . donanımsal bir arıza olabileceği konusunda hemfikiriz.

delikanli53
29-08-2008, 12:07   |  #139  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
zaggi
öncelikle kolay gelsin dun yeni bir asus p535 aldım heryerde aramama rağmen sorunuma çözüm bulamadım sorunum ise şudur

başlatta kısayollarda bi değişiklik yaptım yanlışlıkla ve settings bölümü yok oldu ve başlat programlar settings e girdiğimde boş bir sayfayla karşılaşıyorum

bu sorunu nasıl çözebilirim bilen bir arkadaş yazarsa çok sevinirim internette baya bi aradım ama cevabı bulamadım
iyi çalış

merhaba öncelikle hayırlı olsun

tamamen programsal bir hata hard reset atınca düzelecektir. başka yönetemini araştırma ihtiyacı ben duymamıştım. kolay gelsin

delikanli53
29-08-2008, 12:25   |  #140  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
FuriousBuLL

kayıtlar içerisindeki dahili belleğe yüklenir yalnız telefon aramalarınız ve gelen aramaların listesi silinebilir diğer bilgileriniz format atmadığınız sürece pda da saklı tutuluyor

ahmedd
30-08-2008, 09:14   |  #141  
Taze Üye
5 mesaj

ve evet arkadaşlar benım sorunum düzeldi..şimdi gprs a bağlanırken "telesekreter modemi bağli değil" diye saçma bı uyarı almıyorum ...nasıl mı?  avea nın su 9 kontura 5 mg lik internet paketine üye olmuştum..ve tabıı gprs ile bağlanamadığım için paketten çıktım..telefonda hiç değişiklik yapmadım..ve şimdi paşalar gibi gprs e bağlanabiliyorum..bu işi anlayan beri gelsin :P :P...ama sorun çözüldü..yardımlarınız için çok teşekkürler..

delikanli53
31-08-2008, 16:28   |  #142  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ahmedd
ve evet arkadaşlar benım sorunum düzeldi..şimdi gprs a bağlanırken "telesekreter modemi bağli değil" diye saçma bı uyarı almıyorum ...nasıl mı?  avea nın su 9 kontura 5 mg lik internet paketine üye olmuştum..ve tabıı gprs ile bağlanamadığım için paketten çıktım..telefonda hiç değişiklik yapmadım..ve şimdi paşalar gibi gprs e bağlanabiliyorum..bu işi anlayan beri gelsin :P :P...ama sorun çözüldü..yardımlarınız için çok teşekkürler..
böyle bir uyarı görmediğimi söylemiştim demekki avea hattı kullanmadığımdan :D sorununun çözüldüğüne sevindim benim yardımlarım olmasada :)

FuriousBuLL
31-08-2008, 23:58   |  #143  
Taze Üye
10 mesaj

Merhabalar hocam

Benım Asus P535 te orjınal olarak destinator 6 programı ile GPS e baglanıyor. Ancak sureklı GPS sinyalı hep cok az diyip baglanmıyor ?

Acaba ne yapmalıyım ?

FuriousBuLL
02-09-2008, 18:25   |  #144  
Taze Üye
10 mesaj

SırfDemoPPC herhalde bu programı yukleyecez ve ondan sonraki işlemleri dvm edecegiz.

Ancak ben bu programı yuklememe ragmen gene kızılayın ortasında sinyal cok zayıf denıyor:(

Nedendır acaba ? Tum ayarlamaları yaptım

delikanli53
03-09-2008, 18:17   |  #145  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
FuriousBuLL
SırfDemoPPC herhalde bu programı yukleyecez ve ondan sonraki işlemleri dvm edecegiz.

Ancak ben bu programı yuklememe ragmen gene kızılayın ortasında sinyal cok zayıf denıyor:(

Nedendır acaba ? Tum ayarlamaları yaptı

sirf demo ayarlarını tam olarak yaptıysan servisle irtibata geçmelisin donanımsal bir problem olabilir emin değilim.

elkbank
04-09-2008, 13:23   |  #146  
Taze Üye
1 mesaj

slm merabalar arkadaşlar bende asus pda m530w var açılırken dondu kapattım bataryayı çıkardım taktım gene duzelmedi yardımcı olursanız sevınırım saygılar...

delikanli53
05-09-2008, 14:33   |  #147  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

açılışta donmalar programsal bir sorun değildir (bildiğim kadarıyla) donanımsal bir problemdir. eğer istanbul içindeyseniz servise götürün (ankara'da da açılmış servis) değilseniz kargo ile ücretsiz gönderebiliyorsunuz bunun için asus servisinden telefonla bilgi alabilirsiniz ben yinede söyleyeyim ARAS KARGO 61137 anlaşma numarası ile ÜCRET ÖDEMİYORSUNUZ.

FuriousBuLL
11-09-2008, 15:44   |  #148  
Taze Üye
10 mesaj

Merhabalar

Hocam ben kamera ile ilgili bi soru soracaktım.
Kamerada video moduna gectigimde zoom yapabiliyorum ancak fotograf moduna gectigim zaman zoom yapamamaktayim. Kamera menusundeki Büyüt kısmına bastıgımda 1x gozukuyor ancak 1.5x 2x veya 2.5x kısmını secmek istedigimde, secilmiyor. Eskisi gibi 1x durumda kalıyor.

Bunu nasıl duzeltecegim. Kısacası Kamerada fotograf modunda nasıl zoom yapacagım ?

Saygılar

FuriousBuLL
11-09-2008, 22:18   |  #149  
Taze Üye
10 mesaj

Hocam ayrıca bisey daha soracagım :)
Ben sim kartin icinde olan telefon numaralarımı ben telefon rehberinin icinde outlook seklinde duzenliyorum.
Bu outlook olarak duzenledigim telefon rehberini bi sekilde koruma icine alabilme imkanım varmı ? Bilgisayarımın icine olsun veya minisd card ın icine olsun acaba bi yere saklama şansım varmı acaba ? ( Makinaya şu veya bu şekilde reset atmak zorunda kaldıgım zaman ki insallah olmaz, koruma amaclı soyluyorum )

Tesekkurler

mob2007
12-09-2008, 20:33   |  #150  
Taze Üye
1 mesaj

Asus P535 Pda kullanıcısıyım. Telefonu açarken ,        

Safe Mode Menu
Press and hold the action button or tap and  hold here to boot in safe mode

Ardından da

Safe Mode Menu
Booting in normal mode

Uyarısı veriyor ve Windows Mobile açılmıyor ve USB ile Active Sync çalışmıyor. Bu konuda yapmam gereken nedir. Yardımcı olmanızı rica ederim.