Dünya Forum Tarihinin En Uzun Konusu

PcMaKeR
23-12-2009, 19:53   |  #11251  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

İngilizceye gırgır geçtikte cidden iyi savunmuş helal olsun.

Recep Tayyip Erdogan One minute!Recep Tayyip Erdogan One minute!
Recep Tayyip Erdoganin Israil katili Pereze vurdugu tokat.

Buda olucak o kadardan :D

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış
Toxic
23-12-2009, 20:01   |  #11252  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
İngilizceye gırgır geçtikte cidden iyi savunmuş helal olsun.
Recep Tayyip Erdogan One minute!Recep Tayyip Erdogan One minute!
Recep Tayyip Erdoganin Israil katili Pereze vurdugu tokat.

Buda olucak o kadardan :D

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış
Kahkaha

kyotoprotokolü
23-12-2009, 20:07   |  #11253  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

hangisi daha iyi savunmuş levent kırca mı yoksa sayın başbakan mı? :)

By_Kert
23-12-2009, 20:30   |  #11254  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Lewent hoca olmasa zaten onları eleştiren doğru dürüst kimse kalmadı :)

kyotoprotokolü
23-12-2009, 21:12   |  #11255  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

doğru tüm milleti uyutma politikası var ülkenin hali vahim
neyse daha fazla konu ya girmeelim burası nede olsa chip

Burak Torun
23-12-2009, 21:32   |  #11256  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Herkese iyi akşamlar ben çıkıyorum arkadaşlar...

prison
23-12-2009, 21:48   |  #11257  
Yıllanmış Üye
585 mesaj

ohh be sonunda ben kazandım..süper bi site buldum fear 2 yi indirdim manyak bişey oldu ya partları çıkardım..setup ı ararken loader die bişi var ona tıkladım setup die aaaaa birde ne göreyim kurulum felan yok direk oyundayım gecenin saat 12,30 u bi uydu cihazı vardı elimde onu tamir ederken bakayım dedim..oyuna girince şok oldum biraz oynayayım bakalım nasılmış :)))))))

eheheheheh GÜÇ BENDE ARTIK  HE-MAN :))))))

S.W.A.T
24-12-2009, 00:38   |  #11258  
S.W.A.T avatarı
Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

Slm

Modern WArfare 2 Online Oynamak İsteyenler Pm Atabilir

hamann7725
24-12-2009, 03:30   |  #11259  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Herkese Merhaba...  Biraz acayip bir giriş oldu ama Kahkaha

By_Kert
24-12-2009, 09:11   |  #11260  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj
Alıntı: kyotoprotokolü  
doğru tüm milleti uyutma politikası var ülkenin hali vahim
neyse daha fazla konu ya girmeelim burası nede olsa
hklısın :)Göz kırpma

By_Kert
24-12-2009, 09:18   |  #11261  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj
Alıntı: hamann7725  
Herkese Merhaba...  Biraz acayip bir giriş oldu ama Kahkaha

Yo gayet normal bir giriş bnce :) Merhaba

Son Düzenleme: By_Kert ~ 24 Aralık 2009 09:19
PcMaKeR
24-12-2009, 11:19   |  #11262  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

10 tane penisilin yazdı doktor.
birini sabah 9 gibi vurdular acil serviste.
Of 5 günde biticek günde ikişer tane.
bu boğazdaki bademcikleri söküp atmak istiyorum. boğulmayacağımı bilsem kanamadan bıçakla kazırım ya bu nedir. ayda bir şişiyor.

loseface
24-12-2009, 11:49   |  #11263  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj
bu boğazdaki bademcikleri söküp atmak istiyorum. boğulmayacağımı bilsem kanamadan bıçakla kazırım ya bu nedir. ayda bir şişiyor.
Bendede öksürük kronik hale geldi :(
anasını satayım bazen öle oluyo ki nefes alamamaktan kızarıyorum

By_Kert
24-12-2009, 12:00   |  #11264  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Geçmiş olsun dostum ameliyat imkannı varsa ol

By_Kert
24-12-2009, 12:02   |  #11265  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj
Alıntı: loseface  
Bendede öksürük kronik hale geldi :(
anasını satayım bazen öle oluyo ki nefes alamamaktan kızarı
evt fena bir durum inşallah daha o kadar şiddetli yaşamassın dostum

Psychonaut968
24-12-2009, 13:01   |  #11266  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Serdar abi geçmiş olsun.

loseface,sana da geçmiş olsun.Ben de hastaydm dün iyi oldum.:)

PcMaKeR
24-12-2009, 13:10   |  #11267  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

La nedir bu hastalık yaw.
Sağolun arkadaşlar.

By_Kert
24-12-2009, 13:51   |  #11268  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Hastalıksız bir ay geçirmek :D:D ne kadar güzel olur ya en basitinden uçul çıkıyo :D:D deli olcam :D

By_Kert
24-12-2009, 13:52   |  #11269  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Okuyanlar olabilir ama ben ginede paylaşacam bu konu altında bir haber dizisi

By_Kert
24-12-2009, 13:53   |  #11270  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Neden esneriz?
Aslında esnemenin ve fizyolojisinin ardında yatan gerçek hala tam olarak bilinememektedir. Önceleri insanın yorgun olduğu zamanlarda kandaki oksijen miktarını artırmak için vücudun yaptığı bir solunum sistemi refleksi olarak düşünülen esnemenin, sonradan solunum olayına kısa bir destek verdiği, ancak onun önemli bir fonksiyonu olmadığı tespit edilmiştir.
Sadece insanlar değil, birçok canlı türü de esner. Ancak yapılan araştırmalarda, hayvanların daha çok dikkat gerektiren bir olayı karşılama sırasında esnedikleri, insanların ise, tersine dış uyarılarda azalma olduğunda esnedikleri saptanmıştır.
Esneme de gülme gibi bulaşıcıdır. Esneyen kişinin yüz hatlarında meydana gelen şekillenmenin, diğer insanlar üzerinde esnemeyi teşvik edici bir etki uyandırdığı tahmin ediliyor. Bu, yemek yiyen bir insanı görünce acıkmaya benziyor. Bir görüşe göre ise ilk insanlardan kalma bir davranış olarak esnemekteyiz. İlkel atalarımız akşamları ateşin etrafında topluca otururken grubun lideri tüm dişlerini göstererek esner, oturumu kapatır, artık gecenin başladığı, herkesin sabaha kadar yatması ve hareket etmemesi gerektiği sinyalini verirdi. Grubun diğer üyeleri de esneyerek görüş birliği içinde olduklarını beyan ederlerdi.

By_Kert
24-12-2009, 13:54   |  #11271  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Nasıl ve niçin hapşırıyoruz?
Hapşırma burun kanallarındaki sinirlerin uyarılması sonucu oluşan psikolojik bir reaksiyondur. Aslında burnumuz nefes almamızda çok önemli bir görev yapar. Hava onun dar kanallarından türbülans oluşturarak geçerken hem ısısı ayarlanır, hem de içindeki toz burada filtre edilir.

Buradaki sinirlerin uyarılmasının nedenleri değişiktir. En çok alerjik etkilenmedir ama toz, duman, parfümler hatta aniden ışığa bakma gibi başka birçok nedenleri daha vardır. Hapşırmadan önce sanki bir yerimiz ısırılmış gibi sinir uçlarının ikaz göndermesi sonucu, burnumuzdan önce bir salgı gelir. Bu salgının ardından beyine giden ikaz neticesinde baş ve boynumuzdaki kaslar uyarılarak ani nefes boşanması olayı yaşanır. Ses tellerinin olduğu bölüm önce kapanır ve buradaki havanın basıncı iyice yükselir. Sonra aniden açılarak hava yüksek bir sesle dışarı verilir. Tabii beraberinde burnumuzdaki toz gibi yabancı maddeler ve soğuk algınlığı yaratan mikroplar da...

By_Kert
24-12-2009, 13:54   |  #11272  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Kara gözlülerin çocuğu nasıl mavi gözlü olabilir?
Her anne ve baba iki tam gene sahiptir. Ve bunlardan birini çocuğuna geçirir. Eğer anne ve babadan alınan genler aynı ise, yani çocuk her iki taraftan da mavi göz genini aldı ise çocuğun gözlerinin rengi mavi olacaktır. Ancak bir taraftan mavi göz, diğerinden kahverengi göz genini aldı ise, koyu renk göz geni hakim gen olduğu için, çocuğun gözleri kahverengi olacaktır. Mavi göz rengi gibi mücadeleyi kaybeden gene de saklı (recessive) gen denilmektedir. Anne ve babadaki her iki gen de hakim gen ise sonuç aynı olacaktır. Saklı gen bu mücadelede ancak her iki tarafın geni de saklı gen ise galip çıkabilir.

By_Kert
24-12-2009, 13:55   |  #11273  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

İnsanların niçin bazıları solaktır?
İnsanların çoğunun niçin daha çok sağ ellerini kullandıkları henüz bilinmiyor. Bu durumun genetik olmadığı kesin. Bebeklerin rahimdeki pozisyonlarıyla ilgili teoriler var ama kanıtlanmış değil.

İnsanın dışında hiçbir yaratık, bir elini veya ayağını diğerine göre öncelikli kullanmaz. Dünyada tarih boyunca, kültür ve ırk farkı olmaksızın insanlar arasında sağ elini kullananlar hep çoğunlukta olmuşlardır.

İngilizce'de sol anlamındaki 'left' kelimesi, zayıf ve kullanışsız anlamında eski İngilizce'de kullanılan 'lyft' kelimesinden türetilmiştir. Sağ anlamındaki 'right' ise haklılık ve doğruluk anlamında da kullanılır. Türkçe'de de "sağ" hem canlı ve hayatta anlamında kullanılır, hem de sağlıklı, sağlam gibi sıfatların kökünü oluşturur, "sol" ise soluk sıfatının kökünü oluşturur.

By_Kert
24-12-2009, 13:56   |  #11274  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Niçin hıçkırırız?
Süratli yemek yenildiğinde, yutkunma neticesinde yemek ile birlikte bir miktar da hava alınır. Hıçkırık, yiyeceğin yüzeyine yapışarak sindirim sistemine giren bu havayı atmak için sistemin gösterdiği bir tepkidir. (Göğsümüzü karnımızdan ayıran ve akciğerlerimizin altına bitişik büyük bir kas olan) Diyafram süratle büzüşerek, çok ani ve hızlı nefes almamızı sağlar. Bu arada boğazımızın üst tarafında, ses tellerimizin bulunduğu kısımda bir kapanma olur ve buradan geçen hava bir an bloke edilir. Bu da 'hıck' şeklinde bir sesin çıkmasına neden olur.

Midedeki bir olayla diyaframın ilişkisi, bu iki organdaki sinirlerin birbirine çok yakın hatta iç içe geçmiş olmalarındandır. Bu nedenle en çok yemekten sonra hıçkırırız. Sindirim işlemi bittikten sonra hıçkırık olmaz.

By_Kert
24-12-2009, 13:56   |  #11275  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Niçin uyuyoruz?
Kimse bilmiyor! İşte çeşitli teoriler:

Uyku, insana kaslarını ve diğer dokularını onarma, yaşlanan veya ölen hücrelerini yenileme şansı verir.

Uyku, insan beynine hafızasındaki bilgileri düzenleme, gereksizleri unutma ve arşivleme şansı verir. Rüyalar da bu işlemin bir parçasıdır.

Uyku, enerji tüketimimizin miktarını azaltır. Bu nedenle günde 4-5 kez yerine üç öğün yemekle yetinebiliriz. Gece karanlığında zaten hiçbir şey yapamayacağımızdan, anahtarı kapatarak enerji tasarrufu yaparız.

Uyku, bütün gün çalışan beynin bir şarj süresi olabilir. Diğer organlardaki enerji harcanmasını kısarak, beyin hücre aktiviteleri için gerekli olan enerjiyi artırabilir.