Dünya Forum Tarihinin En Uzun Konusu

Erhan Tiryakioğlu
28-02-2010, 16:19   |  #15526  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Herkese kolay gelsin iyi günler 3-4 Haftadır sadece bir kaç kez girebildim Chip Online'a dersler yoğun sadece MSN açabiliyorum Nasılsınız Chip Online ve Süleyman ve Adem Abii !! : )

Süleyman.
28-02-2010, 16:23   |  #15527  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Sağolasın Erhancığım. Seni sormalı?

Erhan Tiryakioğlu
28-02-2010, 16:30   |  #15528  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

İyiyim Süleyman abi iPhone 3G almayı planlıyorum nisanın 15'inde ama şu an sadece 150-200 TL var diyebilirim eğer parayı harcamazsam alırım inşallah başta 2G almayı düşünüyordum ancak Serdar abi ile konuştukdan sonra fikrim hayli değişti iPhone'yi iPhone yapan 3G dedi Serdar Abi çok doğruymuş :)

PcMaKeR
28-02-2010, 16:38   |  #15529  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Aslanım Erhan. sakınlıkla görünümüne kapılma mümkünse 3gs yi bulmaya çalış nasıl olsa düşecek nasıl olsaaa.

Dün öyle bir yağmur yağıyorduki akşam sanki 3 itfaiye aracı evin üstüne su tutuyordu.

motoru bahçeye çıkardım üzerine çok köpüren detarjandan sürdüm bıraktım sabah pırıl pırıldı. yok böyle manyaklık demi. beleşçi gibi düşündüm kendimi. boşa akmasın yağmur dedim.

hem kireçte yoktu parlıyordu sabah güneşinde ehehe :D birazcık ıslandık ama olsun.

sabahtan beri ev işiyle uğraşıyorum size iyi akşamlar yatıcam ben

Süleyman.
28-02-2010, 16:43   |  #15530  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Hatta birşey söyleyeyim Adem; normalde kafaya kakmayı, "ben söylememiş miydim" seklinde bir havaya bürünmeyi sevmem ama...

Şimdi sen uzun ömürlü güzel bir sistem olsun diye tonla para harcadın değil mi o sisteme, ben daha az maliyetli birşeyler al dediğim zaman dinlemeyip. O senin sistemin ömrü sekiz ay; sekiz ay sonra çağıracaklar seni "Gel bakalım yavrucuğum" diye. Sonra on beş ay askerlik yapacaksın, döndüğünde artık bilgisayarın hurda olmuş.

Geçmiş olsun.

ADEM-KAYA
28-02-2010, 17:15   |  #15531  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Kim bu "Geta" bütün forumu doldurmuş habire yazıyor..
@Süleyman Bey

Hayırlısı olsun ne diyelim.Döndüğümde sistemin çöp olacağını sanmıyorum.
Bütün oyunları açıyor sonuçta,işlemcisi çok güçlü.Senin işlemciden daha iyi :p :D

Ben acele etmeseydim HD 5850 ve i7 860 alırdım ama olmadı...
hd 5830,5850 bunlarda yeni kartlar ama oyunlarda dağlar gibi bir fark yok benim kart ile arasında.
Sonuçta o kadar eski bir sistemim yok elimde.Bana yeterli.
Sadece PSU dan şüphem var oda değişir belli olmaz.

Hayalet 26
28-02-2010, 18:26   |  #15532  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

S.A 

Arkadaşlar bu günlerde tarayıcılara bişeyler oldu galiba,hepsi bana çok yavaş geliyor.Az önce Chrome 4 kurdum nispeten biraz hızlı diğerlerinden.Bakalım bu kaç gün gidecek. :)
Yok ki şöyle 50 mbps internetimiz takır takır açılan sayfalar vs vs :)

PcMaKeR
28-02-2010, 18:33   |  #15533  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
S.A 

Arkadaşlar bu günlerde tarayıcılara bişeyler oldu galiba,hepsi bana çok yavaş geliyor.Az önce Chrome 4 kurdum nispeten biraz hızlı diğerlerinden.Bakalım bu kaç gün gidecek. :)
Yok ki şöyle 50 mbps internetimiz takır takır açılan sayfalar vs vs :)

iki hafta sonra Allah nasip edersen 32 mbit internete geçiyoruz şirkette.

iş yerinin 500 metre çevresinde ev bulsam bende sömürecem kablosuzdan. çatıda kablosuz dağıtıcı kurulu.

Motorla gezdim uyku tutmadı birkaç rsim çektim.

İçinizden biri gelirse mutlaka bildirsin bana gezdirmek isterim ;)

Mustafa@PC
28-02-2010, 18:46   |  #15534  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Kim demiş laptobta oyun oynanmaz diye :)

(Gerçi fazla oyun oynamam ama)

İmzamdaki laptob ile Dirt 2 demosunu açtım 1280 x 720 çözünürlükte, high detayda 26-32 fps arası akıcı bir şekilde oynadım...

Hayalet 26
28-02-2010, 18:51   |  #15535  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

http://www.youtube.com/watch?v=M_bvT-DGcWw

Pink Floyd un bu parçasını her dinleyişimde müthiş rahatlıyorum.Süper ve harika bir müzik....

Süleyman.
28-02-2010, 19:40   |  #15536  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Bugün post modern darbemizin yıl dönümüydü. Ama ne ilginç ki, bugün darbe teşebbüsü iddialarıyla birileri tutuklanıyor, yargılanıyor. Ne günlerden ne günlere. Aydınlık lafını dillerine dolayıp Türkiye'yi karanlıklara sürükleyenler bundan sonra darbenin "d"sini akıllarından bile geçiremeyecekler.

Geçen gün haberleri seyrederken, ihtiyar, okuma yazma bilmeyen, kulakları ağır işiten ninem de merakla seyrediyordu. Terör, şehit haberlerine özel olarak dikkat kesilir ve fevkalade üzülür şehit haberi duyduğunda. Şunu da belirteyim ki, ninem televizyon kavramını anlayamamış ve belki de asla tam anlayamayacak olan bir neslin son temsilcilerinden sayılır; o anda yayımlanmakta olan şeyin, o anda vukua geldiğini sanıyor. Mesela televizyonda yıllar önce çekilmiş bir belgesel var, çita ceylanı kovalıyor, ninem hal-i hazırda cereyan ettiğini sanıyor hadisenin. Her neyse...

Merakla izlediğini görünce açıklama ihtiyacı hissettim. Bizim buranın ağzıyla "Anarşistleri yakalamışlar" dedim. (Teröristi bilmez, anarşist derseniz anlar). Namussuzlar, dedi. Biraz sonra içime sinmedi ve biraz daha açıklamak maksadıyla; "Nine" dedim, "bunlar asker, bazı yerleri bombalayıp anarşistler yapmış gibi göstereceklermiş." Çok şaşırdı ve "Demek insanları öldürüp anarşistler yapmış gibi göstereceklermiş, şu oyuna bak sen" dedi.

Ve olan bitenin bu kadar basitçe izahından bile, meseleyi anladı. Bunun kötü birşey olduğunu anlatmak için ekstra argümana ihtiyaç duymadı yani. Halbuki laf kalabalığı ve demagoji ile zihinleri bulandırılan ve  oluşturulan "Aslında hiçbirşey yokmuş da masum insanlar yargılanıyormuş" havasına inanan insanlar var maalesef.

Olay basit aslında: Birileri rutin dışına çıkarak suç işlemiş, hem de ciddi suçlar.

PcMaKeR
28-02-2010, 20:02   |  #15537  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

abi şu sitemi açayım tr de olan olayları sitemin kapanacağını bile bile yazacağım.
Burdan banlanmak istemiyorum açıkçası ama içimede sinmiyor Askeriyeye yapılan hakaret ve suçlamalar.

Süleyman.
28-02-2010, 20:16   |  #15538  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Olan biteni fırsat bilip orduya hakaret etmeye çalışan şerefsizler vardır belki Serdar.

Ama bu yargılama süreciyle ilgili ben öyle düşünmüyorum. Sırf üniformalı olduğu için birileri yargılamaz, dokunulamaz ve hesap vermez konumundaydı. Halbuki ciddi bir ülkede kimse hukukun üstünde değildir. Bana göre bugün bu değişiyor ülkede.

Yerden mühimmat ve silahlar bitiyor, birilerinin evlerinde bol miktarda orduya ait silahlar çıkıyor. Başlı başına bu bile bir skandal. Sen tabi askerlik yapmadığın için bilmiyorsun; mesela en basitinden bir tane şarjör kaybet, nasıl yer yerinden oynuyor. Bütün bölük, tabur, birlik bir hafta işkencesini çekersin o kayıp malzemenin ve kaybedenin de büyük ihtimal askerliği bitmez ondan sonra.

Yer yerinden oynamak tabirini ciddi olarak söylüyorum, askerlik yapmayana anlatmak çok zordur bu durumu.

Alıntı: PcMaKeR  
abi şu sitemi açayım tr de olan olayları sitemin kapanacağını bile bile yazacağım.
Burdan banlanmak istemiyorum açıkçası ama içimede sinmiyor Askeriyeye yapılan hakaret ve suçlamalar.
_hEro
28-02-2010, 20:43   |  #15539  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Bugün babam ve iki halam tekel işçilerinin eylem yaptığı Sakarya Caddesine gittiler.Ben önceden ayarladığım bir işim olduğundan dolayı gidemedim.Ayıptır söylemesi bir iki tepsi bir şeylerde götürmüşler.
Har akşam haberlerde takip ediyoruz, izliyoruz işçilerin eylemini.Görünen köy klavuz istemezmiş.Herkes haberdar durumdan.Ama babam diyor ki ; "Gösterilenler hiçbir şey".
Sakarya Caddesinden başlayan ve dünya basınında dahi yankı bulan bu eyleme başbakanın " Tazminatlarını ödedikya daha ne istiyorlar?" demesi...Ardından "3 marta kadar izin.Çıkmassanız kaçak imar uygulamasına geçeceğiz " söylemleri...İnanın bnları duydukça içime ateş düşüyor.
Demek istediğim benim kalbim orada, o çadırların içinde iki buçuk aydır hakkını arayan işçilerle atıyor.Aslında o küçük çadırların içinde bir grup işçi değil, koca bir ülkenin haykırmaya çalışan milleti direniyor.
Politikayı oldum olası sevmemişimdir.İğrenç çıkarlar, stratejiler ve düşüncelerle dolu.Her geçen gün biraz daha soğutuyorlar insanı.Üstelik sürekli günden değiştirme taktikleri de durmak bilmiyor.Başbakan yeni bir şey attı ortaya."Parti kapatmaya meclis karar versin." Buyur burdan yak.
Ekonomi,üretim,piyasalar,esnaf...Kimin umrundaki.Daha önemli şeyler var ne de olsa.
Umarım bizleri kötü günler beklemiyordur ama gidişat hiç hoşuma gitmiyor.</

loseface
28-02-2010, 20:53   |  #15540  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Hero sana katılıyorum benim babamda Tekel işçisi :)
Büyüdükçe gün geçtikçe şu ülkenin gerçeklerini öğrendikçe iğreniyorum bu ülkeden nerde o eski devlet ?
Müslümanlık mış pehh sizin savunduğunuz müslümanlığın töbe töbe eskiden hoşgörü vardı Müslümanlıkta herkese eşit davranın diyor müslümanları kayırın demiyor En kötüsüde Süleyman abininde dediği gibi evinde hiçbirşeydn haberder olmayan nine dedelerimizin bu adamları çok iyi zannetmeleri One minute lerle olmaz bu işler Askerleri yargılıyorsun onu yargılıyorsun hadi senide yargılayalım yemiyo değil mi ?
Şahsi görüşümdür imkanım ilk olduğu zaman bu ülkeden giderim kimsede burada beni tutamaz Beyin göçüdedikleri bu olsa gerek İyi düşünenler bu devletin ne mal olduğunu anlayıp göçüyo ;)

Süleyman.
28-02-2010, 21:31   |  #15541  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Battlefield Bad Company 2'nin sistem gereksinimleri ve tavsiye edilen sistem:

Dört çekirdekli işlemci ve GTX 260 ekran kartı tavsiye ediliyor. Oyun yazılımcıları da artık yavaş yavaş donanımlara asılmaya başlıyor galiba.

Battlefield: Bad Company 2
Publisher: EA Games
Developer: EA DICE

Minimum System Requirements
Processor: Core 2 DUO @ 2 GHz
Memory: 2 GB
Hard Drive: 15 GB for Digital Version, 10 GB for Disc Version
Video Memory: 256 MB (NVIDIA GeForce 7800GT/ATI X1900)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard and Mouse
DVD Rom Drive

Recommended System Requirements
Processor: Any Quadcore Processor
Memory: 2 GB
Hard Drive: 15 GB for Digital Version, 10 GB for Disc Version
Video Memory: 512 MB (NVIDIA GeForce GTX 260)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 10
Keyboard and Mouse
DVD Rom

ADEM-KAYA
28-02-2010, 21:40   |  #15542  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Vay canına,ama oyun DX11 değilmiş.

Bu arada Süleyman abi yazdıklarını dikkatlice okudum,çok iyi anladım.

Bizimde iş yerinde bir abimiz var oda bana anlatır.Askerde şu durumlar olur v.s.. 
Yapmam gerekeni filan anlattı.Dediğin gibi en ufak bir "şarjör" kaybından bütün tabu hata yapmış sayılıyor.
Kendisi bu duruma düşmüş..

Bende Assasins Creed oynuyorum 4. Bölümdeyim ama birşey soracağım;
Şimdi gitmem gereken yeri haritadan yanlış seçtim.
Menüden "Damascus + Bureau" seçeneğini seçerken bir hata yaptım ve Acre den başladım.

Ben nasıl geri dönerim?Damascustan başlamam lazım.

Süleyman.
28-02-2010, 21:42   |  #15543  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Şehirden çıkıp istediğin şehre gidebilirsin.

ADEM-KAYA
28-02-2010, 21:59   |  #15544  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Ama öylede uzun sürüyor.

Yürüyerek gidilmez ki :D

Teşekkürler ama başka kısa yolu yok mu?
Neyse ata bineyim öyle giderim.

Abi birşey daha sorayım.Hani biz bu "Save Citizen" yapıyoruz ya hemen karşımıza 4-5 tane adam çıkıyor onların arasında girip "şövalyelerden" gizleniyoruz peki amaç nedir?Gizli bölüm açılır demiştin.

Scholars mıydı neydi birtek bunu çözemedim,bir yardım.
Çünkü haritada sürekli bu işaret oluyor ve oraya gidiyorum o adamlar oluyor birşey yapmam mı lazım?

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 28 Şubat 2010 22:21
Süleyman.
28-02-2010, 22:17   |  #15545  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Olsun, at binip hava alırsın. Kahkaha

Gizli bölüm açılıyor demedim ki. Askerlerden kaçıyorsan, o kurtardığın vatandaşların akrabaları olanlar askerleri oyalayıp senin gözden kaybolmana yardım ediyorlar. Din adamlarının arasına karışarak da, girişi yasak olan kalelere fark edilmeden giriş yapabiliyorsun.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 28 Şubat 2010 22:28
ADEM-KAYA
28-02-2010, 23:06   |  #15546  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Din adamalarını çözdüm abi,o kolay sağol.

Ancak oyun kaç bölümden oluşuyordu?
Ben 4.deyim.

Süleyman.
28-02-2010, 23:12   |  #15547  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Yedi galiba.

ADEM-KAYA
28-02-2010, 23:57   |  #15548  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Teşekkür ederim.

Salı günü anca biter artık.Acaba oyunun sonu nasıl bitiyor,merak ettim.:)

Süleyman.
01-03-2010, 01:03   |  #15549  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

A. S. Halil.

Kapalı Hesap (158417)
01-03-2010, 09:02   |  #15550  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

Herkese günaydın