Fatih Projesi VP10 Vestel Tabletleri

mother eart
17-03-2013, 10:44   |  #76  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Alıntı: hululu  
deneyn var mı? os66 kardeş bn bi şekilde mobil cihaz yönetimini kaldırdım....  bunu yapsam ne olur?bunu yaptıktan sonra her şeye girer mi?
   mbil cihaz engelini nasıl kaldırdın?

mother eart
17-03-2013, 10:46   |  #77  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: os66  
tablet reset (garantiden çıkmaz)
Arkadaşlar ilk önce buraya sırf sizin için kaydoldum ve bütün yorumları okudum. kimi internete giremiyo kimi oyun açamıyo anlatacağım şey ile istediğiniz her yere girebilirsiniz.(önemli verilir varsa yedekliyoruz.) İlk önce tabletimizi şarja takıyoruz ardından ayarlara ve ordanda güvenliğe. Güvenlikte tableti şifrele var oraya giriyoruz (tabletimiz şarjda ve şarj %80'in üzerinde ise tableti asla şarjdan çıkartmıyoruz eğer işlemde iken şarjdan çıkarsa çöker) tableti şifrele butonuna tıklayıp parolanızı giriyorsonuz (parola varsa) ardından tekrar tableti şifreleye giriyorsunuz bundan sonra iki seçenek var.

1.Bazı tabletlerde vestel yazısı bu yazı 1 dakka ekranda kalıyor ve hemen tablet kapatma tuşuna 30 sn basılı tutuyoruz tablet kapanıyor.

2.Bazı tabletlerde vestel yazısı ya geliyor ya da gelmiyor . siz hemen %1 felan yazar %1 de iken tableti kapatma tuşuna 30 sn basıp kapatın.

tableti açın ve tableti sıfırlaya basın.

tableti nerden sıfırlayacaz?

hululu
17-03-2013, 11:34   |  #78  
Taze Üye
3 mesaj

kardeş öncelikle e postadan kendine bi tane file manager indir onu anasayfaya saatin yanına at.şimdi çok hızlı yap dediklerimi .Wi-fi bağlıyken uçak modunu aç açılınca hemen kapa aşağıdaki wifi simgesi mavi olunca file managere bas sürekli açılınca hemen uçak modunu kapa sonra arkadaki 2 tane delik var onların altındakine iğne ile bas normal yerden aç hızlı yaparsan olur fakat internete girmemen lazım... sonra sd karttan kendine oyun fln at

Yöntem Alıntıdır

Son Düzenleme: hululu ~ 17 Mart 2013 13:59
hululu
17-03-2013, 11:35   |  #79  
Taze Üye
3 mesaj

eğer dediklerimi yaparsan olur yanlış yaprsan mesuliyet kabul etmem

mother eart
18-03-2013, 13:30   |  #80  
Taze Üye
4 mesaj

saollKarizma

meb_tablet
18-03-2013, 21:46   |  #81  
Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: hululu  
kardeş öncelikle e postadan kendine bi tane file manager indir onu anasayfaya saatin yanına at.şimdi çok hızlı yap dediklerimi .Wi-fi bağlıyken uçak modunu aç açılınca hemen kapa aşağıdaki wifi simgesi mavi olunca file managere bas sürekli açılınca hemen uçak modunu kapa sonra arkadaki 2 tane delik var onların altındakine iğne ile bas normal yerden aç hızlı yaparsan olur fakat internete girmemen lazım... sonra sd karttan kendine oyun fln at

Yöntem Alıntıdı

Ya konuşmuyacam konuşmuyacam diyorum ama illa konuşturtacaksınız.. Kardeşim yazı yazmadan önce lütfen konunun tamamını okurmusunuz.. Öyle meselenin ne olduğunu anlamadan da atlamayın hemen.. Biraz yukarıda biri tablet sıfırlamayı falan anlatmış sözlerim onadır da... Bakın mesele tableti sıfırlamakmış yok engelemeymiş bunları aştı.. Mesele tableti tamamen ROOT'lamak.. Biz ( Benle bir arkadaşım ) Tabletin güvenlik sistemini tamamen aştık yani bluetooth, ekran kilidi, internet vb.. Herşey açık... fakat birkaç sorunumuz var... O yüzden açıklıyamıyoruz Kusura Bakmayın... Sözüm şu ki bunlar dışında farklı bir sorunu olan yazsın en yakında yardımcı olmaya çalışacağım.. Ayrıca yöntemide en yakın zamanda duyurmayı planlıyoruz. Saygılar...

meb_tablet
18-03-2013, 21:46   |  #82  
Taze Üye
11 mesaj

AYRICA KONU GÜNCEL TUTULURSA SEVİNİRİZ... İyi

Validate
19-03-2013, 19:52   |  #83  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
207 mesaj

Bende MDM'nin eski sürümleri var bende bluetooth ekran kilidi falan açtırabiliyorum ancak kapatıp açtıktan sonra bu MDM kendini tekrar yüklüyor ve tableti kilitliyor...(Kilitleme sorunun çözümünü bulamadım tabletinizin yazılımı kırılmıştır diyor)

Aralık Kilidi diyenler için şifre = 1234 ( Bazılarında bu oluyor farklı bir kilitleme)

Şu driveri bulsam varya :D Root akar...

Ben Kaspersky ile disable ediyordum bu programı.

Ayrıca MDM'nin gerçek adı SSM ve SK Telecom adlı Koreli şirket tarafından 2011 yılında yapılmış ve bizim Vestel üzerin az bir şey koyup bize sunmuş.

İki tane sunucuya bağlı kendiliğinden biri Amerika'da biri Kore'de bunlara DDoS atarsak sunucuları çökertebilir miyiz diye bir soru da gelmiyor değil aklıma...

Çok mu içine girmişim MDM'nin yaw :D

Son Düzenleme: Validate ~ 19 Mart 2013 19:54
lololol
19-03-2013, 20:49   |  #84  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: os66  
tablet reset (garantiden çıkmaz)
Arkadaşlar ilk önce buraya sırf sizin için kaydoldum ve bütün yorumları okudum. kimi internete giremiyo kimi oyun açamıyo anlatacağım şey ile istediğiniz her yere girebilirsiniz.(önemli verilir varsa yedekliyoruz.) İlk önce tabletimizi şarja takıyoruz ardından ayarlara ve ordanda güvenliğe. Güvenlikte tableti şifrele var oraya giriyoruz (tabletimiz şarjda ve şarj %80'in üzerinde ise tableti asla şarjdan çıkartmıyoruz eğer işlemde iken şarjdan çıkarsa çöker) tableti şifrele butonuna tıklayıp parolanızı giriyorsonuz (parola varsa) ardından tekrar tableti şifreleye giriyorsunuz bundan sonra iki seçenek var.

1.Bazı tabletlerde vestel yazısı bu yazı 1 dakka ekranda kalıyor ve hemen tablet kapatma tuşuna 30 sn basılı tutuyoruz tablet kapanıyor.

2.Bazı tabletlerde vestel yazısı ya geliyor ya da gelmiyor . siz hemen %1 felan yazar %1 de iken tableti kapatma tuşuna 30 sn basıp kapatın.

tableti açın ve tableti sıfırlaya basın.

dediklerini yaptım tableti açtığımda çevirimiçi kurulum sihirbazı açılıyo kullanıcı şifresi istiyo kullanıcı şifresi ne?Soru

Son Düzenleme: lololol ~ 19 Mart 2013 20:50
burak_atan
20-03-2013, 16:37   |  #85  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

Peki ama root attığın zaman garantiden çıkmıyo mu?

Bide root atınca mı heer şey açılıyo yoksa yeni rom yükleyince mi?

Son Düzenleme: burak_atan ~ 20 Mart 2013 16:40
Validate
21-03-2013, 19:14   |  #86  
Yıllanmış Üye
207 mesaj
Alıntı: meb_tablet  
 Ya konuşmuyacam konuşmuyacam diyorum ama illa konuşturtacaksınız.. Kardeşim yazı yazmadan önce lütfen konunun tamamını okurmusunuz.. Öyle meselenin ne olduğunu anlamadan da atlamayın hemen.. Biraz yukarıda biri tablet sıfırlamayı falan anlatmış sözlerim onadır da... Bakın mesele tableti sıfırlamakmış yok engelemeymiş bunları aştı.. Mesele tableti tamamen ROOT'lamak.. Biz ( Benle bir arkadaşım ) Tabletin güvenlik sistemini tamamen aştık yani bluetooth, ekran kilidi, internet vb.. Herşey açık... fakat birkaç sorunumuz var... O yüzden açıklıyamıyoruz Kusura Bakmayın... Sözüm şu ki bunlar dışında farklı bir sorunu olan yazsın en yakında yardımcı olmaya çalışacağım.. Ayrıca yöntemide en yakın zamanda duyurmayı planlıyoruz. Saygılar...

İnterneti nasıl açabildin?

muccos
21-03-2013, 19:38   |  #87  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11 mesaj
Alıntı: lololol  
 dediklerini yaptım tableti açtığımda çevirimiçi kurulum sihirbazı açılıyo kullanıcı şifresi istiyo kullanıcı şifresi ne?Soru

arkadaşım kullanıcı şifresi ''12345678'' (tırnaklar olmadan)

muccos bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
muccos
21-03-2013, 19:41   |  #88  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11 mesaj

Arkadaşlar kaspersky mobile security ile mdm bloke edilebiliyor.bluetooth ekran kilidi açılıyor da internete girince geri atıyor maalesef

mdm yi silemezsek ben rom yükleyecem başka çaresi yok

47zembil
21-03-2013, 19:51   |  #89  
Taze Üye
12 mesaj

dostum şu kaspersky ile mdm yi nasıl devre dışı bıraktığını anlatsana bide ben başka bişey buldum android asistant diye bir uygulama var biliyosunuzdur belki ben orda çalışan uygulamalara baktım mdm vardı un install yaptım başarısız oldu acaba ordan bişey yapılamazmı?

Validate
22-03-2013, 19:28   |  #90  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

Sanırım bir şeyler buldum:

Kesin bu Vestel'de apk olarak driver buldurucu gibi bir program var ve bilgisayara bu şekilde bağlayabiliyorlar o apk yı bulablilirsek yaşadık :D

burak_atan
22-03-2013, 21:00   |  #91  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

yav beyler bence root atmak için önce mdm yi disable etmeliyiz galiba o engelliyo root atmayı (ama disable edincede yazılım kırılmıştır diyormuş ) çünkü unlock root prodan denedim unroot yapıyo ama root dedin mi yarıda hata veriyo şu rootlayan arkadaş bi cevabı yazsa yakında paylaşıcam demiş haftaya sınavlar başlıyo bari son son bi tabletin zevkini çıkartsaydık

burak_atan
22-03-2013, 21:02   |  #92  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

bide beyler biraz daha güncel olmaya çalışsak nasıl olur

os66
22-03-2013, 22:07   |  #93  
Taze Üye
5 mesaj

kardeş tableti sıfırladıktan sonra aktive kodu isteyecek sen bu kodu girmeyeceksin klavyeden "alt tab" yapacaksın ve "apex launcher"i marketten indireceksin (ör:1mobil market apk) ondan sonra bunu varsayılan olarak seçip tableti kapatıp açacaksın ve geri tuşları gelir. oyunlarada galeriyede internetede rahatlıkla giriliyor 15 gündür ben böyle hiç sorunsuz kullanıyorum ve sınıfımdaki herkeste sorunsuz kullanıyor.

os66
22-03-2013, 22:09   |  #94  
Taze Üye
5 mesaj

gardaş formatı buldum ama mobil cihaz yönetimini nasıl kaldırdın.

os66
22-03-2013, 22:11   |  #95  
Taze Üye
5 mesaj

gardaş o zaman sorunların cevabını söylede bida sormayalım.

Son Düzenleme: os66 ~ 22 Mart 2013 22:12
os66
22-03-2013, 22:14   |  #96  
Taze Üye
5 mesaj

gardaş klavye varmı varsa sorunu 10. sayfaya yazdım (sakın kullanıcı şifresini girme)

47zembil
22-03-2013, 22:17   |  #97  
Taze Üye
12 mesaj

abe dostlar ben ilk önce tableti şifreledim şimdide şifreyi kaldıramıyom yokmu bi bilginiz.?

burak_atan
22-03-2013, 22:55   |  #98  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

öncelikle çok teşekkür ederim

nasıl yapıyosun biliyo musun ilk önce kaspersky mobile securty i tablete kuruyosun kurduktan sonra açıyosun kendisi mdm yi tanıyo sana nelere erişebildiğini falan söylüyo sende disable diyosun kalkıyomuş ama benden demesi sonra tableti yeniden başlattın mı tabletin yazılımı kırılmıştır diyo servislik oluyo ben denemedim yemedi bide ben formatı çözdüm derken root atabiliyo musun?

burak_atan
23-03-2013, 00:22   |  #99  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

Peki ayarlara nasıl girecez onu bulabildin mi hep wi-fi ı gösteriyo

burak_atan
23-03-2013, 13:56   |  #100  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

kardeş  ayarlara girmeyide bulursan  helal sana yani bütün ayarlara