WordPress Dersi

KaygısızMurat
09-05-2016, 23:42   |  #1  
KaygısızMurat avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
26 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2014

WordPress Dersi

WordPress ile kendi web sitenizi daha kolay ve hızlı bir şekilde oluşturup yönetebilirsiniz.
WordPress Eğitimi ile, en basit yoldan internet sitesi oluşturma ve yönetme tekniklerini öğrenirsiniz. Wordpress, ücretsiz bir yazılımdır. WordPress ile sayfalar yaratabilir, veri saklamak için form oluşturabilir, galeri, video modülleri gibi birçok modülü kolaylıkla ekleyebilir, tema(görünüş) ekleyip değiştirebilirsiniz.

WordPress Web Tasarım Eğitim : WordPress üzerinde yeni ortam düzenlemelerinden ses ve video çalma listelerine, canlı bileşen önizlemelerinden galeri önizlemesine kadar perçok uygulama gerçekleştirebilirsiniz.
WordPress, altyapısı PHP ve MySql üzerinde kurulmuş bir uygulamadır. Wordpress, açık kaynaklı bir yazılımdır ve sürekli geliştirilmekte ve yeni versiyonları çıkmaktadır.

PHP ve MySQL kullanılarak geliştirilmiş ve GPL lisansına sahip olan kişisel bir yayın hizmeti olarak tanımlayabileceğimiz Wordpress, B2/cafelog adlı projenin devamı niteliğindedir. İçerik Yönetim Sistemi anlamına gelip CMS (Content Management System) olarak bilinir. Her ne kadar içerik yazma sistemi denince aklımıza sadece makale yazma, düzenleme veya blog oluşturma gelse de aslında her türlü içeriğin düzenlenebileceği bir içerik yönetimi sistemi olarak düşünebiliriz.

Dünyada kullanılan içerik yönetim sistemleri arasında Wordpress yüksek bir kullanım oranına sahiptir. Aşağıdaki grafikte bu durum rahat bir şekilde görülmektedir.

Wordpress Sitesi Avantajları Nelerdir?

Wordpress kullanım, hız, geniş bir kullanıcı kitlesi ve bunun getirdiği deneyimi açık kaynak yazılımla sağlamaktadır. Yeni güncellemelerle birlikte ses, video gibi çalma listeleri, canlı bileşenlerin ve galerilerin ön izleme yapılabilmesi gibi birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Aşağıda Wordpress genel özellikleri maddeler halinde sunulmuştur.

Google tarafından çok hızlı indekslenmektedir.
Sayfaların açılış hızları yüksektir.
Kullanımı kolaydır.
Güncel bir yazılımdır.
Kendi alan adımız yapılandırılabilir.
Arama motoru ve SEO uyumludur.
7/24 destek sunan uzmanlar bulunmaktadır.

Web sitelerinin hayatımızı sarmasıyla birlikte site sahipleri için kullanıcıların web sayfalarına kolay erişimi önemli bir konu olmuştur. Çünkü aynı alan ve konuda birçok web sitesi olduğundan kullanıcılara web sitenizi doğru bir şekilde ulaştırmak önemlidir. Bunun için Wordpress SEO kavramını bilmek gerekecektir.

WordPress Öğrenmek İstiyorum sonunda katılımcılar; kendi web sitelerini kolaylıkla oluşturmayı, düzenlemeyi ve yönetmeyi öğrenirler.

WordPress Kursları ile sayfalar yaratabilir, veri saklamak için form yaratabilir, galeri, video modülleri gibi birçok modülü kolaylıkla ekleyebilir, tema ekleyip değiştirebilirsiniz.
WordPress Eğitimi ile kendi internet sitenizi çok hızlı bir şekilde oluşturabilir, web sitelerini yönetmeyi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.