ASUS PDA TÜM DONANIM VE YAZILIM SORULARINIZI SORUN

salihakaner
13-02-2008, 13:12   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ASUS P535 aldım. batarya sorunu çıktı. teknik servise yolladım. 10 gündür serviste teslim alan şahıs ve teslim aldığı saat belli olmasına rağmen hala makinayı bulamadık demekte ısrar ediyorlar. bu normal bir uygulama mıdır???  :):):):)  ben çok sabırlı mı davranıyorum. bir kilo elma yollamadık sonuçta, kaybolması bu kadar kolay mı bu cihazın? ve konunun takibi ile ilgili olarak ne yapabilirim??? yaptıklarımız yetersiz mi kalıyor, sadece telefonla çözüm arıyoruz. hukuki bir işlem henüz yapmadım.

ceyhun_akkas
18-02-2008, 16:50   |  #27  
Taze Üye
19 mesaj

bende p535 aldım vaylese istediğim gibi bağlanamıyom
pc nin 3-4 diş çektiği yerde pda 1 diş çekiyo ve bazande kopuyo neden ve birde videoları sadece vma formatlı olanları oynatıyo diğer formatlı olanları oynatmak için napmam gerek

delikanli53
19-02-2008, 09:27   |  #28  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
salihakaner
ASUS P535 aldım. batarya sorunu çıktı. teknik servise yolladım. 10 gündür serviste teslim alan şahıs ve teslim aldığı saat belli olmasına rağmen hala makinayı bulamadık demekte ısrar ediyorlar. bu normal bir uygulama mıdır???  :):):):)  ben çok sabırlı mı davranıyorum. bir kilo elma yollamadık sonuçta, kaybolması bu kadar kolay mı bu cihazın? ve konunun takibi ile ilgili olarak ne yapabilirim??? yaptıklarımız yetersiz mi kalıyor, sadece telefonla çözüm arıyoruz. hukuki bir işlem henüz yapmadım.
salihakaner merhaba,

Öncelikle şunu söylemeliyimki; ben Asus yetkilisi değilim. Sadece sizin gibi Pda kullanıcısıyım. teknik olarak sizden daha iyi bildiğim kesin çünkü arkadaşım pda ve cep telefonu tamir ediyor, şimdi sizin sorularınıza kendi çapımda çözüm üreteyim.

Göndermiş olduğunuz pda'yı kargoyla mı gönderdiniz. Eğer kargoyla gönderdiyseniz kargo bu kayıp işinden sorumludur. Yok benden elden bıraktım diyorsanız zaten elinizde bıraktığınıza dair bir evrak vardır onunla kanuni bir yol arayabilirsiniz.

delikanli53
19-02-2008, 12:45   |  #29  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ceyhun_akkas
bende p535 aldım vaylese istediğim gibi bağlanamıyom
pc nin 3-4 diş çektiği yerde pda 1 diş çekiyo ve bazande kopuyo neden ve birde videoları sadece vma formatlı olanları oynatıyo diğer formatlı olanları oynatmak için napmam
CEYHUN BEY MERHABA,
Öncelikle hayırlı olsun, Bildiğiniz gibi pc veya notebook wi-fi çekişiyle o küçücük Pda nın çekişi bir olması mümkün değil, videoları bilgisayarınızda dönüştürüp telefonunuzda seyredebilirsiniz veya bununla ilgili 3.parti programlar kullanabilirsiniz bilgisayarınızda dönüştürebileceğiniz programın adı (örnek) 3gp converter www.google.com amacaya yönlendireceğim sizi. KOLAY GELSİN Beğendim

galleta
25-02-2008, 01:22   |  #30  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba,
ben de yeni bir p535 kullanicisiyim. Icinden cikamadigim 2 problemim var:
1- GPS sinyali hep cok zayif diyor ve bu nedenle de ozellikle bu ozelligi icin aldigim navigasyonu kullanamiyorum. Arkasindaki GPS kulakcigini da actim, acik havaya da ciktim ama hala algilamiyor.
2- Kablosuz internetim sorunsuz calisiyor oldugu halde nedense Wi Fi ile internete baglanamiyorum, baglanmak istedigimde de sifre dahi sormuyor, nezaman internete baglansam GPRS uzerinden oluyor ki ben de bunu istemiyorum...

Bu konularda yardimci olabilirseniz cok memnun olurum. Tesekkurler,

ErsinX
25-02-2008, 09:02   |  #31  
Yıllanmış Üye
167 mesaj

Ben  asus p525 e wm06 yükledim ama şimdi mesajlarda tuş takımını kullanamıyorum sadece rakamlar çıkıyor :( Bi çözümü varmı bunun. Bu arada asus destak vermiyor. Wm06 romu illegal.

delikanli53
26-02-2008, 09:40   |  #32  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ErsinX
Ben  asus p525 e wm06 yükledim ama şimdi mesajlarda tuş takımını kullanamıyorum sadece rakamlar çıkıyor :( Bi çözümü varmı bunun. Bu arada asus destak vermiyor. Wm06 romu illegal.
Ersin Merhaba,

Öncelikle WM6 yı kaldırabilecek bir pda o. Ama sizin de söylediğiniz gibi illelal olmuş bir durum, çünkü Asus bu durumda Pda yı (sadece p525 i) garanti dışı bırakıyor.Tabi bu konuda umarım sorun yaşamazsınız.
  Şimdi sorununuza gelelim. Tabi bu bir sorun değil sadece küçük bir ayar; mesaj bölümünde yazı yazabileceğiniz kısma tıklayın ve yıldız tuşuna t9 gelecek kadar basılı tutun, ardından t9 gelince tekrar yıldız tuşuna basın ve size sol alt köşede simgeler, 123, abc, t9 ingilizce seçenekleri çıkacak sizin kullanmayı istediğiniz bölümü seçin ve kullanın. Kolay gelsin Beğendim

delikanli53
26-02-2008, 10:13   |  #33  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
galleta
Merhaba,
ben de yeni bir p535 kullanicisiyim. Icinden cikamadigim 2 problemim var:
1- GPS sinyali hep cok zayif diyor ve bu nedenle de ozellikle bu ozelligi icin aldigim navigasyonu kullanamiyorum. Arkasindaki GPS kulakcigini da actim, acik havaya da ciktim ama hala algilamiyor.
2- Kablosuz internetim sorunsuz calisiyor oldugu halde nedense Wi Fi ile internete baglanamiyorum, baglanmak istedigimde de sifre dahi sormuyor, nezaman internete baglansam GPRS uzerinden oluyor ki ben de bunu istemiyorum...

Bu konularda yardimci olabilirseniz cok memnun olurum. Tesekkurler,

Merhaba öncelikle PDA nız hayırlı olsun,

İlk sorunuzda kendinizce bir çözüm bulmaya çalışmışsınız yalnız pda arkasındaki o boşluk anten kısmı tek başına bir işe yaramamakta ve ayrıca satılan bir anten almanız gerekmektedir.Aşağıda (bayaa uğraşlar sonucu) resimli açıklama yaptım. Bu ayarlar kesinlikle sinyali getirecek diye bir durum yok sadece bir kademe daha arttırabilir. Etrafınızda binalar yakın olmamalı (ben maltepe ve tuzlada binaların ortasında çalıştığını gördüm ama) ve açık bir yerde olmalısınız. Açıklama içerisinde gps için gerekli olan bir program var download linki rapidshare.com kesinlikle virüs veya yasak bir yazılım değil, Asus un çıkartmış oluduğu bir program (tabi buda benim bu forumdaki geçmişimde ne kadar güvenilir bir insan olduğum görülüyor Beğendim

P535 GPS AYARLARI

SIRFDemoppc programını internetten yükleyin.

Kuruluma başlamadan önce P535 ‘inizi bilgisayara usb kablo ile bağlamanız gerekmektedir. Bilgisayardan setupSiRFDemoppc.exe dosyasını çalıştırıyoruz. Kolay kurulum sihirbazını takip ederek kolayca kurulum yapabilirsiniz. Bilgisayardaki yükleme tamamlandıktan sonra P535 cihazınızda ekrana gelen uyarıya EVET diyerek cihazınıza yükleme yaptırın.
BAŞLAT / PROGRAMS menüsünden SIRFDemoPPC programını çalıştırıyoruz.

Product Selection ekranında en alttaki SIRFInstantFix seçip OK diyorsunuz.

Aşağıdaki ekranda Port: COM2 Baud Rate :4800 seçip  Connect diyorsunuz.
Aşağıdaki gibi yeşil renkle Connected (NMEA) gözüküyor. Done tuşuna basıp bu ekrandan çıkıyoruz.

Sol alt köşedeki SETUP menüsünden Switch to SiRF Binary 'ye tıklıyoruz.
Tekrar SETUP menüsünden Serial Comm kısmına girdiğimizde aşağıdaki ekran karşımıza geliyor.

Port: COM2 Baud Rate 57600 ve en altta Yeşil bir Connected SiRF Binary yazısını görüyoruz.
Done deyip çıkıyoruz.

Tekrar SETUPa basıp Exit ile programı kapatıyoruz.

Destinator programını açıp Ayarlar / GPS Sinyali ‘ne giriyoruz.

Ayarla tuşuna bastığımızda karşımıza aşağıdaki pencere çıkıyor. GPS Ara diyoruz.

GPS Ara tuşuna bastıktan sonra sağdaki resimde gözüken ayarlar aktif olacaktır.
(Sol resimdekiler eski ayarlardır)

OK deyip çıkıyoruz. Ayarları değiştirdikten sonra AYARLAR / GPS SİNYALİ / AYARLA kısmından GPS ARA butonu ile yeni ayarlar aktif olacaktır. Daha sonra açık alandayken GPS Sinyali kısmında uyduların bağlanmasını bekleyin. İlk seferinde bu işlem 5 ila 10 dakikaya kadar sürebilir.
Bu işlemlerden sonra destinator programını açtığınızda 1 dakika gibi kısa bir sürede uydu bağlantısı sağlayacaktır.
NOT: Bu ayarlar bir defalığına yapılır ve yaptıktan sonra SIRFDemo programını kaldırabilirsiniz. Cihaza hard reset atılsa dahi en son yapılan ayarlarda çalışmaktadır.

not: ikinci sorunuza detaylı cevap ikinci sayfada vardır.

delikanli53 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ErsinX
26-02-2008, 16:57   |  #34  
Yıllanmış Üye
167 mesaj
delikanli53
Ersin Merhaba,

Öncelikle WM6 yı kaldırabilecek bir pda o. Ama sizin de söylediğiniz gibi illelal olmuş bir durum, çünkü Asus bu durumda Pda yı (sadece p525 i) garanti dışı bırakıyor.Tabi bu konuda umarım sorun yaşamazsınız.
  Şimdi sorununuza gelelim. Tabi bu bir sorun değil sadece küçük bir ayar; mesaj bölümünde yazı yazabileceğiniz kısma tıklayın ve yıldız tuşuna t9 gelecek kadar basılı tutun, ardından t9 gelince tekrar yıldız tuşuna basın ve size sol alt köşede simgeler, 123, abc, t9 ingilizce seçenekleri çıkacak sizin kullanmayı istediğiniz bölümü seçin ve kullanın. Kolay gelsin Beğendim

Öncelikle cevap için teşekkürler ama dediğin olay sadece wm5 için çalışıyordu wm6 da * a basılı tutunca o menü çıkmıyor ve giriş metodladı içindi keypad kullanma seceneği yok maalesef :( Wm6 çok güzel ve p525 in performansını arttırdı wm5 e dönmek istemiyorum bir daha ama bu sorun çok canımı sıkıyor. bu sorun Wm6 orjinal olmadığı için oluyor sanırım,

delikanli53
27-02-2008, 09:05   |  #35  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

evet Asus'un sitesinde araştırdım wm6 yı P525 için vermemişler, demekki bildikleri birşey varmış. wm6 vista gibi hep sorun :( üzgünüm keşke yapabileceğimiz başka birşey daha olsa. Bu arada servise göndermeyi düşünüyorsan geçenlerde forumun bir tanesinde okumuştum garanti dışı bırakıyorlar haberin olsun

ErsinX
27-02-2008, 11:44   |  #36  
Yıllanmış Üye
167 mesaj

Ben hallettim sorunu. Rus forumlarında buldum arkadaşlar sağolsun yine yapmışlar bir programcık:) İlgin için teşekkürler. Ayrıca ihtiyacı duyan olursa yazsın göndereyim programı.

ceyhun_akkas
04-03-2008, 20:13   |  #37  
Taze Üye
19 mesaj

merhabaa arkdaslar sızden  bırsey ıstıcemm bende asus p535 war ona prgram lazım yaa nerden bulabılırmm?? sımıdıden tsk ederım

delikanli53
05-03-2008, 08:58   |  #38  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ceyhun_akkas
merhabaa arkdaslar sızden  bırsey ıstıcemm bende asus p535 war ona prgram lazım yaa nerden bulabılırmm?? sımıdıden tsk ederı
programın adı içeriği ne istediğin program lazım diyerek liste sunamayı elbette ama istemiş olduğun programları yazarsan bulabilirim.

ceyhun_akkas
05-03-2008, 21:14   |  #39  
Taze Üye
19 mesaj

mpg wideo'larını ızleyemıyorum ltfn bna yardımcı olurmsnz arkdaslar bnde asus p535 war acill LAZİMMM

delikanli53
06-03-2008, 09:26   |  #40  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

CorePlayer bu program senin işini görür kardeş, bende aynısını kullanıyorum

bu da resmi sitesi

alt yazısı ayrı olan filmler için ise birleştirmeye ihtiyacın olacak,

onunda programı WinAVI_Video_Converter_v7.7 bunun anlatımını yapayım çok basit aynı klasöre alt yazı ile birlikte filmi atıyorsun aynı isimle olacak ikiside sonra bu programdan avi yi seç ve filmi seç sonra kaydedileceği yer bu kadar basit kolay gelsin.

medalist
21-03-2008, 17:35   |  #41  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba,
Asus m530w yeni aldım ama zil sesi çok az geliyor sanırım zil sesini ayarlama opsiyonu yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

pittarra
27-03-2008, 12:57   |  #42  
Taze Üye
4 mesaj

Merhabalar
Aranıza yeni katıldım,özellikle bu bölümü cok dikkatli inceledim.Zira bir ASUS PDA almayı düşünüyorum,ancak P526 ile P535 arasında kararsız kaldım.Amacım noote-book'umu her yere taşımamak.O nedenle fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Ayrıca 1000 YTL yi gecmiyecek PDA önerilerinizi de beklerim.
Şimdiye kadar sürekli SONY ERICSSON kullandım ama PDA sını pek beğenmedim.
Rahat okuyabilecegim geniş ekrana ihtiyacım var.Çünkü 3 ayrı gözlük kullanıyorum,
yani görme problememime de uygun bir şey bulmalıyım.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.....

delikanli53
27-03-2008, 18:47   |  #43  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

öncelikle seçiminizin çok güzel olduğu ve Asus markasına güvenebileceğinizi söyleyebilirim. şimdi bunu ne amaçla kullanacağınız önemli olan. P526 kesinlikle almayın derim güzel özellikleri var tabi ama wi-fi yok işlemci hızı düşük, P535 düşünecekseniz büyük ekran tuş yok (bu tuş olmaması mesaj yazan ve seven birisine hiç iyi değil) bir iki yön tuşunu saymıyorum :D wi-fi gps işlemci hızı yüksek mobile 6 ücretsiz yükseltme (önermiyorum çünkü çok yavaşlatıyor) kısacası eğer P526 ve P535  arasında kaldıysanız benim kesinlikle önerim P535 olur ama benim çok param var ve biraz daha bekleyeyim diyorsanız P750 çıkacak onuda alabilirsiniz.

pittarra
28-03-2008, 11:19   |  #44  
Taze Üye
4 mesaj

Teşekkür ederim delikanli53...:)Amacım;banka hesaplarıma ulaşabilmek,borsada işlem yapabilmek ve maillerime ulaşmak...cep telefonuyla mesajlaşmak hic bana göre degil.Zira mesaj yazmak zorunda kaldıgımda webden yazmayı tercih ediyorum....Kardeşimde P525 var,onda gördüm ve cok beğendim,rahat bir kullanımı vardı.Herhagi bir PDA için ayırabilecegim rakam ilk mesajımda belirttigim gibi
1000 YTL ile sınırlı...P535 konusunda haklısınız,526 dan daha iyi gibi görünüyor....Bilgilendirmeniz için tekrar teşekkürler...:)

delikanli53
28-03-2008, 11:47   |  #45  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

Ayrıca birşeyi daha belirtmek isterim benimde kullanmış olduğum P535 ile banka sitelerinde girmeye çalıştığınızda (örnek. www.garanti.com.tr) bir hata veriyor bazen, bu hata Pda ile ilgili değil kullanılan işletim sistemi yani mobile ile ilgidir. bunun için bankalar mobile sistemler için siteler hazırlıyorlar onları kullanabilirsiniz. java ile ilgili sorunlar yakında çözülecektir eminim ama mobile explorer olduğu için bilgisayardaki gibi internet sitelerini gezemeyeceksiniz.

pittarra
28-03-2008, 12:12   |  #46  
Taze Üye
4 mesaj

Internet siteleri cok da önemli degil;PDA yı kullanacagım alanlar yukarıda belirttiklerimle sınırlı...Internet sitelerini de bilgisayarımda gezerim.....:))
önemli olan acil işlerimde kullanabilmek...

delikanli53
28-03-2008, 13:05   |  #47  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

O zaman şimdiden hayırlı olsun. P535 pişman olmayacağınızdan eminim ben. Kullanmadığım birşey kimseye önermedim şimdiye kadar bu kezde öyle yaptım.

Güle güle kullanın

general123
28-03-2008, 14:12   |  #48  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba forumu inceledim ve gerçekten faydalı bilgiler edindim. ben de yeni bir 526 kullanıcısıyım. kurulum ve programlarda bir sıkıntı yaşamadım ancak gps özelliğini kullanabilmek için nereden hangi programı edinebileceğimi bilmiyorum yardımınız için teşekkür ederim...

pittarra
28-03-2008, 18:41   |  #49  
Taze Üye
4 mesaj

Uyarılarınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler...:)

ugur426a
28-03-2008, 21:49   |  #50  
Taze Üye
8 mesaj

öncelikle herkese selam,
benim size bir sorum olacak.
ikinci el bir asus p525 aldım (ama asus servisinden gelen maile göre garantisi hala devam ediyor)
telefonu alalı 1 hafta oldu ama kendikendine kapanmaya başladı bazen 20 dk açık kalıp kapanıyor bazen 1 saat açık kalıp kapanıyor nadirende ekran ışığı sönüp displayscreen moduna geçiyor ama genelde kapanıyor.Pda larla ilgilenen bir servis bataryadan olabileceğini söyledi bataryayı değiştirdim bu kapanma sorunu çözüldü gibi oldu fakat 1 gün geçti ve yine kapandı bu kez 3-4 saatte bir kapanıyor.acaba sorun nerede olabilir? cihazı değiştirme veya geri iade lüksüm de yok. garantiye vereceğim ama forumlarda o kadar çok kötü yorum okudum ki asus servisiyle ilgili.garantiye vermeye korkuyorum .1-2 ayda gelmeyen gelipde tamir görmeyen cihazlar varmış.(bu arada ikinci el aldım bende garanti belgeleri yok ama asus servisi mailinde bu belgeleri istemediğini söyledi-gerçekten istemez umarım :( )
fazla uzun oldu özür dilerim.yardımınızı bekliyorum.iyi günler