ASUS PDA TÜM DONANIM VE YAZILIM SORULARINIZI SORUN

delikanli53
03-06-2008, 15:31   |  #76  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

Merhaba geç cevap yazdım kusura bakmayın:

Şimdi ben sizin yerinizde olsam telefon mu yoksa bilgisayar mı alayım önce ona karar veririm. Bana kalırsa pda almayın telefon yerine geçer diye, çünkü telefon olarak kesinlikle kullanşlı değiller ama sürekli wi-fi bağlantısındayım sürekli maillerim geliyor word ve excel benim için vazgeçilmez e film de seyretmek ve kamera kullanmak istiyorum ekranıda dokunmatik olsa fena olmaz diyorsanız tartışmasız benimde bir ara kullandığım Asus P535. Gps özelliği 2 mb kamerası programlarla dvix ve mpeg görüntü izleme video (çok kaliteli) çekme müzik dinleme gibi özellikleriyle göz dolduruyor, ayrıca dokunmatik ekran telefon özelliği tuş takımı olmaması kocaman bir ekran tabi yanında dev bir isim ASUS araştırmanızı tavsiye ederim

işte bilgi ve satış linki (reklam olmasın :D)

fiyatı korkutmasın değeceğine eminim ;)

jimyfloyt
07-06-2008, 10:17   |  #77  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba Benim  Asus  P 525 ile ilgili bir problemim var.
PDA yı bir arkadaşıma vermiştim bir kaç günlüğüne  ve  kendisi  şifre koymuş  ve koyduğu şifreyide hatırlamıyor.  Giriş ekranındaki şifreyi  kaldırabilmemin  bir yolu varmı?
Yardım edebilirseniz çok mutlu olacağım.

Teşekkürler

pilavci
07-06-2008, 15:35   |  #78  
Taze Üye
1 mesaj

mrb arkadaslar  asus p525 aldım ayarlarını bana turkcell mms ve internet ayrlarını naSIL YAPACAGIMI SOYLERMISINIZ BILEN VARMI SIMDIDEN TESEKKURLER

delikanli53
07-06-2008, 17:20   |  #79  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
jimyfloyt
Merhaba Benim  Asus  P 525 ile ilgili bir problemim var.
PDA yı bir arkadaşıma vermiştim bir kaç günlüğüne  ve  kendisi  şifre koymuş  ve koyduğu şifreyide hatırlamıyor.  Giriş ekranındaki şifreyi  kaldırabilmemin  bir yolu varmı?
Yardım edebilirseniz çok mutlu olacağım.

Teşekkü

Merhaba;

açılış ekranında gelen şifreyi format atmadan (hard reset) düzeltemezsiniz. (Yön tuşu yukarı doğru ve aynı anda reset sonrasını eski cevaplarımda anlatmıştım zaten sd kartı mutlaka çıkartın yoksa ingilizce açılır. İçerisinde bilgileriniz varsa (sd kartı ve kart taki bilgileriniz hariç) herşey silinecek. Kolay gelsin.

delikanli53
07-06-2008, 17:27   |  #80  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
pilavci
mrb arkadaslar  asus p525 aldım ayarlarını bana turkcell mms ve internet ayrlarını naSIL YAPACAGIMI SOYLERMISINIZ BILEN VARMI SIMDIDEN
mms ayarları otomatik oluyor şöyle ki;

başlat setings ayarlar bağlantılar ordan trcell i seçip gerisi otomatik oluyor, ki şayet ayarlarını bozduysan format atmalısın ikinci sayfada format nasıl atılıyor anlatmıştım. formatın sonunda mms ayaları için operatör seçmenizi istiyor.

jimyfloyt
09-06-2008, 09:41   |  #81  
Taze Üye
4 mesaj

Teşekkürler

delikanli53
09-06-2008, 19:22   |  #82  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

Rica ederim.

kahraman301
12-06-2008, 02:04   |  #83  
Taze Üye
3 mesaj

merhaba p 525 kullanıcısıyım bu telofonu ikinci aldım benden önce kullanan arkadaş vin6 yüklemiş buda garantiden cıkmış oldugunu gösteriyor bende buna tekrar vin5 yüklemek istiyorum ama hiçbiryerde bulamadım kutu içeriginde dede yok bana yardımcı olurssanız sevinirim

delikanli53
12-06-2008, 18:43   |  #84  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

öncelikle geçmiş olsun;

hevesinizi kırmak istemezdim ama wm6 yüklenince geri dönüşünüz imkansız gibi birşey, servis bunu 40$+kdv karşılığında yapıyormuş (sadece bir duyum bu) ama yapılacağına dair de bir garanti vermiyormuş, yapabilirse bu ücreti istiyor. şimdi bu şekilde kullanabilirsiniz derim ben, ama sanırım arızalandı ve bunu yaptırabilmeniz için sizden wm5 yüklemenizi istediler (sadece bir tahmin bu) wm5 bulamazsınız demiyorum ama bulursunuz da demiyorum burada yayınlamam -- çünkü yasal olmaz--- lisanslı bir program o ve işletim sistemi gibi değil direkt rom a müdahale ediyor. siz sadece garanti dışı kaldı diye düşünüyorsanız ve bir arızası yoksa böyle kullanın çünkü işlemci hızı gayet iyi yok ben bunu illa wm5 yükleyeceğim diyorsanız www.google.com amcaya danışacaksınız o daha tecrübeli

not: yinede özelden yazabilirsiniz tabi detayları anlatacaksanız :)

kahraman301
13-06-2008, 00:50   |  #85  
Taze Üye
3 mesaj

bende bu asus p525 cd leri var onda lisan kodu yazıyor ama cd içinde wn 5 diye program yok ya anlıyacagın bende yüklü olan vin 6 ingilizceye dönüştü bişi anlamıyorum ona bi türkce yüklesem oda yeter bana yardımcı olursan sevinirim sagol

delikanli53
13-06-2008, 11:42   |  #86  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

arkadaşım şimdi şöyle detaylı bir anlatayım sana,

wm6 orjinali ingilizcedir, türkçeleştirilirken unlock id diye küççük bir program var o olmazsa türkçeleştirilmez. ama onun yüklendiğini düşünelim ve yeniden alalım, mini sd kartı çıkart hard reset at eğer türkçeye dönmezse sanırım servis ücretini vermen gerekir çünkü bu unlock id programı haricinde bir programa daha ihtiyacın var internetten bulman imkansız bende birisinden tiyo almıştım.

kahraman301
15-06-2008, 00:14   |  #87  
Taze Üye
3 mesaj

yardımların icin sagol ensonunda vn5 yükledim kullanıyorum şimdi

blue_e_yes
15-06-2008, 13:09   |  #88  
Taze Üye
2 mesaj

merhabalar bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var, bende bir adet p535 asus marka pda var, içerisinde özel mesajlarım var ve ben bu mesajları bilgisayarıma almak istiyorum, world veya başka bir şekilde yardımcı olursanız memnun olurum.

blue_e_yes
15-06-2008, 13:14   |  #89  
Taze Üye
2 mesaj

merhabalar bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var, bende bir adet p535 asus marka pda var, içerisinde özel mesajlarım var ve ben bu mesajları bilgisayarıma almak istiyorum, world veya başka bir şekilde yardımcı olursanız memnun olurum

delikanli53
15-06-2008, 13:20   |  #90  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

merhaba ikinci kez yazmanıza gerek yoktu görebiliyorum Kahkaha

aktive snc programı ile bu işlemi yapabilirsiniz tabi birde outlook hesabınız olmalı eğer yanlış hatırlamıyor isem eşitlenirken ordan kişileri ve mesajları seçiyorsunuz o da onları outlook a atıyor veya aktive sync programının içerisinden yapabiliyorsunuz şu anda pda yanımda değil detaylı anlatamadım kusura bakmayın biraz uğraşırsanız yapabileceğiniz birşey.

Anexseus
19-06-2008, 15:44   |  #91  
Taze Üye
3 mesaj

Merhabalar,

Öncelikle forumu kısmende olsa okudum ve ellerinize sağlık çok güzel ve faydalı bilgiler var.

Bende bir denyimsiz P535 kullanıcısıyım.Yaklaşık bir ay önce aldım ve hemen hemen hic bir özelligini detaylı kullanmadım.Daha önceleri hep telefon kullandığım için PDA'ya geciş benim için biras zor oldu.Benim yakın zamanda bir sorunum oldu ve size sormadan bişey yapmak istemedim.

Ben VODAFONE kullanıcısıyım,telefonumu aldığımda kartımı taktım ve telefonumu kullanıyorum bir kaç kez int.girdim herhangir bir sorunu yok telefonumun..Ancak Gecen gün bana bir MMS geldi açamadım.Bunun için VODAFONE'u aradım saolsunlar telefonda yardımcı oldular gerekli ayarları yaptık.Tabi mesajın süresi dolduğu için mesajı göremedim..Şimdi telefonumun en üst bölümünde başlık kısmında (G) harfi var ve kişiler listemdeki bazı kişilerin isimleri duruyor ancak numaraları kayboldu..Asus teknik servisi aradım Hard Reset atmalısınız dediler..Ancak şimdi ben buna reset atarsam benim fotograflar ve listemdeki tüm numaralar hepsi gidecek bana çok büyük zahmet..durumu düzeltmenin başka bir yolu varmıdır acaba, bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.TEŞEKKÜRLER.

delikanli53
19-06-2008, 17:03   |  #92  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

Öncelikle pda nız hayırlı olsun ,

Gerçekten güzel bir seçim. Geçiş dönemini atlatınca elinizde tamamen teknoloji harikası olduğunu göreceksiniz (tabi bu yaz piyasaya sürülecek olan P537 olması lazım o deha üstü :D) her neyse konumuza gelelim.

Kimsi birşeyleri bilerek doğmuyor elbette, Asus servisi değiliz ama bir kullancı olarak bilgilerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle bende VODAFONE kullanıyorum, hat sorunsuz. (sisteminizin windows mobile 6 olduğunu düşünüyorum) wm6 larda internete bağlandığınızda (bu hepsinde vardır) şebeke simgesi üzerine küçük G harfi çıkıar (boyut olarak küçük) bu gprs bağlantınızın olduğunu ve internete girebileceğinizi gösterir. sonra kapattınız ve wi-fi açtınız, işte burada wm6 daki sorun ortaya çıkıyor ve bakıyorsunuz ki küçük G şebekenin üzerinde yani wi-fi ile bağlanması gereken şey gprs ile bağlanmış. Bu size kontör veya fatura olarak geri yansır Şaşkın ayarlar konusuna gelirsek başlat-settings-ayarlar-bağlantılar sayfasında otomatik ayarlama kısmı var zaten önceki cevaplarımda bunu anlatmıştım.

biraz uzun oldu bu cevap diğer sorularınıza geleyim, kişi listenizdeki görünümü  özelleştirebilir veya kişilerinizi bilgisayara atabilirsiniz elbette. Bunun için gerekli olan şeyler 1.outlook hesabı, 2.aktive sync programı (( adresinden en çok indirilenler kısmında var) 3.usb kablosu ile pda bilgisayar bağlantısı. şimdi bunları yaptık ne yapacağız, aktive sync programı kurduğumuz bilgisayara bağlayın sizden eşleştirmek istediğiniz şeyleri soracak burdan kişilerimi seçin, ve tamam deyin (diğer bilgileride seçebilirsiniz) outlook hesabınızdaki kişiler ile eşleşti. yani kısaca outlook listeniz ile telefon listeniz birbirini tamamladı. ( bu işlemi pda yı formatladıktan sonra da yapacaksınız Göz kırpma resimleriniz ise sd kartınızdadır değilse bağlantı yaptıktan sonra bilgisayarım penceresinde mobil aygıtlar seçeneği göreceksiniz ordan hangi klasörün içerisindeyse ordan kopyala yapıştır ile alabilirsiniz. sd kartınız da ise onu zaten çıkartmalısınız çünkü o takılı iken hard reset atarsanız ingilizce açılacak ve tekrar formatlamakla uğraşacaksınız.

Buraya kadar elimden geldiği kadar detaylıca anlattım burda sonraki format veya diğer ayarları 9 sayfanın birisinde mutlaka anlatmışımdır Kahkaha

TEKRAR HAYIRLI OLSUN PDA'NIZ ;)

Anexseus
20-06-2008, 12:37   |  #93  
Taze Üye
3 mesaj

Merhabalar,

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim..Ancak! ben sanırım eksik anlattım..Ben henüz reset atmış değilim telefonuma ama ya sim'deki yada Telefondaki (hangisi bilmiyorum)bazı kayıtlarımın isimleri duruyor numaraları gitmiş durumda..Ben Vodafone ile MMS ayarlarını yaptıktan sonra bu başıma geldi ve bu problem için ben Asus Türkiyeyi aradım..Sonuç olarak numaralarımı zaten kaybetmiş durumdayım..Nasıl oldu anlamadım..Geri Getiremiyorum..Kişiler listemi düzenlemekle ilgili ve G'nin iptal edilmesi ile ilgili yardım istiyorum..Reset atarsam zaten bir şeyleri geri getiremeyeceğim..Umarım sorunumu anlatabilmişimdir..

TEŞEKKÜRLER..

delikanli53
20-06-2008, 16:09   |  #94  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

1.  Benim anlatmış olduğum telefondaki kişilerin kayıtlarını alır (zaten otomatik sim kartı telefona kopyalıyor. şimdi siz kartınızı başka telefonda deneyin eğer gerçekten silinmişse yapabileceğimiz birşey yok. mms ayarları ile kesinlikle bir alakasıyok

2.  G konusunda o kadar detaylı anlattığım halde yine anlamadıysanız küçük bir hatırlatma oradaki boyutu büyük olan G her zaman kalır.

yunus_oguz
03-07-2008, 14:39   |  #95  
Taze Üye
2 mesaj
muroist
asus p526 aldım ve igo gps yazılımnı yükledim program düzgün çalışıyor. uydu simgesi kırmızı ve üzerine tıkladığımda GPS sinyali yok diyor.
delikanli53
merhaba;

Öncelikle P526 mobile telefonlarda İGO sorunlu ama eğer çalıştırmayı başardıysanız GPS çalışabilmesi için yaklaşık 4 uyduyu görmesi gerekiyor bu da, açık bir alanda olmalısınız demektir. Biliyorsunuz ki arkasında bir GPS anten kısmı var ama Asus bundan satmıyoruz diyor, dışarıdan alabilirsiniz bu anten gps sinyalini arttırıyor. Açık alandasınız ve uyduları görüyor ama yine de gps çalışmıyor bu da program arızalı demek değildir donanımsal büyük ihtimalle donanımsal arızasıdır. Asus teknik servisine gönderin derim. programsal bir yardım yapmak isterdim ama şu anda öyle bir program çıkmadı. kolay gelsin.

asus p526 sinyal sorunu yaşayan arkadaşlar

başlattan > ayarlar > sistem > harici gps bölümünde
programlar kısmını com2
donanım kısmın com7 - 38400
erişim kısmını otomatik olarak yöneti işaretle

sonra

başlat > programlar> gps yakalayıcıya gelip
gprs yardımıyla yada nete baglı olan bilgisayara kabloyla baglanıp activ sync programıyla
güncelleyin
sonra p526 soft reset atın
30 saniye sürmüyor uyduya baglanması çok iyi bi şekilde
sapma olmadan baglantı kuruyor
alıntı çalıntı degildir

yok donanımsal sorun varmış yok şöyleymiş yok böylemiş diyenlere inanmayınBeğenmedim
adamın işi gücü yok 526yı karalamış durmuş
benmarch degerlerine bi bakın isterseniz
üstelik 450 ytl Beğendim

Son Düzenleme: yunus_oguz ~ 03 Temmuz 2008 14:42
delikanli53
07-07-2008, 11:43   |  #96  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
yunus_oguz
asus p526 sinyal sorunu yaşayan arkadaşlar

başlattan > ayarlar > sistem > harici gps bölümünde
programlar kısmını com2
donanım kısmın com7 - 38400
erişim kısmını otomatik olarak yöneti işaretle

sonra

başlat > programlar> gps yakalayıcıya gelip
gprs yardımıyla yada nete baglı olan bilgisayara kabloyla baglanıp activ sync programıyla
güncelleyin
sonra p526 soft reset atın
30 saniye sürmüyor uyduya baglanması çok iyi bi şekilde
sapma olmadan baglantı kuruyor
alıntı çalıntı degildir

yok donanımsal sorun varmış yok şöyleymiş yok böylemiş diyenlere inanmayınBeğenmedim
adamın işi gücü yok 526yı karalamış durmuş
benmarch degerlerine bi bakın isterseniz
üstelik 450 ytl Beğendim

YORUMSUZ Beğendim

Son Düzenleme: delikanli53 ~ 07 Temmuz 2008 11:49
yunus_oguz
08-07-2008, 13:47   |  #97  
Taze Üye
2 mesaj

yorum yapacagın bişey yok yapsan zaten 5 gün boyunca yapardın
birileri bişey yazarmı acaba diye bekledin
yazan olmayınca bişeyler yazmış olmak için
yorumsuz  yazdın

en azından yazdıklarımı yalanlamışsın buda yeter
güzel bi işe kalkışmışsın insanlara yardım ediyosun ama
dikkat et arkadaşım
işine kişisel görüşlerini katma
sadece bildiklerini yazOnay

Son Düzenleme: yunus_oguz ~ 08 Temmuz 2008 13:49
cefurkan
08-07-2008, 13:58   |  #98  
Taze Üye
3 mesaj

bu asus pda bana kafayi yedirtcek
her telefon mu hatali uretilir
bunu ureten muhendisin zaten beynine tukureyim

bende asus p525 pda var
ve bircok kullanicida oldugu gibi kulaklik sorunu yasiyorum

disariya ses gelmiyor sadece kulakligi takinca ses geliyor ki
artik kulaklikda duzgun calismiyor
simdi garantiye yolla diyeceksiniz
daha oncede asus p525 yolladim 45 gun boyunca ha tamir ettik had edecez diyerek oyaladilar en sonda asus p526 verdiler ama
p526 10 kat daha kotu bir telefon p525 den
bende geri p525 ile takasladim baska biri ile
ve bu sorunu tekrardan yasiyorum
bir turlu disariya ses vermiyor telefon sadece kulaklik takinca cikiyor
kafayi siyircam ne yapmaliyim

garantiye yollasim telefonsuz ne halt edecem :(

delikanli53
08-07-2008, 21:56   |  #99  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
cefurkan
bu asus pda bana kafayi yedirtcek
her telefon mu hatali uretilir
bunu ureten muhendisin zaten beynine tukureyim

bende asus p525 pda var
ve bircok kullanicida oldugu gibi kulaklik sorunu yasiyorum

disariya ses gelmiyor sadece kulakligi takinca ses geliyor ki
artik kulaklikda duzgun calismiyor
simdi garantiye yolla diyeceksiniz
daha oncede asus p525 yolladim 45 gun boyunca ha tamir ettik had edecez diyerek oyaladilar en sonda asus p526 verdiler ama
p526 10 kat daha kotu bir telefon p525 den
bende geri p525 ile takasladim baska biri ile
ve bu sorunu tekrardan yasiyorum
bir turlu disariya ses vermiyor telefon sadece kulaklik takinca cikiyor
kafayi siyircam ne yapmaliyim

garantiye yollasim telefonsuz ne halt edecem :(

caneralpay
21-07-2008, 00:12   |  #100  
Taze Üye
2 mesaj

geçen çarşamba p526 aldım.dünden beri açılmıyo.açılış ekranındaki mavi asus reklamında donup duruyo.aldıgımdan beri arada sırada kurcalarken donup duruyodu zaten deli oluyodum.artık hiç açılmıyo çıldırcam.igo 2006 yıda yüklemiştim.en çok onu açmaya çalışırken donardı.bir kez açılmıştı ilk yükleyip forumdaki ayarları yapınca.sonra hiç açılmadı igo da.zaten açıldıgındada çalıştıramamıştım hemen donmuştu.ben bu açılma sorunu ile ilgili ne yapmalıyım.resmen iptal oldu telefon.elimdeki 2 cdyle eski haline getiremezmiyim.usb bağlantısı yapıyom bilgisayar görmüyo.reset atıyom gene aynı.neyapmalıyım????
ayrıca igo içinde ne yapmalıyım:S