ASUS PDA TÜM DONANIM VE YAZILIM SORULARINIZI SORUN

delikanli53
21-07-2008, 17:48   |  #101  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

Hayırlı olsun öncelikle, ama pek hayırlı olmamış gibi hevesinizi kırmak gibi oldu ama :(

P526 hakkında yapmış olduğum yorumları ve bir iki ay sonra gelen cevabı okumuşsundur bu konuda bir daha yorum yapmayacaktım ama yapmalıyım. Ben servis olmadığım gibi arkadaşında kim olduğunu bilmiyordum ama güzel anlatmış ayarları yapmadım ama ayarlar detaylıca anlatıldığına göre demekki birşey biliyor arkadaş Kahkaha neyse gelelim konumuza.

P526 P535 pda nın yanına bile yaklaşamayacak özellikli bir pda. Aksini ispat edebilecek varsa çıksın söylesin yorumlara açığız. Ama dikkat edelim orantı kuruyorum P526 yı kötülemiyorum lütfen. Şimdi almış olduğunuz Pda hakkında bir çok forumda konular var şikayetler çok ama bu şikayetler bu pda nın berbat olduğunu göstermiyor sebebi şu. Bir maldan 1 milyon satarsanız mutlaka geri dönüşler olur 100 tane geri dönüş olursa bu çok normaldir. Yakın zaman önce (reklam olmasın ama :D) VATAN Computer bir kampanya yaptı Bonus kartlara ve herkes aldı bu pda dan. Hafif ergonomik olduğu için ama kardeşim YAVAŞ VE NARİN  ama bir o kadar hafif ve ergonomik.

Caner bey afedersiniz konuyu biraz uzattım diğer yorumlarada bir cevap oldu o bakımdan. şimdi sizin yapabileceğiniz tek şey var eğer İstanbulda üsküdar tarafındaysanız servisi orda götürüp teslim edebilirsiniz yok ben gidemem diyorsanız kargo seçeneklerini asus u arayarak öğrenebilirsiniz ne kadar süreyle tamir edip size gönderirler orasını bilemem. Ama tahmin yürütüyorum sadece (ki tahminlerim boşa çıkmadı hiç) donanımsal bir arızası var. zaten donanımsal arızası olmasa bile gereğini yaparlar bundan emin olabilirsiniz. Cevabım uzunluğu için özür dilerim.

YUNUS BEYİN BU YORUMA NASIL CEVAP VERECEĞİ SABIRSIZLIKLA TARAFIMCA BEKLENMEKTEDİR.

(büyük harfle yazdım sadece görünsün diye lütfen kabalık olarak algılamayın.)

ceyhun_akkas
25-07-2008, 00:15   |  #102  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

aman aman asus falan almayın wi fi çok ktö hele p535 ben kullandım hiç beğenmedim sahsen ama mrk edenler denesin derim

woodpecker
27-07-2008, 16:52   |  #103  
Taze Üye
2 mesaj

P525 kullanıcısı olan ve kulaklık problemi yasayan arkadasım bende de P525 var ve aynı sorunu yasadım . telefona kulaklık takıp kullandım kulaklıgı cıkartınca telefonun sesı kesıldi ve hicbir sekilde bir cok sey denememe karsın duzelmedi aslında olay cok ama cok basitti telefonun kulaklık devresi içerde takılı kalmısti cihaz acilip kulaklık devresi kapatılacaktı. Servisle yaptıgımız gorusmede garantisinin bozulacagı kendilerine iletilmesi gerektigi soylendi.Ben de saf saf gonderdim cunku problem cok basitti ve gonderdigim telefon 30 gun sonra guc bela geri geldi nedenini sordugumda board degisikligi yapıldıgı soylendi. Eger telefon garanti kapsamında olmasa idi telefon teknik servisi veren herhangi bir yerde bu sorunu 15 dakikada hallettirebilirdim. Senin telefonun da garanti kapsamı dısında oldugundan servise gondermene gerek yok kulaklık telefondan sertçe çıkartıldıgında kulaklık devresi içeride takılı kalıyor ve fiziki mudahale gerektiriyor.En kotu olasılık kulaklık devresi degistirilir ama buna da gerek kalmıyor.işinin erbabı bir telefon teknik servisinde yaptırabilirsin .simdiden kolay gelsin.

delikanli53
29-07-2008, 15:54   |  #104  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ceyhun_akkas
aman aman asus falan almayın wi fi çok ktö hele p535 ben kullandım hiç beğenmedim sahsen ama mrk edenler denesin
daha 10.mesajında tutmuşsun aman aman almayın kardeşim sen hiç P535 kullandın mı sakın kullanmadım deme yada iki dakika kullandım deme. bak şimdi bilmiyorsun diye anlatıyorum yada ayırt etme kabiliyetin zayıf diye anlatayım. Notebook ve pdanın wi-fi bir tutamazsın zaten mümkün değil boyut olarak küçük. araştırmalar gösteriyor ki Asus wi-fi konusunda dünyanın sayılı markalarından zaten kendisi üretiyor. sen sen ol bir daha yorum yapacağın zaman iyi araştır iki dakikalık kullanımla yorum olmaz. MERAK İÇİNDE BU PDA ALINMAZ.

Rica ediyorum 2 dk kullanımınızla Asus u kötülemeyin YİĞİDİ ÖLDÜR AMA YİNEDE HAKKINI VER....

delikanli53
29-07-2008, 17:36   |  #105  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
woodpecker
P525 kullanıcısı olan ve kulaklık problemi yasayan arkadasım bende de P525 var ve aynı sorunu yasadım . telefona kulaklık takıp kullandım kulaklıgı cıkartınca telefonun sesı kesıldi ve hicbir sekilde bir cok sey denememe karsın duzelmedi aslında olay cok ama cok basitti telefonun kulaklık devresi içerde takılı kalmısti cihaz acilip kulaklık devresi kapatılacaktı. Servisle yaptıgımız gorusmede garantisinin bozulacagı kendilerine iletilmesi gerektigi soylendi.Ben de saf saf gonderdim cunku problem cok basitti ve gonderdigim telefon 30 gun sonra guc bela geri geldi nedenini sordugumda board degisikligi yapıldıgı soylendi. Eger telefon garanti kapsamında olmasa idi telefon teknik servisi veren herhangi bir yerde bu sorunu 15 dakikada hallettirebilirdim. Senin telefonun da garanti kapsamı dısında oldugundan servise gondermene gerek yok kulaklık telefondan sertçe çıkartıldıgında kulaklık devresi içeride takılı kalıyor ve fiziki mudahale gerektiriyor.En kotu olasılık kulaklık devresi degistirilir ama buna da gerek kalmıyor.işinin erbabı bir telefon teknik servisinde yaptırabilirsin .simdiden kolay gelsin.
Merhaba anladığım kadarıyla elektronik devrelerden anlıyorsunuz. Ama söylediğiniz şey o kadarda basit değil. hiç pda tamir ettinizmi bilmiyorum ama sistem çok farklı öyle bir devre iki devre ile olan birşey değil bu. Teknik servis süreci hakkında yorum yapamam. Ama teknik servis Board değiştirmeye karar vermiş ama siz 15 dk lık iş diyorsunuz AlkışAlkış sizi tebrik ediyorum.

woodpecker
30-07-2008, 01:04   |  #106  
Taze Üye
2 mesaj

p525 kullanıcısı arkadasa ;
kuzenim motorola içanadolu yetkili servisi ve tum gun gelen telefonlarla ilgilenilip tamir yapılıyor ben de bilgisayar uzerine calısıyorum iyi kotu anlamaya calısıyoruz;  asus servisine gelen telefonlar garanti dahilinde ise herhangi bir mudahalede bulunulmayıp degisim icin merkeze gonderılır ellerinde varsa direk parca degisimi yaparlar tamir etmezler aksi durumda merkezden parca beklenir bu arada musteri de bekler yada gelen ve bekleyebilecek diger cihazlardan parca aktarımı yapılır (2 cihazdan 1 cihaz elde edilir) . evet yapılacak işlem haddinden fazla basittir , tercih her durumda kullanıcıda , sorun ve nedeni acıkladım. tekrar kolaylıklar...

karakumru
30-07-2008, 18:22   |  #107  
Taze Üye
1 mesaj

slm ben asus p526 yada p525 alacagım sizce hangisi daha uygun. birde kablosuz int.  p526 gercekten yokmu?
525 beni kablosuz int. dolayı etkiliyor ama p526nında bir cok özelligi var ve güzel ne tavsiye edrsiniz??

simdiden tesekkur ederim.Beğendim

delikanli53
30-07-2008, 20:18   |  #108  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
woodpecker
p525 kullanıcısı arkadasa ;
kuzenim motorola içanadolu yetkili servisi ve tum gun gelen telefonlarla ilgilenilip tamir yapılıyor ben de bilgisayar uzerine calısıyorum iyi kotu anlamaya calısıyoruz;  asus servisine gelen telefonlar garanti dahilinde ise herhangi bir mudahalede bulunulmayıp degisim icin merkeze gonderılır ellerinde varsa direk parca degisimi yaparlar tamir etmezler aksi durumda merkezden parca beklenir bu arada musteri de bekler yada gelen ve bekleyebilecek diger cihazlardan parca aktarımı yapılır (2 cihazdan 1 cihaz elde edilir) . evet yapılacak işlem haddinden fazla basittir , tercih her durumda kullanıcıda , sorun ve nedeni acıkladım. tekrar kolaylıklar...
BeğenmedimBeğenmedimBeğenmedimBeğenmedim böyle bilmeden konuşuyorsunuz ya sinir oluyorum    Dil çıkarıyorDil çıkarıyor

grakgun
31-07-2008, 22:45   |  #109  
Taze Üye
2 mesaj

merhaba bende yenı aldım bu p535 dden cok onerdıler fakat gps bı uydu buluyor bı bulmuyor uzerındekı yazılımı kullanıyorum bu srf demo ayarlarından bahsedıyor bazı arkadaslar ayrıca bugun igo8 kurdum oda bıse yaramadı napmam lasım hangı programı kurcam nerden bulcam yardımcı olursanız sewınırım

delikanli53
01-08-2008, 11:15   |  #110  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
grakgun
merhaba bende yenı aldım bu p535 dden cok onerdıler fakat gps bı uydu buluyor bı bulmuyor uzerındekı yazılımı kullanıyorum bu srf demo ayarlarından bahsedıyor bazı arkadaslar ayrıca bugun igo8 kurdum oda bıse yaramadı napmam lasım hangı programı kurcam nerden bulcam yardımcı olursanız sewınırı
öncelikle hayırlı olsun. almış olduğunuz cihaz gerçekten harkulade gerçi şu anda P750 çıktı ama olsun buda çok güzel :) konu içeriğini detaylıca araştırsaydın ikinci yada üçüncü sayfa olması lazım resimli anlatım mevcut o ayarları yaptığında herşey çok güzel olacak demiyorum ama Türkiye şartlarında maximuma çıkartacaktır tekrar hayırlı olsun

jimyfloyt
01-08-2008, 12:40   |  #111  
Taze Üye
4 mesaj

P525 de kullanabileceğim programlar varmı bildiğiniz?

grakgun
01-08-2008, 19:50   |  #112  
Taze Üye
2 mesaj

tşkler yardımınız ıcın bıraz arastırmadan sonra kullanabılıyorum kısmende olsa:)

metiner
02-08-2008, 02:03   |  #113  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba ben asus p535 kullanıcısıyım benim destinator de herhangi 1 adres girdiğimde çıkış noktası ve varış noktasına araçla ulaşılamaz  birini değiştirin diye mesaj çıkıyor;değiştirdiğim halde yine sorun devam ediyor.ne yapmalıyım ?

delikanli53
06-08-2008, 11:31   |  #114  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
jimyfloyt
P525 de kullanabileceğim programlar varmı bildiğiniz?
bu soruya yanıt verebileceğimi sanmıyorum Emin değil çünkü ne aradığınızı bilmiyorsunuz. şöyle söyleyeyim kullanmak istediğiniz şey nedir. nasıl bir program kullanacaksınız yada ne iş amaçlı kullanacaksınız. Pda yaygınlaştığı için program şirketleride bu konuya ağırlık vermeye başladı tabi bu durumda programların genelide ücretli oldu, o yüzdendir ki aramış olduğun programları demo olarak burda yayınlayabilirim. kısaca söylemek gerekirse kullanmak istediğiniz program alanını yazın bende size programı bulayım CoolAlkış

jimyfloyt
07-08-2008, 11:29   |  #115  
Taze Üye
4 mesaj

Öncelikle teşekkür ederim.
P535 deki  GPS  programı  P525 te çalışabilirmi  yada P525 te çalışacak GPS programları varmı? Öncelikli olarak aklıma gelen bu.

Kolay gelsin .

delikanli53
07-08-2008, 11:50   |  #116  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
metiner
Merhaba ben asus p535 kullanıcısıyım benim destinator de herhangi 1 adres girdiğimde çıkış noktası ve varış noktasına araçla ulaşılamaz  birini değiştirin diye mesaj çıkıyor;değiştirdiğim halde yine sorun devam ediyor.ne yapmalıyım ?
Böyle bir hatayı inanın hiç görmedim görmediğim bir hatayıda kafamdan sallayarak çözüm bulamam. size şu anda tek çözümüm (biraz acemi işi olarak ama) hard reset ile pdanızı yenilemek ve programı tekrar kurmak. destinator ayarlarını yaptıysanız hard resetle bu ayarlar silinmez merak etmeyin. eğer sorun devam ederse farklı bir yol deneriz. kolay gelsin.

delikanli53
07-08-2008, 11:58   |  #117  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
jimyfloyt
Öncelikle teşekkür ederim.
P535 deki  GPS  programı  P525 te çalışabilirmi  yada P525 te çalışacak GPS programları varmı? Öncelikli olarak aklıma gelen bu.

Kolay gelsin .

Merhaba,

Evet böyle birşey mümkün. Yalnız programın işlevselliğini kullanabilmeniz için bluetooth aracılığı ile cihazınıza bir gps anten takmanız gerekir. http://urun.gittigidiyor.com/Asu ... si_W0QQidZZ11389982 burda buldum ama açık arttırma kapanmış en azından resim olarak bilginiz olur. bunun size kazandıracağı (P535den) aracınızla giderken gps antenini gök yüzünü görecek bir yere koyarsanız rahatlıkla gps i kullanabileceksiniz. p535de ya aracın önü yada camdan dışarı çıkartmak gibi işler yapmalısınız Gülüş

Ayrıca programın sadece haritalarını kullanayım bu bana yeter diyorsanız p535 sd kartınızı p525 e takarsanız aynen programı kurarsınız ve haritaları kullanabilirsiniz. kolay gelsin. umarım yardımcı olabilmişimdir Beğendim

klemanjaro
11-08-2008, 19:00   |  #118  
Taze Üye
4 mesaj

Merhabalar ben p535 almayı düşünüyorum wm5 ile wm6 arasında çok fark varmı varsa neler bide aldığım cihaz(p535) wm6 yüklü olarak mı geliyo bu soruları cevaplarsanız çok sewinirim

delikanli53
12-08-2008, 10:05   |  #119  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

Merhaba,

Öncelikle seçiminiz hakkında isabetli bir karar verdiğinizi söylemek isterim.
Bildiğim kadarıyla P535 ve P525 serisi wm5 olarak geliyor, Asus firması wm6 ücretsiz yüklemesi hakkında sadece P535 için bir açıklama yapmıştı ( yaklaşık 5-6 ay önce) buna göre serviste ücretsiz yükseltimi yapılabilecektir, hatta sitede P535 için wm6 yüklenmesi açıklamaları ve programları vardı.

şimdi gelelim wm5 vs wm6 Kahkaha

wm5 : basit arayüzü eksiği olmayan bir yazılım. hızlı çalışıyor ama göze o kadarda hitap etmiyor. yani görsellik konusunda zayıf kalmış.

wm6 : Görsellik konusunda çok güzel, amma velakin yazılım alel acele çıkan programlara benziyor. microsoft vistada yaptığı hatayı bundada yapmış olmalıki sanki 1 günde yazılmış bir yazılım Gülümseme yazılımı kötülemek istemiyorum ama çok eksiği var, gprs bağlantısından sonra wi-fi ile bağlanırken wi-fi bağlantısı değilde gprs ile bağlanıyor (bunu çözmek için ya format atıyorsunuz veya patch yüklüyorsunuz) yavaş çalışıyor P535 işlemcisi yüksek hızda ama yinede yeterli gelmiyor. wm5 deki performansınızı alamıyorsunuz.

hız özellik ve görsellik olarak Windows XP ve Vista benzetmesi yapabiliriz.

klemanjaro
12-08-2008, 14:22   |  #120  
Taze Üye
4 mesaj

Aslına bakarsanız benim için önemli olann hızz ama wm6 nın çalıştırdığı programları wm5 çalıştırmama gibi bi olasılık olabilirmi acaba ter fark arayüzse kesnlikle wm5 daha avantajlı gibi duruyo dimi :)

klemanjaro
13-08-2008, 17:20   |  #121  
Taze Üye
4 mesaj

Bu arada p535 e en fazla kaç gb lık minisd kart koyabilirz bunuda söleerseniz çok güzel olur

delikanli53
14-08-2008, 18:55   |  #122  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
klemanjaro
Bu arada p535 e en fazla kaç gb lık minisd kart koyabilirz bunuda söleerseniz çok güzel
4 gb a kadar destekliyor.

program testi yapmadım ben ama kullandığım kadarıyla hemen hemen sadece arayüz farkı var şimdiden hayırlı olsun.

klemanjaro
16-08-2008, 13:04   |  #123  
Taze Üye
4 mesaj

Ya ben örneğin dvd formatında film izlemek istiyorm bunu izlemek için pda ya hangi programı nası yüklemeliyim bu konuda bilgi verirseninz gerçekten çok sevinirim teşekkür ederim

delikanli53
16-08-2008, 17:18   |  #124  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

dvd dvx mpg gibi filmleri izlemeniz için bir program tanıtımı yaptım lütfen biraz araştırma yapınız.

bymyself
17-08-2008, 12:12   |  #125  
Taze Üye
1 mesaj

herkeze selam yeni pda kullanıcısıyım asus p526 aldım birkaç gün baya kurcaladım.Alete format atmam gerekiyor.Nasıl yapabilirim.