ASUS PDA TÜM DONANIM VE YAZILIM SORULARINIZI SORUN

delikanli53
13-09-2008, 17:16   |  #151  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
FuriousBuLL
Merhabalar

Hocam ben kamera ile ilgili bi soru soracaktım.
Kamerada video moduna gectigimde zoom yapabiliyorum ancak fotograf moduna gectigim zaman zoom yapamamaktayim. Kamera menusundeki Büyüt kısmına bastıgımda 1x gozukuyor ancak 1.5x 2x veya 2.5x kısmını secmek istedigimde, secilmiyor. Eskisi gibi 1x durumda kalıyor.

Bunu nasıl duzeltecegim. Kısacası Kamerada fotograf modunda nasıl zoom yapacagım ?

Saygı

zomm yapabilmeniz için yukarı tuşuna basmanız yeterlidir. ki şayet farklı bir kamera programı kullanmıyorsanız veya donanımsal bir problem yoksa zomm yapacaktır.

delikanli53
13-09-2008, 17:24   |  #152  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
FuriousBuLL
Hocam ayrıca bisey daha soracagım :)
Ben sim kartin icinde olan telefon numaralarımı ben telefon rehberinin icinde outlook seklinde duzenliyorum.
Bu outlook olarak duzenledigim telefon rehberini bi sekilde koruma icine alabilme imkanım varmı ? Bilgisayarımın icine olsun veya minisd card ın icine olsun acaba bi yere saklama şansım varmı acaba ? ( Makinaya şu veya bu şekilde reset atmak zorunda kaldıgım zaman ki insallah olmaz, koruma amaclı soyluyorum )
outlook hesabınıza telefondaki kişileri atarken aynı zamanda outlooktaki kişileride telefona atar yani eşleştirir. şimdi gizleme konusunda ben birşey yapamam ama bir fikir verebilirim flash diskinize atın verileri sonra ne var ne yok silin :D başka bir fikrim yok. tabi bilgisayarınızda dosya şifreleyici programlar varsa sizin işinizi görür.

delikanli53
13-09-2008, 17:26   |  #153  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
mob2007
Asus P535 Pda kullanıcısıyım. Telefonu açarken ,        

Safe Mode Menu
Press and hold the action button or tap and  hold here to boot in safe mode

Ardından da

Safe Mode Menu
Booting in normal mode

Uyarısı veriyor ve Windows Mobile açılmıyor ve USB ile Active Sync çalışmıyor. Bu konuda yapmam gereken nedir. Yardımcı olmanızı rica ederim.

öncelikle hayırlı olsun sanırım pda nıza rom update yapmaya çalışmışsınız. iki seçenek var hard reset atabiliyorsanız nasıl atılacağı konusunda konular arasında bilgi verdim. eğer olmazsa asus teknik servisine gönderin umarım ücretsiz tamir ederler.

metinesk
29-09-2008, 14:18   |  #154  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar , ASUS 530W için mevcut işyeri ağını pc'ye usb ile bağladığım telefonu internete bağlamak için nasıl ayarlamam gerekir?

mcetin23
01-10-2008, 09:38   |  #155  
Taze Üye
2 mesaj

Merhabalar

İki sorum olacak;
1. Dün P526'mın şarj adaptörünü kaybettim, cihazı prize bağlanan usb adaptörlerden şarj etsem bir problem olur mu yoksa orjinal adaptörünü mü temin etmeliyim?
2. Birkaç sene sonra cihazın bataryasının eskiyeceği ve o zamanlar da bataryanın pahalı olacağını göz önüne alarak şimdiden bir tane yedek batarya almayı düşünüyorum. Bu yedek bataryayı 2 sene boyunca hiç kullanmadan bekletirsem performansında bir düşme olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

delikanli53
01-10-2008, 14:50   |  #156  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
mcetin23
Merhabalar

İki sorum olacak;
1. Dün P526'mın şarj adaptörünü kaybettim, cihazı prize bağlanan usb adaptörlerden şarj etsem bir problem olur mu yoksa orjinal adaptörünü mü temin etmeliyim?
2. Birkaç sene sonra cihazın bataryasının eskiyeceği ve o zamanlar da bataryanın pahalı olacağını göz önüne alarak şimdiden bir tane yedek batarya almayı düşünüyorum. Bu yedek bataryayı 2 sene boyunca hiç kullanmadan bekletirsem performansında bir düşme olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba öncelikle hayırlı olsun;

1.Sorunuzun cevabı: Bilgisayarınızda Aktive snyc programı yoksa şarj ışığı yanar ama sağlıklı şarj etmez (ne alaka demeyin) usb den şarj yapmanızda hiçbir sıkıntı yoktur. normal şarj aletide alacaksanız mutlaka ASUS yetkili servisinden satın alın. bunun için destek@asus.com.tw mail adresine ulaşabilirsiniz (fiyatı yanılmıyorsam 15-25 $ arası birşeydi)

2.Sorunuzun cevabı: Batarya normal pil gibidir. Ama doldurulabilir olduğu onu biraz daha özellikli kılıyor ama çalışma sistemi aynı. kullanılmadığı taktirde içindeki enerji katılışıyor ve yaklaşık 1 yıl üzerinden geçtiği taktirde kullanılmak hale geliyor. şu şekilde yapabilirsiniz, iki bataryayı değişmeli kullanın bir sorun yaşamazsınız. tekrar hayırlı olsun umarım yardımcı olabilmişimdir.

delikanli53
01-10-2008, 14:53   |  #157  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
metinesk
Merhabalar , ASUS 530W için mevcut işyeri ağını pc'ye usb ile bağladığım telefonu internete bağlamak için nasıl ayarlamam gerekir?
afedersiniz ama kurmuş olduğunuz cümleden hiçbirşey anlamadım daha açıklayıcı sorarsanız yanlış yönlendirmiş olmam sizi.

teşekkür ederim.

metinesk
03-10-2008, 14:44   |  #158  
Taze Üye
2 mesaj

kusura bakmayın karmaşık oldu ben de farkettim okuyunca...
işyerimdeki bilgisayarıma telefonu USB ile bağlayınca ,  telefon üstünde de internet kullanmak istiyorum. mümkün mü? işyeri bilgisayarım bir servera bağlı ve sabit IPsi var.

delikanli53
03-10-2008, 20:49   |  #159  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

şimdi anladım usb bağlantısı kullanarak ayrıca telefonunuzdan internete bağlanmak istiyorsunuz. bununla ilgili bir döküman okumuştum diye hatırlıyorum ama hangi diskime kaydettim bilmiyorum, bu akşam evde kontorllerimi yapıp yarın size cevap vereceğim umarım yardımcı olabilirim.

criseyde
04-10-2008, 00:04   |  #160  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba,
Bugün, ikinci el, neredeyse hiç kullanılmamış bir P535'i kullanmaya başladığım ilk gün. Şarjı dolu. Bir iki kez sim kart takmak için kapatıp açtım. Ve son kapatmamdan sonra makine artık açılmıyor. Doğrudan servise mi götürmeliyim? Nedeni ne olabilir?

tuncayakyz
10-10-2008, 21:41   |  #161  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba,

Yeni bir Asus PDA 535 kullanıcısıyım.Telefona İgo yükledim.Fakat ilk başlarda yükleme sırasında sistem hafızasının yetersiz olduğunu belirten uyarılar aldım.Daha sonra gereksiz şeyleri sildim.Akabinde igo yu yükledim.Ama bu sefer şöyle bir olay oldu; Telefondan Başlat> yaptığımda listede >Settings diye bölüm vardı ve buraya girince çoğu ayarı yapıyodum.İgo yu yüklemek için, bazı gereksizleri sildikten sonra >Başlat diyorum fakat settings i göemiyorum çok uğraştım ve yok acaba yanlış dosyalarımı sildim tam emin değilim.Ne ekran ayarlarına girebiliyorum nede ses v.s ayarlara, eğer illa sistemi yeniden kur derseniz bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim...Sabırsızlıkla cevabınızı bekliyorum.
Teşekkür ederim.

delikanli53
13-10-2008, 19:58   |  #162  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
criseyde
Merhaba,
Bugün, ikinci el, neredeyse hiç kullanılmamış bir P535'i kullanmaya başladığım ilk gün. Şarjı dolu. Bir iki kez sim kart takmak için kapatıp açtım. Ve son kapatmamdan sonra makine artık açılmıyor. Doğrudan servise mi götürmeliyim? Nedeni ne olabilir?
Merhaba.

Öncelikle almış olduğunu P535 hayırlı olsun, servise gitmekte bu kadar aceleci olmamanızı tavsiye ederim. tabi umarım bir arızası yoktur. benim tavsiyem şu, pda yı kapatın, şarja takın (kendi şarj aleti ile usb değil) 8 saat boyunca şarj edin. sonra şarj aletinden çıkarın ve açın, eğer yinede açılmıyorsa teknik servise bir uğramanız gereki, büyük ihtimalle bataryasından doğan bir problem.

delikanli53
13-10-2008, 20:04   |  #163  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
tuncayakyz
Merhaba,

Yeni bir Asus PDA 535 kullanıcısıyım.Telefona İgo yükledim.Fakat ilk başlarda yükleme sırasında sistem hafızasının yetersiz olduğunu belirten uyarılar aldım.Daha sonra gereksiz şeyleri sildim.Akabinde igo yu yükledim.Ama bu sefer şöyle bir olay oldu; Telefondan Başlat> yaptığımda listede >Settings diye bölüm vardı ve buraya girince çoğu ayarı yapıyodum.İgo yu yüklemek için, bazı gereksizleri sildikten sonra >Başlat diyorum fakat settings i göemiyorum çok uğraştım ve yok acaba yanlış dosyalarımı sildim tam emin değilim.Ne ekran ayarlarına girebiliyorum nede ses v.s ayarlara, eğer illa sistemi yeniden kur derseniz bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim...Sabırsızlıkla cevabınızı bekliyorum.
Teşekkür ederim.

merhaba,

1. Igo sd kartsız yüklemeye çalışmışsınız (yüklemeyi başarsanız bile haritasız çalışmaz) haritalar ile yükleme yapmak için sd kart olmak zorunda.

2. Konu içeriğinde format ile alakalı detaylı anlatım mevcut kısaca anlatımla gçeeceğim. Sd kartı çıkartın, kare yön tuşuna yukarı doğru basın ve bu anda da kaleminizde reset tuşuna basılı tutun, bir uyarı ekrana gelecek yes (telefon konuşma başlama tuşu) tuşuna basın ve ileri gelecek olan yönergeleri izleyin, sonunda türkçe olarak yüklenmiş olacak, türkçe olarak yüklenmediyse sd kart içinde unuttunuz ve öyle format attınız, sd kartın bilgileri gitmez, hiçbirşey olmadıysa aynı ayarlarınız varsa ve hiç kurulum yönergesi başlamadıysa format işlemini başlatamadınız, konu içeriğini sayfaları inceleyin detaylı konu anlatımı yapılmıştır.

delikanli53
13-10-2008, 20:06   |  #164  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
metinesk
kusura bakmayın karmaşık oldu ben de farkettim okuyunca...
işyerimdeki bilgisayarıma telefonu USB ile bağlayınca ,  telefon üstünde de internet kullanmak istiyorum. mümkün mü? işyeri bilgisayarım bir servera bağlı ve sabit IPsi var.
sizin konunuz ile alakalı bir döküman getireceğimi ve yayınlayacağımı söylemiştim ama çok üzgünüm evdeki hdd.lerim arasında bulamadım. ya bilmeden silmişim yada gördüğümü sandığım döküman yok. internetten araştırmadım ama kaynağından araştırmaya başladım. dökümana ulaşınca kesinlike burada yayınlayacağım. beklettiğim için üzgünüm.

faithless
14-10-2008, 15:31   |  #165  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba

P535 ‘le ilgili size danışmak istediğim bir şey var.

Cihaza un-official 6.1 rom yuklemiştim. tekrar orijinal romuna nasıl döndürebilirim ? Cihazı 2 ay önce aldım, 6.0 tr olarak gelmişti.

Bir sebepten servise göndereceğim, onun için soruyorum.

Şimdiden tşk.

Son Düzenleme: faithless ~ 14 Ekim 2008 17:28
delikanli53
14-10-2008, 19:04   |  #166  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

Merhaba,
Öncelikle pda.nız hayırlı olsun,
Hevesinizini kırmak istemem ama ASUS bu tür müdahaleleri garanti dışında tutuyor diye biliyorum. Gerekçeleri ise şu, içerisindeki işletim sistemi değil rom dur (sizinde bildiğiniz gibi) ve rom a müdahale etmek geri dönülemeyecek hasarlara yol açabilir, bu yüzden garanti dışıdır. Sadece duyduğum kadarıyla sonuçta benim orayala bir bağım yok. Tekrar orjinal romu size vermezler sadece gidin servisi veya gönderin sorun olduğunu ve geri orjinal haline geri döndürdülmesini istiyorum deyin umarım sorun çıkartmazlar. tekrar hayırlı olsun...

Hailstorm
15-10-2008, 22:20   |  #167  
Taze Üye
8 mesaj

Merhaba, ben Ankara'dan 6 gun once bir P535 aldim. İlk PDA cihazim ancak daha onceden HP rw6515 kullanmistim kisa bir sure, o yuzden cihazin prensibini az cok biliyorum. Cihaz sifir, kutusunun muhrunu falan ben actim ilk, ancak cihaz kendiliginden WM6'ya update edilmis olarak geldi ve hafiza karti cikmadi icinden (onun yerine Destinator programi CD'de vardi) o yuzden biraz kuskulandim acikcasi ancak dert etmedim.

Ancak cihazi aldigimdan beri soyle bir sorun yasiyorum: Yazi yazarken stylus'u eger ekrana az bastirirsam dogru sekilde algilamiyor, onun yerine ekranin uzak koselerinden baslayan bir suru abuk subuk sekil cikiyor. Biraz fazla bastirinca (kalemle kagida yazar gibi) sorun olmuyor ancak o kadar bastirmamam gerektigini dusunuyorum acikcasi PDA kullanirken. Daha once kullandigim HP'de mesela az bastirinca bazen ya yaziyor ya yazmiyor ama hicbir zaman oyle abuk subuk sekiller cikmiyor. Bir de telefon tuslarini parmakla kullanirken bazen 3 yerine 4, 6 yerine # gibi uzak tuslar seciliyor, sanirim stylus ile yasadigim sorunun aynisi bu cunku sonucta parmakla cok bastiramiyorsun, ekran da ilk noktadan uzakta baska bir noktadan tepki aliyor.

Sorum su, benim ekranimin ustundeki digitizer mi bozuk olabilir, yoksa ASUS PDA'lar icin bilinen veya WM6 ile ilgili bir sorun mu bu? Her marka sonucta ekrani farkli sekilde uretiyor cunku, misal HTC Touch serisinin ekranlari ozellikle parmakla da kullanilabilsin diye basinc duyarli ama ASUS icin bu farkli olabilir.

Umarim anlasilir olmustur, yardimci olabilirseniz veya deneyebilirseniz kendi P535'inizde sevinirim. Bir de eger is ekran degisimine varirsa bu modellerin ekranlari ne kadara degistirilebiliyor?

Tesekkurler.

Son Düzenleme: Hailstorm ~ 15 Ekim 2008 22:23
delikanli53
16-10-2008, 12:40   |  #168  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

Merhaba,

öncelikle pda nız hayırlı olsun, şimdi sizin sorununuz (içinden sd kart çıkması hariç) ekran hizalama yapmamış olmanızdır. kullanıcı klavuzunda (o da içinden çıkmamışsa :) ) ekran hizalamyı nasıl yapılacağını anlatıyor. yok bulamadıysanız zaten yeni almışsınız format atın, konu içerisinde bununla ilgili detaylar bulabilirsiniz, format attım yine düzelmedi diyorsanız, servise gönderebilirsiniz, istanbul birde ankarada servis olduğunu biliyorum ben, ankarada nerede bilmiyorum ama internetten bulabilirsiniz, fakat orasıda istanbuldaki servise gönderiyor. format sonrası sorununuz düzelmezse servis gereğini yapacaktır.

Hailstorm
16-10-2008, 16:29   |  #169  
Taze Üye
8 mesaj

Merhaba, ilk mesajda belirtmemisim ancak cihazi ilk calistirdiktan sonra ekran hizalamasini yapmistim zaten. Iki kez hard reset yaptiktan sonra da sorun cozulmedi, ancak ekrana gecici olarak koruyucu bir film yerlestirdim (ozel bir film degil, telefoncularda cihazlari kaplamak icin kullanilan statik bant) o da kalinligi sebebiyle stylus'un daha bastirilarak kullanilmasini dikte ediyor zaten o yuzden su anda eskisi kadar sorun yasamiyorum. Eger kotulesirse Ankara'daki servise goturebilirim. Kullanicilara tavsiyem 'dokulu' yani ustu puturlu ekran koruyucu kullanmalari, stylus ile girislerde kagida yazma hissi verdigi icin daha kolay kullanabiliyorsunuz, ancak bu tarz filmi Turkiye'de bulma sansiniz yok, E-bay'i tavsiye ederim.

Cihazin direk WM6 olarak cikmasi ve kutudan SD kart cikmama hadisesini de arastirdim, ASUS WM6 update'ini yayinladiktan sonraki parti cihazlari pre-updated sekilde uretmis yani WM6 olarak cikmasi normal cihazimin, yine ayni cihazlarda Turkiye pazari icin bazi partilerde SD kart gonderilmemis, nedenini bulamadim ancak sanirim kutudan cikan karti direk takip calistiran kullanicilarin Turkce dil desteginin alamamasiyla ilgili birsey olsa gerek. Normalde karttan cikacak programlarin hepsi (Outlook 2007 trial plug-in'i, Destinator, Spb Backup, vs) ayri ayri CD'lerde geldi zaten. Kullanim kilavuzu ve garanti formlari da eksiksiz ciktigi icin acikcasi suphe etmiyorum garanti durumundan cihazin su anda. Yine de orta vadede servisle temas kurup IMEI uzerinden garanti durumunu sorgulatirim.

Tesekkurler.

Bizimdenizci
22-10-2008, 17:07   |  #170  
Yeni Üye
23 mesaj

selam ben de asus pda 535 liler kervanına yeni katıldım. cihazım ikinci el.
Hikayem şu..
Hep pda ları  merak ederdim.. geçenlerde kartalda teknosanın outlet mağazası ile karşılaştım. orada iade malların satışını yapmaya başlamışlar. ASUS P535 de vitrinde duruyordu. teknosadan alınmış sd kartı okumuyo diye teknosaya getirilmiş 30 iş gününü geçtiği için elemana parasını vermişler. cihazıda servisten geldikten sonra satışa sunmuşlar yarı fiyatına. cihazda sorun yok altı ay garanti  ile satıyolardı. bende gördüm aldım içinde 2 cd çıktı biri p535 bonus VI.= diğeride skype.
ben şimdi buna nasıl yazılım yüklicem şu igo yol haritasını falan bana yardımcı olurmusunuz.

delikanli53
22-10-2008, 18:45   |  #171  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
Bizimdenizci
selam ben de asus pda 535 liler kervanına yeni katıldım. cihazım ikinci el.
Hikayem şu..
Hep pda ları  merak ederdim.. geçenlerde kartalda teknosanın outlet mağazası ile karşılaştım. orada iade malların satışını yapmaya başlamışlar. ASUS P535 de vitrinde duruyordu. teknosadan alınmış sd kartı okumuyo diye teknosaya getirilmiş 30 iş gününü geçtiği için elemana parasını vermişler. cihazıda servisten geldikten sonra satışa sunmuşlar yarı fiyatına. cihazda sorun yok altı ay garanti  ile satıyolardı. bende gördüm aldım içinde 2 cd çıktı biri p535 bonus VI.= diğeride skype.
ben şimdi buna nasıl yazılım yüklicem şu igo yol haritasını falan bana yardımcı olurmusunuz.
öncelikle hayırlı olsun,

hevesinizi kırmak istemem ama o telefonda igo veya orjinal olarak verilen destinator kullanamazsınız. Detaylara gelince, programı kurarsınız fakat haritaların boyutları çok büyük olduğu için sd karta atabiliyorsunuz, tabi sizin sd kart olmadığı için atamazsınız ve haritaları kullanamazsınız. ben yaparım herşeyi denerim olmuyor, çünkü telefonun hafızası haritalar için yeterli değil,

Geleyim diğer bir konuya bonus cdsinin içerisinde ufak tefek programlar var incelerseniz ne işe yaradıklarını anlarsınız, skype zaten bildiğiniz msn tarzı ama daha kaliteli bir sohbet programı.

Bizimdenizci
22-10-2008, 19:55   |  #172  
Yeni Üye
23 mesaj

üzerinde 1gb sd kart var. 4 gb kadar destekliyor diye duydum. 4 gb sd kart işimi görmezmi. bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz.

Bizimdenizci
22-10-2008, 20:00   |  #173  
Yeni Üye
23 mesaj

netten igo sayfalarını araştırıyorum indirebilmek için ama linkler hep arızalı çıkıyo şansıma.
eleman sd kart okumuyo diye servise  vermiş ama servis sorun bulamamış sd kart okuyo. ama fabrika çıkışı misali içinde hiç bişi yok. doğubanka falan gitsem hazır proğramlar falan yükletebilirmiyim acaba. bu pda ile acemiliğimi atıp ilerde güzel bi pda almak istiyorum o nedenle 2. el aldım. ama forumlarda IGO yükleniyo çok ii çalışıyo deniyordu. yanlışmı. bana yardım lütfen.

hellfire501
23-10-2008, 02:05   |  #174  
Yeni Üye
39 mesaj

merhaba.4 ay önce bir Asus p535 aldım.benim tek bir sorunum var;şimdiye kadar usb kablosunu masaüstü bilgisayarıma bağladığımda asustan internete girebiliyordum.ancak masaüstü bilgisayarımdan bikaç şey sildim aceleyle,ve şimdi asusla internete bağlanamıyorum.ancak sildiğim şeyleri de tam hatırlayamıyorum.lütfen bana bu konuda yardımcı olun.gerçi bu sildiğim şeylerle ilgili olup olmadığına da emin değilim.cihazım p535-windows mobile 6 professional.microsoft activeSync 4.5 (build 5096)kullanıyorum.çözümlerinizi bekliyorum.saygılar

Bizimdenizci
23-10-2008, 11:27   |  #175  
Yeni Üye
23 mesaj

pda usb den bilgisayara bağladığımda türkcell üzerinden internete giriyo ayarı nasıl ayarlicam?