Dünya Forum Tarihinin En Uzun Konusu

PcMaKeR
27-10-2009, 20:56   |  #6626  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: punisher123  
pcmakeri biliyorum:D şu ciddi arkadaş,gelip etrafta soğuk rüzgarlar estirirdi,ama bilgili adamdı:

böyle düşünenler nedense yanlışlarını yüzüne vurduklarım. Yarın ciddi bir gün sağlık sorunlarım var iş ile bilgisayarı temelli bırakacak gibiyim.

burdurda yaşarken yılda bir kere grip olurdum oda ayak üstünde 2 günde geçerdi antalyaya gediğimden beri 4 üzerinde grip benzeri hastalık yaşadım şuan notebook ile yataktan giriyorum yatmaktan boynum ağrıdı.

Bilgisayar üzerine kariye yapmak isteyenler mümkünse donanım üzerine yapsınlar yoksa yazılım insandan çok fazla şey götürüyor.

Mesaj yazma olayına gelince dayanamadım evet :Ç

Yanlış gördüm mü dayanamıyorum. Aramızda uzman geçinenlerin yanlışlarını toplasak doğrularından fazla sonuç çıkar yazık.

Süleyman abiyle msn den konuştum birde bu gün sabah rastgele çevrim dışıyken mesaj atmış. Özledim sizleri. Mehmet ile Olcayı msnden görüyorum. Adem i sildim ve engelledim. Yanlış yaptı. Adem konuyu burda tartışmaya alma. Özel mesajlar kapalı canım.

Neyse yarın köye dönüş yapıp açık öğretim fakültesini okuyacağım pazartesi başvuru yaptım. sırf askerlik içindi iptal etmek istemiyorum artık. Yarın patronla konuşmamızda belli olacak durum.

Memo sen biliyorsun bu durumu ;)
Yarın açıklarım. biraz forumda takılıp uyucam. film izlemekten altyazılar kafamda kaldı.

Film önerileri:
The punisher,Public Enemys,Madagascar I, II,ırobot, i am lengend, hancock,Simpsonslar :Ç,

devamlı takıldığım bir forum var adam topic açmış siz isteyin ben megaupload a yüklüyecem tek link olarak diye filmleri topic açmış. megaupload ve 8 mbit internet olunca 10 dk da bir film inmesi güzeldi. bazıları 20 dk da iniyordu beleş sorunu işte.

Bu arada hızlı yanı kısmında butonların üstüne gittin mi yazının başına alıyor scroll'u ilginç

Kafamın sol tarafında birşey var sol gözümü sağa sola oynattım mı orada birşey saplanıyor. hiçbir ağrı kesici kesmedi bu acıyı 4 gündür öyle. hastanedekilerde çözemedi.

Bu arada son film önerisi: iron man.

Qromodynmc
27-10-2009, 20:58   |  #6627  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

pcmaker bi yazdı pir yazdı, bu arada seni kırcak bişi yaptıysam özür dilerim:)

_hEro
27-10-2009, 21:01   |  #6628  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

pcmaker geçmiş olsun.Gözle ilgili bahsettiğin durum sürekli bilgisayara bakmaktan olmalı.

loseface
27-10-2009, 21:08   |  #6629  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

Bende son mesajımı mı yazsam artık =)
Arkadaşlar pek bi dğerim yoktur sizler için
Birisini kırdıysam affola
Serdar abinin özentisiyim işte:)

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış

açılmıyanlar için http://www.youtube.com/watch?v=mfHlA3fmJG0
özentilik böle bi şe olsa herkese iyi akşamlar:)

PcMaKeR
27-10-2009, 21:15   |  #6630  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

chipte beni sevdiklerimden başkası kıramaz boşuna takma kafana.
ya çoğu bilgisini benle kıyaslıyor,
ya canı sıkılıyor sataşıyor,
yada sırf gıcıklık olsun diye hava yapıyor. 5 bin üzerinde mesaj yazdığımdan biliyorum. Yazık kafaları basmıyor ki benim onların yazdıklarından etkileneceğimi. boşa konuşuyorlar.

O değil ençok canımı sıkan bana sen bilmiyorsun diretiyorsun diyorlar.
Aklı başında olan biri mesajlarımı takip eder nasıl konuşmuşum bakar sonra susar. bazı ironik beyinler işletmiyor beynini bana saldırıyor.

Ben bilgiliyim kardeşim bana öğretme birşey ben senin geçtiğin yerden geçtim gittim bana ne şu şöyle bu böyle diye öğretmeye çalışıp baskı yapıyon. Türk mantığı.

msdn forumlarına giriyorum orda da chip gibi uzmanına sorun var ama chipteki gibi onay sistemi yok. adam foruma yazıyor. forumdan bilgili arkadaş gelip sorunu çözüyor. sorunu çözülen adam gidiyor bu arkadaşın mesajına onay veriyor. Onaylanan mesaj yeşil çevreçe ile görünüyor.

Eğer onaylanan mesajda eksikyada yanlış birşey varsa başka bir arkadaş yada mesajı yazan arkadaş sorunu bildirip düzeltmeyi koyuyor oda onaylanıyor.

Selçuk abi Türkiyede ilk kez chipe getirdi bunu yanlız bizim milletimizde dekoder eski olduğu için soru geç çözülüyor. soruyu başkası yazıyor yıldızı alıyor adam işini bitiriyor gidiyor. Ama harkülade serveti finun kılıklı arkadaşlar gelip ya yukarda mesajı onaylanan kişinin mesajını alıntılayıp aynen abi diyip katkıda bulunuyor(!) yada onay verilmiş mesajın farklı versiyonunu sokuyor içine haydiiii gitti mesaj işin garip yannıda istekte bulunan arkadaş iyi niyetinden dolayı ona da yıldız veriyor(Türk mahcubiyeti. en sevdiğim özelliğimiz kimseyi kıramıyoruz) Ama o adam boşu boşuna rep kazanıyor.

Forumda isim vermiyeceğim ama Uzmanına sorunda cevapları sağlam olan 6 - 8 kişi var.

Sonradan katılıp mesaj yazanlar özentilik yapıyor. Yapmasa güllük gülistanlık olacak ama öyle cevaplar görüyorum ki ya gülmekten kriz geliyor yada canım sıkılıyor:

Adamın windowsu çöküyor dll silinmiş:
Cevap:
Bootu yeniden yazdırın. Adam işin içinden akşama kadar çıkmayacak. Al burdan yak.
Ama şunu diyememiş:
Windows cd sini takıp bilgisayarı diskten boot edip onarma yapın yada kurtarma yapın.

Antivirus kurmuş ama bilgisayarda virus zaten çalışmaktaymış adam silemiyorum diye yardımda bulunmuş cevap:
Antivurus kaldırın. f8ile tekrar güvenli modda girip antivirusü kurun sonra taratın. kesin siler.
Bunu yaptıysa o adam komaya girmiştir kesin. Mantık aranacak bir cevap değil.

Güvenli modda servislerin çoğu devre dışıdır niye çünkü windows kabuk yüklemesi yapıp sorun giderme aşamasına gelmiştir. Sen gidip antivirusu kurmaya kalkarsan Windows yüzüne karşı şunu diyecek:

MSI servisleri başlamadığı için kurulum yapılamıyor Lütfen Normal modda deneyin. Al işte gitti öneri. bak bu öneriyi yanlış yazmışsın diyince deliriyorlar ne yanlışı ya ben kendim denedim oldu diyenini gördüm. sıkılıyor. yıllarımı windows a vermişim yalan olduğu belli.

ama şu öneriyi verseydi ya.
Antivirus dosyanın yerini her zaman gösterir bak zararlı burda diye. Senin yapman gereken şu :
dosya yolunu al güvenli moda gir dosyayı sil. bitti 3 dk uğraşmaz. Alırsın 5 lik repi hem o mutlu hem sen.
şu yoluda izleyin diyorlar: Güvenli modda girip taratın antivirusle:
Güvenli modda windowsun kalbi olan servisler haricinde bütün servisler kapatılmıştır bu yüzden antivirus de devre dışıdır av ler yeni yeni akıllanıyor ama kaspersky,norton 360 gibi tarayıcılar hala bildiğim kadarıyla güvenli modda çalışmaz. yüklü olan varsa bir zahmet deneyebilir mi? şimdi kalkıpta norton kuramıcam.

İşte böyle makale yazdık sanki neyse.

PcMaKeR
27-10-2009, 21:17   |  #6631  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Memo gel bir hafta bizim köye gidelim. Dağ havası iyi gelir. Misss gibi içine çekersin. Yanlız motorla gidecez gene :P:P 200 km nin üstünde 260 mıydı ne :Ç hatırlamıyorum. kesin bizi levyeyle motor üstünden ayırırlar.

Qromodynmc
27-10-2009, 21:19   |  #6632  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
4,184 mesaj

şimdi tırsıyorum yazmaya ama kaspersky güvenli modda çalışıyor.

PcMaKeR
27-10-2009, 21:22   |  #6633  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

denedin demi yani. ben kaspersky ı 2008 den beri hiç yükleyip denemedim o yüzden eski versiyonu dedim.
Neyine tırsıyon lan kalkıp tekme tokat dalacak mıyım.

Teşekkür edecem sadece öğrenmiş olduk.

Qromodynmc
27-10-2009, 21:25   |  #6634  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
4,184 mesaj

abicim sen bilgili birisin,ondan karşında yanlış bişi yazmaktan korkuyorum naparsın yaşımda az sizden, saygı işte..

PcMaKeR
27-10-2009, 21:34   |  #6635  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

cem yılmaz bir tat bir dokudan:
"bu tek kişilik bir gösteri gibi görünsede çok ciddi bir kadro var. 35 kişiyiz biz. Ve çıkışta kalabalık içinde onları farkedemeyebilirsiniz. Benle ilgili olumsuz birşey mırıldanırsanız pasajın çıkışına kadar o falçatalı çocuklar böyle takıyorlar. Gerçek bu valla valla alkışlamayın yooo yooo. Samimi söylüyorum yani: "A gittik çok dandikti hiç gülemedikt ahhhh. Taksiiii " diyen birine tak geçiriyorlar. daha taksiye binemeden gidiyor "

Bu nasıl şakaysa bende öyleyim be :D

benimde adamlarım var ipni izliyorlar bu adam çok bilgsiz dedin mi solucan katıyorlar bilgisayarına sonra netini kesip başbaşa bırakıyorlar seni :P

Qromodynmc
27-10-2009, 21:36   |  #6636  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
4,184 mesaj

ne desem bilemiyorum:D

Erhan Tiryakioğlu
27-10-2009, 21:39   |  #6637  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
Yok mu aranızda tanıyan Serdarı ..
Pcmaker nick adı..

Serdar geldim de şunlara.Göster kendini :)

Serdar Abi Gerimi Döndü :) 

Heyt Be Şimdi Attırır Forumun Tozlarını :)

Süleyman.
27-10-2009, 21:40   |  #6638  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Serdar, güvenli modda çalışıyor güvenlik yazılımları. Zaten sadece temel servislerin çalıştırıldığı durumda zararlıların tamamı kolayca silinsin, kullanımda olduğu için kıllık yapamasınlar diye, malumun. :)

CapanQGLU
27-10-2009, 21:46   |  #6639  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Herkese iyi akşamlar, hayırlı olsun Serdar abi.
Hoş geldin, tekrardan...

Qromodynmc
27-10-2009, 21:46   |  #6640  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
4,184 mesaj

sanada iyi akşamlar kardeş..

Erhan Tiryakioğlu
27-10-2009, 21:50   |  #6641  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Abilerim Ben Şu Msn'de Oluyor Ya Böyle Grup Kuruyorsunuz Toplu Konuşuyorsunuz Ben Şimdi Kuracağım İsmi "CHİP ONLİNE" Olacak Katılacaklar Lütfen Msn Adreslerini Yazarlarsa Toplantılar ve Konferanslar Yapabileceğiz ...</p

CapanQGLU
27-10-2009, 21:52   |  #6642  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Birlikte yaptığınız bir iş olur, dediğin toplantı ve konferansı yaparsın ama durduk yere toplanmanın ne alemi var, çünkü burada görüşüyoruz.
Sohbet toplantısı mı? kuracaksın :)

Erhan Tiryakioğlu
27-10-2009, 22:00   |  #6643  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: CapanQGLU  
Birlikte yaptığınız bir iş olur, dediğin toplantı ve konferansı yaparsın ama durduk yere toplanmanın ne alemi var, çünkü burada görüşüyoruz.
Sohbet toplantısı mı? kuracaksın :)
Anlık İleti Olarak Dedim :)<

PcMaKeR
27-10-2009, 22:00   |  #6644  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Microsoftun Antivirusu güvenli kipte çalıştırmıyor.

Ama Dosya taraması yapıyor sağ click ile. büyük olasılık diğer avlerde çalışmıyor ama dosya taratıyor.

Qromodynmc
27-10-2009, 22:00   |  #6645  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
4,184 mesaj

iyi geceler arkadaşlar, yarın saat 5te kalkacam tavuk gibi uyumam lazım:D

PcMaKeR
27-10-2009, 22:02   |  #6646  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Abilerim Ben Şu Msn'de Oluyor Ya Böyle Grup Kuruyorsunuz Toplu Konuşuyorsunuz Ben Şimdi Kuracağım İsmi "CHİP ONLİNE" Olacak Katılacaklar Lütfen Msn Adreslerini Yazarlarsa Toplantılar ve Konferanslar Yapabileceğiz ...

Ayin falan düzenlicez mi.
Ya erhan çocukça şeyler yapma be.

Bu arada ayin diyince gülün biraz:
ameno proameno pro
north cyprus ameno clip. its just a joke::)))))

http://www.youtube.com/watch?v=NXsyRAPU8g0

Ameno Pro :D Türk yapımı. Örnek almayında.

PcMaKeR
27-10-2009, 22:04   |  #6647  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Kız yapımı:

AmenoAmeno
wow, wtf???

http://www.youtube.com/watch?v=SPjCm4UQV2c&feature=related

Elini attıkları her işi batırıyorlar nedense.

PcMaKeR
27-10-2009, 22:06   |  #6648  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
http://www.youtube.com/watch?v=zOtzJzkVRUI&feature=related

Bill Gates bunu anlasa ne derdi acaba...

CapanQGLU
27-10-2009, 22:09   |  #6649  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

İkinci video'daki kızlar bozuk değilse, bende Olcay değilim.

CapanQGLU
27-10-2009, 22:10   |  #6650  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
http://www.youtube.com/watch?v=zOtzJzkVRUI&feature=related

Bill Gates bunu anlasa ne derdi acaba...
Bunlar ne diyor ya, resmen dalga geçmişler ş.sizler.