Dünya Forum Tarihinin En Uzun Konusu

padisah
22-08-2013, 19:09   |  #20201  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: quiescence  

vista ilk çıktığında bayağı bir sıkıntılıydı... daha sonra düzeltmişmidir microsoft bilmiyorum... ben xp'den direk vista kullanmadan windows 7'ye geçmiştim... aslında hala daha xp'nin kullanıcı var oturmuş bir sistem çünkü... ama hem kullanılabilirlik açısından,hem stabillik açısından,hemde çok eski olmamasından dolayı ilk tercihim windows 7 olur...

Ben vistayı kullandım ve ne 7 ne de 8'e geçesim var 7,8 ve xp'den daha iyi bence.

quiescence
22-08-2013, 19:14   |  #20202  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
588 mesaj
Alıntı: padisah  
Ben vistayı kullandım ve ne 7 ne de 8'e geçesim var 7,8 ve xp'den daha iyi bence.

tercih meselesi... zaten ben bu diğer tatışmalarıda hiç anlamam... isteyen istediğini kullansın... isteyen nvdia kullansın,isteyen amd kullansın,kimse kimseyi zorlayamazki... şahsen benim tercihim nvidia/intel ve bilgisayarın tüm iç parçalarınında asus olmasını isterim... zaten bilgisayarımın tüm iç parçaları asus ama intel değil amd kullanıyorum...intel olan sistem eskiyince amd kasa toplamıştım. ama pek memnun değilim.yine toplarsam kesinlikle intel/nvidia toplarım...

padisah
22-08-2013, 19:33   |  #20203  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

tercih meselesi... zaten ben bu diğer tatışmalarıda hiç anlamam... isteyen istediğini kullansın... isteyen nvdia kullansın,isteyen amd kullansın,kimse kimseyi zorlayamazki... şahsen benim tercihim nvidia/intel ve bilgisayarın tüm iç parçalarınında asus olmasını isterim... zaten bilgisayarımın tüm iç parçaları asus ama intel değil amd kullanıyorum...intel olan sistem eskiyince amd kasa toplamıştım. ama pek memnun değilim.yine toplarsam kesinlikle intel/nvidia toplarım...

Bazıları öneriyi abartıp dayatma haline getiriyorlar tabi bu da kavgaya sebep oluyor.
Amd'li bilgisayarda intel işlemcili bilgisayarda kullandım ve tercihim intel.
Ati'de kullandım nvıdia'da tercihim nvıdia oldu hangisi daha iyiyse onu tercih etmek bana kalmış.

Kaliteli varken neden kalitesiz önerilsin ama sonundada kavga çıkabiliyor yapacak bir şey yok.

Mesela symbian mı, android mi diye konuşulabilir. Bence symbian niye nokia hariç firmaların hemen hepsinde carrier ıq kullanılıyor ama nokia dolayısıyla da symbianda kullanılmıyor. Ayrıca ios, windows phone ve android'in telefonun (Yani senin.) konumunu sürekli izlediğide tespit edildi.

AndcrewTR
22-08-2013, 19:46   |  #20204  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj
Bazıları öneriyi abartıp dayatma haline getiriyorlar tabi bu da kavgaya sebep oluyor.
Ati'de kullandım nvıdia'da tercihim nvıdia oldu hangisi daha iyiyse onu tercih etmek bana kalmış.

Kaliteli varken neden kalitesiz önerilsin ama sonundada kavga çıkabiliyor yapacak bir şey yok.

Mesela symbian mı, android mi diye konuşulabilir. Bence symbian niye nokia hariç firmaların hemen hepsinde carrier ıq kullanılıyor ama nokia dolayısıyla da symbianda kullanılmıyor. Ayrıca ios, windows phone ve android'in telefonun (Yani senin.) konumunu sürekli izlediğide tespit edildi.

Bizi her türlü izliyorlar. Bundan kaçış yok.

quiescence
22-08-2013, 23:18   |  #20205  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

beni izlediklerini nerden biliyorsun sorabilir miyim? eğer marketteki uygulamaların istediği konum izleme izninden bahsediyorsan çoğu uygulamada var bu... ayrıca asıl merak ettiğim soru şu. ben windows phone kullanmadım...nasıl takip ediyor? beni takip ediyorlarsa senide takip etmeleri muhtemel...

padisah
22-08-2013, 23:44   |  #20206  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
beni izlediklerini nerden biliyorsun sorabilir miyim? eğer marketteki uygulamaların istediği konum izleme izninden bahsediyorsan çoğu uygulamada var bu... ayrıca asıl merak ettiğim soru şu. ben windows phone kullanmadım...nasıl takip ediyor? beni takip ediyorlarsa senide takip etmeleri muhtemel...
  Seni izliyorlar diye kesin bir şey söylemedim uygulamalar değil chipte haberi çıkmıştı oradan biliyorum işletim sisteminin kendisi telefonun (haliyle telefonu taşıyanında) konumunu izliyor.
Herkesin telefonu takip edilebilir.

quiescence
23-08-2013, 10:28   |  #20207  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj
  Seni izliyorlar diye kesin bir şey söylemedim uygulamalar değil chipte haberi çıkmıştı oradan biliyorum işletim sisteminin kendisi telefonun (haliyle telefonu taşıyanında) konumunu izliyor.
Herkesin telefonu takip edilebilir.

anladım... bence GPS'den takip ediyorlar büyük bir ihtimal...

padisah
23-08-2013, 10:34   |  #20208  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

anladım... bence GPS'den takip ediyorlar büyük bir ihtimal...

Büyük ihtimal değil telefonun konumu sadece gps ile izlenir zaten.(Cep telefonunun çekmediği ve civarda wi-fi yokken.)
Googlenin gizlilik sözleşmesini okumuşmuydun? Okumadıysan bir oku. 01.03.2012 tarihli gizlilik politikası.

Son Düzenleme: padisah ~ 23 Ağustos 2013 10:40
quiescence
23-08-2013, 11:02   |  #20209  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj
Büyük ihtimal değil telefonun konumu sadece gps ile izlenir zaten.(Cep telefonunun çekmediği ve civarda wi-fi yokken.)
Googlenin gizlilik sözleşmesini okumuşmuydun? Okumadıysan bir oku. 01.03.2012 tarihli gizlilik politikası.

bence konum izlemek çok gereksiz bir şey... ama google'nin bir hizmeti olsa mesela kaybolduğunda veya allah göstermesin başına bir şey geldiğinde telefondan göndereceğimiz bir sinyalle gps konumumuzu polise,jandarmaya,itfaiyeye,acil servise vs... göndermesini isterdim... ozaman gerekli olurdu işte gps izlemesi ve kullanıcılara çok faydalı bir sistem olurdu...en azından kendimizi bir nebze olsun daha rahat hissederdik...

padisah
23-08-2013, 11:13   |  #20210  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

bence konum izlemek çok gereksiz bir şey... ama google'nin bir hizmeti olsa mesela kaybolduğunda veya allah göstermesin başına bir şey geldiğinde telefondan göndereceğimiz bir sinyalle gps konumumuzu polise,jandarmaya,itfaiyeye,acil servise vs... göndermesini isterdim... ozaman gerekli olurdu işte gps izlemesi ve kullanıcılara çok faydalı bir sistem olurdu...en azından kendimizi bir nebze olsun daha rahat hissederdik...

Bence google'nin gizlilik politikasını bir oku.

NightAngels
02-09-2013, 11:03   |  #20211  
NightAngels avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
109 mesaj

telefonun seri numarasını bir yere kaydet ztn kaybolduğunda o seri numarayı polise verirsen bulur telefonu

padisah
02-09-2013, 11:57   |  #20212  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: NightAngels  
 telefonun seri numarasını bir yere kaydet ztn kaybolduğunda o seri numarayı polise verirsen bulur
 IMEI numarası olmasın o.Göz kırpma

quiescence
10-09-2013, 10:14   |  #20213  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj
Alıntı: NightAngels  
 telefonun seri numarasını bir yere kaydet ztn kaybolduğunda o seri numarayı polise verirsen bulur

sen hiç anlamamışsın... benim bahsettiğim telefonun kaybolması değil... kullanıcısının kaybolması... mesela dağın başında kaybolduğun zaman telefon çekmiyorsa polise nasıl verecen imei numarasını?

padisah
03-11-2013, 13:23   |  #20214  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Bu konu eskiden daha popülerdi artık kimse bakmıyor.

okinkurt
06-11-2013, 18:34   |  #20215  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Bu konu eskiden daha popülerdi artık kimse bakmıyor.

Aynı durum forumun geneli içinde geçerli diyebiliriz.

AndcrewTR
06-11-2013, 18:42   |  #20216  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Bu forum öldü artık. Bence daha fazla zorlamayalım.

MegaFreak
06-11-2013, 19:39   |  #20217  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

son zamanlarda foruma girmeye çalışınca trojan uyarısı alıyorum kaspersky 2013 kullanıyorum

feanorking
07-11-2013, 13:33   |  #20218  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,687 mesaj

Gerçekten bu güzel forum neden böyle oldu artık bilmiyorum. dh forumu çok canlı hala. bittürk forumu bile buradan 10 kat canlı. çok seviyorum chip forumu hala elimden geldiğince her gün bir kaç kere giriyorum ama yok o eski güzel ortam yok.

okinkurt
07-11-2013, 14:01   |  #20219  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Adminler in suçudur bütün üyeleri kaçırdılar 30 kamyon insan gitti geçen face den mesaj yazdım yetkili vatandaşa ilgilenmedi bile saldım çayıra mevlan kayıra forumu bıraktılar sonuç ortada 1.5 senedir afedersiniz bi tarafımı yırtıyorum bir denetmen atıyamadılar unutmadan baya bir önce savcılığa bildirildi denilen üye geri geliyor nasıl iş bu ? millet te maşallah hemen saldırıyor hoş geldin 5 gittin rahat 10 tane üye nin gidişine sebeb olan vatandaş sonra forum niye böle oldu ya geliyor işte uzun bir zamandan beri yavaş yavaş taksit taksit eridi gitti en azından benim içim rahat uyarmıştım kaç tane konu açtım ama destek veren yok tabiki üye kaybettiren vatandaşlara hoş geldin var :) .

Son Düzenleme: okinkurt ~ 07 Kasım 2013 14:07
çhip10line
07-11-2013, 14:09   |  #20220  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 113
864 mesaj

forumun sonu da dergi gibi olacak.. her sene eksiksiz aldığım dergiyi son 2 yıldır merak edip satış noktalarında elime alıp kapağına bile bakmıyorum... çünkü içeriğinde hiçbir şey yok, verilen eğitim DVD'lerinin şikayetleri foruma yazılıyor ama buradan da cevap alınamıyor.. Forum için okinkurt gibi arkadaşlar hiçbir çıkarları olmamasına rağmen  uğraşıyorlar ama yetkililerden ses seda çıkmıyor.. bunları buraya yazmanın da bir faydası yok, kendimiz yazıyoruz, kendimiz okuyoruz..

Burock01
08-11-2013, 00:48   |  #20221  
Burock01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
131 mesaj

Az kalmış arkadaşlardevam biz kırarız bu rekoru :D

okinkurt
08-11-2013, 17:12   |  #20222  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Sitenin sahipleri tarafından umursanmadığının kanıtı 2 tane konu açmış adam virüs içerikli link koymuş ve 1 gündür forumda duruyor bunlar yazık gerçekten ..

feanorking
08-11-2013, 23:33   |  #20223  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,687 mesaj

amaç nedir yani bu site bir zamanlar dh kadar popülerdi nasıl böyle oldu nasıl bu kadar çöktü. Üzülüyorum gerçekten ben diğerlerinden önce burayı keşvettim bir çok şeyi öğrendim ama işte durum ortada. Herhalde artık site sahipleri sorumluları umursamıyor gibi geldi bana. bu işten para kazananlar bizim kadar umursamıyor düşünmüyor.

TrageDy
09-11-2013, 18:21   |  #20224  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

bizimde tuzumuz olsun bakalım :D az kalmış ha gayret.. :)

DiamondMines
09-11-2013, 18:28   |  #20225  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Adminler in suçudur bütün üyeleri kaçırdılar 30 kamyon insan gitti geçen face den mesaj yazdım yetkili vatandaşa ilgilenmedi bile saldım çayıra mevlan kayıra forumu bıraktılar sonuç ortada 1.5 senedir afedersiniz bi tarafımı yırtıyorum bir denetmen atıyamadılar unutmadan baya bir önce savcılığa bildirildi denilen üye geri geliyor nasıl iş bu ? millet te maşallah hemen saldırıyor hoş geldin 5 gittin rahat 10 tane üye nin gidişine sebeb olan vatandaş sonra forum niye böle oldu ya geliyor işte uzun bir zamandan beri yavaş yavaş taksit taksit eridi gitti en azından benim içim rahat uyarmıştım kaç tane konu açtım ama destek veren yok tabiki üye kaybettiren vatandaşlara hoş geldin var :) .

Moderatör eksikliği hakkında bende yazdım. Şimdilik cevap yok bakalım belki gelir.