Facebook ile Para Kazanmak

Parakazanmaus
03-02-2012, 23:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2012

Facebook, 500 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile dünyanın en büyük sosyal ağ sitesidir. Facebook, bildiğiniz gibi sadece arkadaş bulma ve onlarla sohbet etme durumunu çok önceden aştı.

    Facebook, ürün tanıtımı ve pazarlama açısından hem şirketler hem de bireyler açısından son derece önemlidir. Başta Google olmak üzere diğer tüm arama motorları da sosyal medyanın önemini çok arttırmıştır. Sitenize trafik çekmek açısından facebook, twitter, digg vb. sosyal ağların yanında youtube, dailymotion, metacafe gibi video paylaşım sitelerinin de önemi hızla artmaktadır. Hal böyle olunca facebooktan para kazanmak da olanaklı hale geldi. Büyük kurumsal firmalar facebook gibi sosyal ağ sitelerinde çeşitli ürün tanıtımları ve çeşitli indirimler yaparak ürünlerini daha iyi pazarlayabilmektedirler.

    Facebookta bulunmak hem web 2.0 ortamı için hem de ziyaretçilerinize daha yakın olmak açısından son derece önemlidir.

Niçin facebook sosyal ağ sitesinde bulunmalıyız ?

1) Müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına daha kolay cevap verebilmek için
2) Markalaşmak için
3) Satışları arttırmak için
4) Sitelere trafikçekmek için
5) Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak için
6) Olası risklerin önüne geçmek için
7) Rekabette avantaj sağlamak için

    Facebook sitesinde ayrıca ücretli reklam da verebilirsiniz. Böylece daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Bir bloğunuz veya web siteniz varsa mutlaka facebook, twitter, digg vb. sosyal ağ sitelerinin widgetlarını koyun ki herkes size daha rahat ulaşabilsin.

    Facebooktan para kazanmak için mutlaka bir sayfanız olmalı. Böylece hem ürünlerinizi daha iyi tanıtmış olur hem de sitenize daha fazla trafik çekmiş olursunuz.