Gereksiz isletim Sistemi !!!

samet1986
29-03-2008, 13:34   |  #51  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
944 mesaj
aytemir
Dedigin dogru burda katılıyorum sana işime yaramayacak olmasi nedeniyle kullanmiyorum...ceptelefonlarındaki software bile pardustan daha iyi...hatta tv lerin teletexs leri dahi daha işlevsel..
"kedi uzanamadığı ete mındar dermiş"

Kullanamadığın şeye laf atma. He laf atacaksan da buyur sen daha iyisini yap. Ya da ebediyyen sus !

aytemir
yobazlikta rakip tanımayan yurdum insani kopyaciliktada ayni kulvardaki liderligini koruyor.tubitak in basina imam getirirseniz olacagi bu
Türk oladuğundan şüphe ettim ! Bir insan daha nasıl alçalabilir ki ? Kendi milletini yerden yere vurarak sanırım ? Yurdun insanının yobaz olduğunu kanıtlaman için dünya üzerinde ki tüm halkları incelemiş olman gerekir ki, son cümlende zaten teknoloji&bilgisayar alanı dışında siyasi bir  kuyruk acısı hissettim.

Amacın & niyetin anlaşıldı şimdi. Belki de TÜBİTAK başına başka biri gelse, pardusu baş tacı edeceksin.

aytemir
29-03-2008, 13:45   |  #52  
Yeni Üye
35 mesaj

ya bencil bencil konusma.... Yalanmi kullandıgın hangi isletim sistemi lisansli yada hangi programi parayla satın aliyorsun kopyacilikta üstümüze yok...neden daha iyisini yapmaya ugrasmiyoruzda elalemin yaptigini yükseltmeye calisiyoruz.benim anlatmak istedigim bu..Geri vitese taktıgın araba ileri gitmez siz ve sizin gibi düsünen yobazlar oldukca turkiyede bundan iyisini yapamaz....binlerce bilgisayarci programci işssiz gezerken yada ülkesini terk ederken siz sucu hep onlarda ariyorsunuz.dönün bakin bakalim türkiyeyi geriye götürmekten baska ne yapiyorsunuz konunun dısına tasmak istemiyorum...yeterince dagildi zaten...Size kimse kullanmayin demiyor sadece begenmedigimizi soyluyoruz.Sizse kafanizdaki karanklik düsünceleri herkese kabullendirmek istiyorsunuz...

baDibere
29-03-2008, 13:50   |  #53  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Senin için pazartesi günü gireceğim sınav için çalışmamı kesiyorum.

aytemir
Size Türkçe olduğu için cevabını veremeyeceğim. Ama bunun nedeni inanın ki diğerlerinin de Türkçe desteğinin olması değil tamamen sizin bir işinize yaramayacak olması.

Dedigin dogru burda katılıyorum sana işime yaramayacak olmasi nedeniyle kullanmiyorum...ceptelefonlarındaki software bile pardustan daha iyi...hatta tv lerin teletexs leri dahi daha işlevsel..

Siz benim Türkçe için anlatmak istediğimi anlamamışsınız ya neyse.. Az daha abartın ve deyin ki MSDOS'tan bile kötü.. Bu noktada size cevap verme gereği duymuyorum çünkü siz hepten abartmaya uçmuşsunuz.

Pardus ve Linuxun Sistem dosyalarıyla oynamassan çökmeyecegini söylemissin...dogrudur...Aynisi ms icinde gecerli..Hicbir işletim sisteminin sistem dosyasiyla oynamassan göcmez..
Benimkinin tam göçme olayı olmadığını söylemeyi unutmuşum. Tek bir komutla kurtarılabilir olduğunu sonradan öğrendim ama haklısınız.

Virüsler yüzünden pardus bozulmaz demissin...denedinmi ? sana ben bir virüs yollayim mail adresini ve istersen özellikle bir dene bu virüsüde yazan %100 turk özellikle test ettik ce resimleride var istemen halinde yollarim.bana kimse pardusun virüsler tarafindan cökmiyecegini idda etmesin..ediyorsa buyrun kanitlamaya haziriz.
Sistemimi çökertecek virüsü badibere at gmail.com adresime bekliyorum. Konu başlığını düzgün yazarsanız sevinirim. Bazı e-postaları direkt olarak Spam kutusuna atıyorum çünkü. En erken 30 Mart Pazar akşamı deneyebilirim. (Şu an bilgisayarım yanımda değil.)
microsoftun ufak bir hatada çökebilecegi dogru..Bunun icinde reapare secenegi mevcut.
Pardus'ta öyle bir seçeneğe gerek bile yok.
Param amerikaya gitmiyor demissin elindeki orjinal  xp cd sinden bahsetmissin söylediklerin birbirini tutmuyor...
Bu forumdaki neredeyse herkes gibi ben de ilk önce Windows ile tanıştım ki o orijinal Windows CD'si elime aldığım bilgisayar ile geçti. Özellikle para vermedim. Bu konuda yapabileceğim birşey yok.
Bu pardusun sucu degil ureticilerin sucu demissin programlar ve driverlar icin...
Cevap : üreticinin sucu degil kullanışsız birsey icin kimse milyonlarca dolar odeyip pardus sürüm cıkarmazlar...her hardware yanına pardus driveri yazdirmazlar.
Linux yıllardır var ve kimse Pardus için özel bir sürücü istemiyor. Linux için çıkması yeterlidir ki tüm Linux dağıtımları kullanabilsin. Gerçi Pardus ve diğer Linux sürümleri ilk kurulduğu andan itibaren birçok bilgisayarın donanımlarının 95% sini tanımaktadır. Geri kalan %5 için sonradan eğer sürücü varsa yükleme yapılabilmektedir. Windows için ise en azından benim bilgisayar için; ses kartı, kablosuz ağ kartı, kablolu ağ kartı, ekran kartı gibi donanımlar için direkt olarak sürücü istemektedir.
siz sadece bilgisayardan internete girip mail okuyum openoffice veya officede bir belge yazip mail yolluyorsan sizlere pardus yeter ve artar bile...
Size sadece bunları yaptığımı söylemedim. C, Java, PHP, Python gibi programlama dilleri ile de uğraşan bir insanım. Bunun yanında grafik tasarlama ile de uğraşıyorum.
İsterseniz birşey yapılabilir mi diye sorun onun için de araştırayım ve size cevap vereyim.
ama benim yapacaklarim ve işlerim bunlarla sınırlı olmadıgı icin ben kullanmiyorum ve tavsiye etmiyorum herkesin dusuncesi saygı duymak gerekli benim anlatmak istedigim sifirdan bir isletim sistemi yazsalardi linux tabanını kullanmasalardi ülkemizde bunu yapabilecek kapasitede insanlar oldugunu herkes biliyor..we ne yazikki binlerce programci insan işssiz geziyor.veya yabanci ülkelerde calisiyor..siz bunlarin farkinda degilsiniz ve herülkenin veya her programci grubun rahatlikla yapabilecegi bir isletim sistemini övüyorsunuz..önemli olan zoru başarmaktir..neden ülkemiz kendine özgü birsey yapmiyor..linuxun acık kaynak kodu oldugunu bende biliyorum sizin kadar.ve bu acik kaynak kodunun gelistirilebilecegini birakinda bunu bir üniversite yada tubitak yapmasin eger yapacaklarsa otursunlar sıfırdan yeni kodlarla ülkemize özgü yada insanlik tarihi icin microsofta rakip olsunlar.yobazlikta rakip tanımayan yurdum insani kopyaciliktada ayni kulvardaki liderligini koruyor.tubitak in basina imam getirirseniz olacagi
Bu konularda sizinle aynı fikirde olduğumu daha önce de belirtmiştim. Haklısınız keşke sıfırdan bir işletim sistemi yazılabilse ve Türk isminin dünyaya damgası bu alanda da vurulabilse. Fakat konumuz Pardus ve Pardus da dünyada saygı duyulan bir işletim sistemi olmaya başladı. Pardus'u geliştirmek kopyacılık değildir bu arada. Adı üstünde 'geliştirmek'. İnsanlık tarihi için MS'ye rakip olunmalı diyorsunuz ki zaten Linux bu amaçla yola çıktı. Açık kaynak kod olayını sizin "Nerden biliyorsunuz Pardus'ta bilgi kaçıran kodlar olmadığını?" lafınız üzerine yazdığımı yenilemek isterim.

Saygılarımla..

samet1986
29-03-2008, 13:54   |  #54  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
aytemir
ya bencil bencil konusma.... Yalanmi kullandıgın hangi isletim sistemi lisansli yada hangi programi parayla satın aliyorsun kopyacilikta üstümüze yok...neden daha iyisini yapmaya ugrasmiyoruzda elalemin yaptigini yükseltmeye calisiyoruz.benim anlatmak istedigim bu..Geri vitese taktıgın araba ileri gitmez siz ve sizin gibi düsünen yobazlar oldukca turkiyede bundan iyisini yapamaz....binlerce bilgisayarci programci işssiz gezerken yada ülkesini terk ederken siz sucu hep onlarda ariyorsunuz.dönün bakin bakalim türkiyeyi geriye götürmekten baska ne yapiyorsunuz konunun dısına tasmak istemiyorum...yeterince dagildi zaten...Size kimse kullanmayin demiyor sadece begenmedigimizi soyluyoruz.Sizse kafanizdaki karanklik düsünceleri herkese kabullendirmek istiyorsunuz...
1- hakaret etme hakkını sana kimse vermedi. El frenini çek ve dur. "yobaz" lafını iade ediyorum.

2- Benim suçu programcılarda ardığımı kim söyled, nereden çıkarttın ? Devlet adam gibi destek vermiyor. Buna rağmen pardus gibi bir işletim sistemi var elimizde. Bunu yüceltip , değerlendirerek geliştirmek varken , senin gibi bir işletim sistemi ve teletext'i kıyaslayan zihniyet olduğu sürece biz aslında windows 3.1'e layığız. Konu çevirmekte de üstüne yok ayrıca. Önce imam konusunu açan sensin şimdi de "konu çevrilmesin" diyorsun.

Beğenmediğini söylediğine inanıyorsun, da yanılıyorsun. Eleştiri böyle olmaz. Yani yıkıcı eleştiri olmaz. Sen yapıcı ol biraz. Varsa aklınca fikir & beyaz belirt yetkililere. Bu işler sandalyede oturarak "laf atmak" la olmaz. Yıkıcı olmamanı tavsiye ederim. İki dakika düşün ve eleştir kendini. Ben kafamda ki düşünceleri kimseye kabul ettirme çabasında değilim. Yanlış bir düşünceye sahipsin onu belirtiyorum.

Zaten insan lafta sıkışınca hep karşıdakini suçlar. Anlıyorum, psikolojik bir durum. "Türkiye'yi hepgeri götüren biziz" Siz ne yapıyorsunuz peki ? Komik duruma düşme...

Kullandığım yazılımlara gelince, hiç biri ama hiç biri lisanslı değil. Neden olabilir acaba ? Çuvalarca param  var da ben mi saklıyorum, yoksa ülkemde ki eşit olmayan gelir dağılımı yüzünden mi ?

Senin anlatmak istediğin "elalemin yaptığı" . Bende diyorum ki, anlatma kısmını geç, iş yapmaya bak. "elalem " yerine "bizden biri olan"  birisi çıksın birşey yapsın. Böylece sen ve senin zihniyette ki tekelci windows'cular susar.

baDibere
29-03-2008, 14:00   |  #55  
Yıllanmış Üye
205 mesaj
aytemir
ya bencil bencil konusma.... Yalanmi kullandıgın hangi isletim sistemi lisansli yada hangi programi parayla satın aliyorsun kopyacilikta üstümüze yok...
Evet bizim ülkede herşeyin bir kopyasını bulabilirsin. Biliyorsun ki vatandaşın orijinal yazılıma verecek parası yok Türkiye'de genelde. Ama bizim gibi Linux kullanıcıları için yazılımlar genelde ücretsizdir ve lisanslıdır.
neden daha iyisini yapmaya ugrasmiyoruzda elalemin yaptigini yükseltmeye calisiyoruz.benim anlatmak istedigim bu..Geri vitese taktıgın araba ileri gitmez siz ve sizin gibi düsünen yobazlar oldukca turkiyede bundan iyisini yapamaz....
Pardus ile uğraşarak her zaman daha iyisi yapmaya çalıştığımıza emin olabilirsin. Bu konumda her ne kadar söylemek istemesem de aramızda bir yobaz seçilecekse o biz değiliz ve bizim yaptığımız gerileme değil ilerleme belki de 'geri vitese takıp sizden daha hızlı ilerlemedir.'
binlerce bilgisayarci programci işssiz gezerken yada ülkesini terk ederken siz sucu hep onlarda ariyorsunuz.dönün bakin bakalim türkiyeyi geriye götürmekten baska ne yapiyorsunuz konunun dısına tasmak istemiyorum...yeterince dagildi zaten...
Evet sayenizde konu bayağı dağıldı. Evet işsizliğin suçu belki devlette, neyse..
Size kimse kullanmayin demiyor sadece begenmedigimizi soyluyoruz.Sizse kafanizdaki karanklik düsünceleri herkese kabullendirmek istiyorsunuz...
Karanlık düşünce sizce sürekli yeni şeyler geliştirmeye çalışmak, Windows kullanmamak ise evet karanlık düşünüyoruz.

Saygılarımla

aytemir
29-03-2008, 14:53   |  #56  
Yeni Üye
35 mesaj

alıntı:

Bu konularda sizinle aynı fikirde olduğumu daha önce de belirtmiştim. Haklısınız keşke sıfırdan bir işletim sistemi yazılabilse ve Türk isminin dünyaya damgası bu alanda da vurulabilse. Fakat konumuz Pardus ve Pardus da dünyada saygı duyulan bir işletim sistemi olmaya başladı. Pardus'u geliştirmek kopyacılık değildir bu arada. Adı üstünde 'geliştirmek'. İnsanlık tarihi için MS'ye rakip olunmalı diyorsunuz ki zaten Linux bu amaçla yola çıktı. Açık kaynak kod olayını sizin "Nerden biliyorsunuz Pardus'ta bilgi kaçıran kodlar olmadığını?" lafınız üzerine yazdığımı yenilemek isterim.

bu konularda benle aynı fikirde oldugunu soyluyorsun bende farkli birsey soylemiyorum ama anlamak istemiyorsunuz.birinin basladigi birseyi gelistirmek yerine sıfırdan birsey yapsalardi demek istedigim bu..

Bazi arkadaslar Düsüncelerini herkse kabullendirmek istiyor bu olmaz.ben istemiyorum isteyen kullanabilir özgür bir ulkede yasiyoruz(klişe laf,) ama bazi arkadaslar her alanda oldugu gibi burdada dayatma yapmaya calisiyor....Benim pardusa karsi negatif olmamin tek yonü linux tabanidir.(linuxun kendine özgü bir yapisi var) ve sen bunda makyaj yaparsan degisik birsey yapmis olmazssin..bunu anlatmaya calisiyorum anlatabildiysek ne ala ...anlamayana devam diyoruz....

baDibere
29-03-2008, 15:57   |  #57  
Yıllanmış Üye
205 mesaj
aytemir
Benim pardusa karsi negatif olmamin tek yonü linux tabanidir.(linuxun kendine özgü bir yapisi var) ve sen bunda makyaj yaparsan degisik birsey yapmis olmazssin..bunu anlatmaya calisiyorum anlatabildiysek ne ala ...anlamayana devam diyoruz....
Sizin Linux'a makyaj dediğiniz olay kimilerinin yaptığı gibi XP'ye Vista görünümü çakması gibi birşey değildir. Çekirdek sürekli olarak yenileniyor değiştiriliyor ve güncelleniyor Pardus tarafından.
Biz burada sadece sizin gibi Pardus için ya da Linux için "iğrenç, bir işe yaramaz, gereksiz, neye yarar ki Windows varken" gibi laf atanlara karşı savunmamızı yaparak kimilerini size göre yanlış bize göre doğru olan yola saptırmaya çalışıyoruz hepsi bu.

Saygılarımla..

aytemir
29-03-2008, 16:06   |  #58  
Yeni Üye
35 mesaj

Önemli olan cekirdegi yenilemek degil güncellemek degil önemli olan o çekirdeği sıfırdan imal etmektir...iranin ürettigi arabalarda pegoit motoru kullandigi gibi bizde linuxun motoruyla pardusu yapiyoruz.motoru kendimiz imal edelim sorun burda.....bunu çözmedikce gelisme saglayamayiz....bir bor madenini cıkarıp işleyemeden dışarıya veriyoruz işliyorlar 4 katı fiyatina geri aliyoruz...bu buna benziyor....Herşeyini biz yapalim cekirdegini kernelini sistemini grafiklerini vistayi yazan amerikalidan yada europa lidan neyimiz eksik?sadece ileriye degil geri gitmek isteyenlerin coklugu var baska birsey yok!!yoksa turkler en iyisini yapar....Criysis oyununu iki türk yapti almanyada ....dunya ayakta alkisliyor...yapalim bizde isletim sistemini alkislatalim...

baDibere
29-03-2008, 16:12   |  #59  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

İyi de bu yazdıklarının Pardus'un "iğrençliği, kötülüğü, işe yaramazlığı, gereksiz oluşu" ile alakası ne?
Bunları herkes ister...
Biz şu an MS'ye karşı Pardus alternatifini sunduk. Motoru belki Linus Tovarlds tarafından yazıldı ama hiç yoktan motora hakimiz ve istediğimizi üzerinde yapabiliyoruz. Oysa MS'de hiçbir şeye hakim değilsiniz bu konuda. Üstelik biz motoru ithal etmiyor, rica ediyoruz geliyor, paramız cebimizde kalıyor;)

aytemir
29-03-2008, 17:07   |  #60  
Yeni Üye
35 mesaj

Bu yazdıklarımın pardusun gereksiz olusu ile ilgisi zaten linuxun yuzlerce surumu var herkes birseyler yapmis ...o yuzden gereksiz...farkli birsey yapsak ses getirirdi diye dusunuyorum....opensuse kurulu bir sistemimde denemek icin 2aydır kullaniyorum 10,0,3 versiyonu...okadar övdüler....denedim görsellik var gelistirilmis dogru ama hepsi ayni linux....baska soylicek birsey yok...

baDibere
29-03-2008, 18:59   |  #61  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Ya şu OpenSuse'yi atın bir kenara.. Konumuz Pardus!
Evet, tüm Linuxlar aynı aynen Win95 ile WinVista'nın aynı olduğu gibi..
Windows'u da övdüler, canlı yayınca yazıcı yüklerken çöktü, tek yaptıkları gülmek oldu Bill Amcamız da dahil olmak üzere. Ben de Pardus'u ve Linux'un diğer tüm sürümlerini övüyorum, işletim sistemi alanında yeni bir çığır açtıkları için.

aytemir
30-03-2008, 01:08   |  #62  
Yeni Üye
35 mesaj

tamam dostum sen haklısın Senin eşşeğin bizim atımızdan hizli gider....Size pisilerinizle mutluluklar....sonuna kadar intel sonuna kadar microsoft sonuna kadar Xp vista server2003 ve office 2007 ....windows 7 nin calismalarida suruyor chipde resimleri var nasil bir sey olacagiyla ilgili goz at istersen :) windows 7de baslat menusundeki programların icinde parudusuda eşantiyon diye vereceklermis ....zahmet edip yukleme diye :) bunun sonu yok ben kapatıyorum konuyuu...sonuna kadar microsoft....

samet1986
30-03-2008, 01:20   |  #63  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

"neden biz yeniden başlayıp bir işletim sistemi yapmıyoruz" diyen biri nasıl oluyorda "sonuna kadar microsoft" diyebiliyor ? Bu nasıl çelişki böyle ? Madem dert ediyorsun bu kadar yeni biş işletim sistemi yapmayı. Kullanma o zaman microsoftu.
Yeni plan ,projeler geliştirmeye bak ? Senin burada microsoftu övmen, yeni bir işletim sistemi yapılsa dahi yinede yerden yere vuracağın süphesine düşüyorum. Bu sefer de "microsoft gibi değil" dersin...

baDibere
30-03-2008, 13:33   |  #64  
Yıllanmış Üye
205 mesaj
samet1986
"neden biz yeniden başlayıp bir işletim sistemi yapmıyoruz" diyen biri nasıl oluyorda "sonuna kadar microsoft" diyebiliyor ? Bu nasıl çelişki böyle ? Madem dert ediyorsun bu kadar yeni biş işletim sistemi yapmayı. Kullanma o zaman microsoftu.
Yeni plan ,projeler geliştirmeye bak ? Senin burada microsoftu övmen, yeni bir işletim sistemi yapılsa dahi yinede yerden yere vuracağın süphesine düşüyorum. Bu sefer de "microsoft gibi değil" dersin...
Arkadaş bilişimci ama öyle deme.. =)
Eşeğe altın semer vursalar eşek yine eşektir diye bir söz var. Tabii burada eşek olan Windows ve onun başımıza bin türlü dert açan antika ve kapalı kodlu çekirdeği.

baDibere
30-03-2008, 13:37   |  #65  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Bu arada hala okuyorsan yazılanları senin şu meşhur virüsü bekliyorum. Biraz deneyip inceleyeyim nasıl birşeymiş.

aytemir
30-03-2008, 17:59   |  #66  
Yeni Üye
35 mesaj

Linux icin virüs yok diyen arkadaslar..
Virusler uygulamadır. Diyelimki ben bir virusüm ortamda windows türevi ve amarok müzik çalıyor.

Amarok programının exesi bölüm bölümdür. (Disassembly edenler varsa bilirler) Exe içinde yapması gereken işler bulunur
1-Ara yüzünü yükle
2 Kullanıcı mp3 sürüklerse çal
3 Kapat tuşuna basılırsa programı kapat.
gibi
Ben gidip çalışan bir programının koduna kendini ekliryorum (amarok çalışırken arada virus olan bölümde çalışır o da diğer çalışan uygulamalara kendini ekler, virus alır başını gider).
Şimdi linux tabanlı sistemlere dönelim. Biliyorsunuz amarok programının çalışmasını sağlayan çalıştırılabilir dosya home dizini altında değil yani kullanıcı haklarına sahip bir uygulama gidipte amaroka gibi bir programın kodlarına zarar veremez (Yetkisi olmadığından). Ama linuxte virus yok mu var  home dizini altındaki dosyalara kendini ekleyip home dizininizdeki dosyaların hepsini dağıtan bir virüs bunun son örnegi...ve bunu yazan bir turk...

arkadasa göncericem cok istiyor ama gmail hotmail gibi mail araclarimiz dosya virüslü oldugu icin gönderim izni vermiyor...

baDibere
30-03-2008, 19:49   |  #67  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Sistemimi Çökertecek olan virüsü herhangi bir dosya sunucusuna yükleyip adresini atarsanız biz de yararlanmış oluruz. Eğer gerçekten Sistem Çökecek ise kaynak kodlarını görmekten mutluluk duyarım. Beklemedeyim.

Önemli Not: Rapidshare olmasın lütfen. İlgili site ile dosya indirme sorunum var. Vekil sunucu filan uğraşamam iki saat.

Son Düzenleme: baDibere ~ 30 Mart 2008 19:52
aytemir
30-03-2008, 20:04   |  #68  
Yeni Üye
35 mesaj

tamam herhangi bir dosya sunucusuna yuklerim rapidshare olmasin demissin indirme sorunun varmis? özel olarak istedigin baska bir sunucu varsa verde ona yukleyim :) ha rapidshare deki sorun sakin pardusdan olmasin whahah

baDibere
30-03-2008, 20:18   |  #69  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Ya zorla küfrettirecen ha..!
Sorunum bir kampüs içinden internete bağlanmam ve Rapidshare'nin koyduğu IP limiti canım! Vekil sunucu (proxy) ile uğraşmak istemediğimden...
Sunucu tarafında kafana göre takıl..

aytemir
31-03-2008, 00:26   |  #70  
Yeni Üye
35 mesaj

http://www.hotspotshield.com/ burdaki programi indir kur rapit sıkıntın kalmaz
yanlız aşagidaki sürümleri var  pardus icin çıkarmıslarmı bilmiyorum...istersen bir sor belki vista sürümü pardusta calisir whahaah....
Windows Vista
Windows XP
Windows 2000
Mac OS X (10.5 Leopard)
Mac OS X (10.4 Tiger)

baDibere
31-03-2008, 01:30   |  #71  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Normalde kablosuz ağlar için güvenlik olan ve vekil sunucu(proxy) ile bağlanmayı ek özellik olarak sunan bu yazılımın Pardus'ta çalışıp çalışmamasının tamamen üretici taraflı olduğunu size birkaç kez anlattım fakat siz o 'bilişimci' benliğinize bir türlü bunu yediremeyip hep bu Pardus ve diğer Linux dağıtımları tarafından suçlamalarda bulundunuz.  Vekil sunucu(proxy) ile bağlanmak istesem zaten yapabilme yeteneğine sahibim bir takım programlarla siz onu dert etmeyin.

Asıl konumuza dönecek olursak ben hala o virüsü beklemekteyim. Lütfen konuyu daldan dala savurmayınız ve konu başlığı olan Pardus'un gereksizliği'nden saptırmayınız.

Saygılarımla..

darkmaster
31-03-2008, 17:14   |  #72  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
244 mesaj

aytemir yazılarını okyunca ne kadar sinirlendiğimi anlatmam imkansız. sözler resmen kifayetsiz kalıyor. yazılarından birinde netcat gibi bi programı linuxda kullan demişin. eğer gerçekten programın ismi netcat se ve sen harbiden netcatin ne oldunu biliyosan netcatin ilk olarak linux kernel tabanlı GNU/LINUX lar için çıkarıldığını ve sonradan microsoft sistemlere uyarlandığını bilmen gerekirdi. bana kalırsa sen bilişimci filan deilsin sadece bi hokkabazsın. virüs dedin, canım alnından öpülesi badibere arkadaşımız isteyince asenadan daha güzel bi şekilde kıvırmaya çalıştın(aytemire alkış yok mu beyler bu kıvraklığa güzel bi alkış lazım). ikincisi linux tamamen açık kaynak kodlu bir çekirdektir. gerçi sen bilişimcisin bilmen gerekir (lafta bilişimci arkadaş bana kalırsa ya neyseeee...) kaynak kodlarda erğer bi yanlışlık yasa dışılık gibi bişeyler olsa bunu emin ol ben bilirdim. önüme istediğin projeyi koyabilirsin yazarım sana hiç farketmez. istersen ben sana bi microsoft virüsü yazıp yarına yollim bakalım o canın microsoftun ne yapacak karşısında yada çok sevdiğim bi sürü para verdiğim anti virüslerin ne yapabilicek :D sadece çöküşünü izlemeklemi yetiniceksin merak ediyorum. pardusa canımız pardusumuza TÜRK yapımı deil diyosun (hahahahaha) sen bilişimci deilsin dediğim gibi eğer olsan linux kernelinin neredeyse tamamen yeniden yazılıp pardusa ve pardusta çalışması gereken programlarla çalışacak hale getirildini bilirdin. ki bu olayın en güzel eseri pisi paket yöneticisidir dünyada kaç tane linux dağıtımının kendine ait paket yönetimi var soruyorum(sözde bilişimci arkadaşımız bilmiyodur diye açıklıcam) dünyada sadece rpm, deb, tgz isimli paket yönetimleri vardı linuxda ve şimdide pisi miz geldi canım pisim benim şeker kediciğim. bana göre ya sen bill gates den para alan bi provokatörsün yada linux kullanmayı beceremeyip sonrada laf atan bi kullanıcısın. ben hayatımda microsoft işletim sistemi kullanmadım. bi aralar dos-shell kullandım ama onu saymam gerekirmi bilmiyorum :D xp ilk çıktığında bi bakayım ne yapmışlar kendilerini geliştirmişlermi sorusu ile xp yi kurdum. oda nesi sadece win98 e biraz estetik bide tak çıkar aletleri tanıma olayı eklemişler gerisi bildimiz 98 :D acıyorum microsofta. biraz kullanmayı denedim bunada alışmam gerekiyo dedim herkes kullanıyo bende alışayım bari el mahkum dedim baktım olmuyo hiç bişeyi yapmama izin vermiyo programların yansılarına bakıp makinede ne işler döndünü bile anlıyamıyorum. açıkçası kullanıcının kaderi sadece bi kaç güvenlik programına kalıyo ve ben bu olayı sevmedim arkadaşım ben kendi güvenliğimi kendim sağlamaktan memnunum anti virüslerinden ne kadar güvenilir oldunu sana yollucağım küçücük bi virüsümlede gösterebilirim. nese sözde bilişimci (hokkabaz) ye yinede başarılar dilemekten başka çarem yok çünkü hakikaten çok fazla şansa ihtiyacı olacak :) saygılarımda badibere sanada güzel yazılarından dolayı teşekkür ederim.

darkmaster
31-03-2008, 17:20   |  #73  
Yıllanmış Üye
244 mesaj

netcat in ne oldunu örenmek istersen bilişimci aytemir http://www.ozelsayfam.com/gentaz ... e-amacla-kullanilir buradan biraz bakıp örenebilirsin ama pardon sen bilişimciydin sen herşeyi bilirsin :) ahhh gençler ahhhh diyecek başka lafım kalmadı yazık sana.

darkmaster
31-03-2008, 17:22   |  #74  
Yıllanmış Üye
244 mesaj
aytemir
Size Komik gelebilir..Bende size soruyorum şuanda pardus kullanmam icin neden soyleyin bana? Turkce olusumu ? Zaten tum sistemlerde bu var ?turk mali oldugu icinmi? alakasi yok? tamamen linux!! Windowsta kullandıgım tüm programlar calisiyormu ?TABİKİ HAYİR buyrun Netcat autocad photoshop? en basitleri ? microsoftun arkasinda ne olursa olsun adamlar iyi birsey yapiyorki herkes kullanı
netcat yazdığın bölümüde belirtmek istedim sadece belki inkar edebilirsin :) sayfa 5 de ayrıca.

baDibere
31-03-2008, 17:43   |  #75  
Yıllanmış Üye
205 mesaj
darkmaster
badibere sanada güzel yazılarından dolayı teşekkür ederim.
Rica ederim.

Bu arada arkadaşlar, biz burada "aytemir" gibi arkadaşların fikirlerinin değiştirilmesinin ne kadar zor olduğunun farkındayız ve asılsız yarım yamalak bilgilerle ve iddilarla diğer arkadaşlarımızın yanlış bilgilendirilmesini önlemek amacıyla bunca tartışmalara girdik.

Tartışmalar sırasında ağır bir laf söylemişsem affola..

Saygılarımla..