Dünya Forum Tarihinin En Uzun Konusu

CapanQGLU
26-05-2010, 20:39   |  #16326  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Öyle çok yöntem var bende daha çekici bir yöntem var ama kullanmak istemiyorum. :)

Amacım msn hacklemek değil. Google'dan da bakarsanız msn için bir çok yöntem anlatılıyor.

CapanQGLU
26-05-2010, 20:41   |  #16327  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Aklıma gelmişken ben program ile hack hiç görmedim, ya yöntemler vardır yada kodlamalar.

(Yanlışsam düzeltin)

uGuR.uK
26-05-2010, 20:41   |  #16328  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: CarlJohnson  
walla pacific her yerde yuksek puan alınca kacırdım diye uzuluyordum bende..o zaman senin yazdıgın filmi indirip izleyeyim bende :)) band of brothers ..
yani izle tabi, şimdi 720p sürümüde var nette onu indir direk ;)

alien_fx
26-05-2010, 21:52   |  #16329  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

bayağı uzamış konu. helal olsun bu gidişle kırarız.

ADEM-KAYA
26-05-2010, 23:18   |  #16330  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Dün oturdum 6:30 gibi.
Lostun (sezon 6) 8 den başladım 16 ya kadar izledim.Ne yapalım net yok evde.!

Modeme sinyal alamıyorum bir türlü.Adsl ışığı ile ppp yanmıyor.
Sanırım yarın sorun hallolur.

Şimdi şu finali izleylim bakalım,nasıl bitiyor LOST.

Uğur bir ara görüşelim diyorum,o tarafa çok gidiyorum.
Ama sen de otelden ayrılmıyon ki hiç dimi.Hayırlısı.

Görüşmek üzere,saygılar sevgiler.

uGuR.uK
27-05-2010, 01:00   |  #16331  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
Dün oturdum 6:30 gibi.
Lostun (sezon 6) 8 den başladım 16 ya kadar izledim.Ne yapalım net yok evde.!

Modeme sinyal alamıyorum bir türlü.Adsl ışığı ile ppp yanmıyor.
Sanırım yarın sorun hallolur.

Şimdi şu finali izleylim bakalım,nasıl bitiyor LOST.

Uğur bir ara görüşelim diyorum,o tarafa çok gidiyorum.
Ama sen de otelden ayrılmıyon ki hiç dimi.Hayırlısı.

Görüşmek üzere,saygılar sevgiler.

ya ayrılıyorumda o zamanda başka halletmem gereken şeyler birikmiş oluyor genelde, vardiyalar değiştiği için otelde gündüz çalıştığımda oluyor akşamda gecede... kendi kendime zaman ayıramıyorum bazen :)

Nicoll
27-05-2010, 01:07   |  #16332  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

@CapanQGLU ve ona yardım etmeye çalışan; OSMAN BAĞÇEVAN, loseface, liberty city;

Bu işi yapabilecek kapasiteye sahip birisi bırakın forumlara yazıp akıl danışmayı; babasına bile söylemez... + Kendi güvenlik ve gizliliğini sağlamaktan mahrum birisi...

Önceleri CapanQGLU şaka filan yapıyor sandım ama özelden mailleşmeler, hararetli tartışmalar... Niyeti hayli ciddiymiş... En önemlisi de ne denetmenlerden ne de herhangi birinden bir karşı itiraz yok! Böyle şeyler serbest mi bu forumda? Lamer okulu mu burası?

Savcılığın yazılı izni olmadan polis bile hiç kimseyi takip edemez, keyloger yükleyemez.

Ayrıca etraf polis kaynıyor, keyloger yazılımı aldığınızı iddia ettiğiniz kişi de polis olabilir; bir halt yiyeyim derken kendin ava giderken avlanır, teknik takibe düşersin...

Evlat, yaşına baktım 16 yazıyor, doğru mu bu? Çok gençsin... Günlerini böyle şeyler için harcama...

Son Düzenleme: Nicoll ~ 27 Mayıs 2010 01:08
OSMAN BAĞÇEVAN
27-05-2010, 04:03   |  #16333  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: Nicoll  
@CapanQGLU ve ona yardım etmeye çalışan; OSMAN BAĞÇEVAN, loseface, liberty city;

Bu işi yapabilecek kapasiteye sahip birisi bırakın forumlara yazıp akıl danışmayı; babasına bile söylemez... + Kendi güvenlik ve gizliliğini sağlamaktan mahrum birisi...

Önceleri CapanQGLU şaka filan yapıyor sandım ama özelden mailleşmeler, hararetli tartışmalar... Niyeti hayli ciddiymiş... En önemlisi de ne denetmenlerden ne de herhangi birinden bir karşı itiraz yok! Böyle şeyler serbest mi bu forumda? Lamer okulu mu burası?

Savcılığın yazılı izni olmadan polis bile hiç kimseyi takip edemez, keyloger yükleyemez.

Ayrıca etraf polis kaynıyor, keyloger yazılımı aldığınızı iddia ettiğiniz kişi de polis olabilir; bir halt yiyeyim derken kendin ava giderken avlanır, teknik takibe düşersin...

Evlat, yaşına baktım 16 yazıyor, doğru mu bu? Çok gençsin... Günlerini böyle şeyler için harcama...

BeğenmedimDil çıkarıyor

CapanQGLU
27-05-2010, 10:31   |  #16334  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

1.Bu işi yapabilecek kapasiteye sahip birisi bırakın forumlara yazıp akıl danışmayı; babasına bile söylemez... + Kendi güvenlik ve gizliliğini sağlamaktan mahrum birisi...

4.Önceleri CapanQGLU şaka filan yapıyor sandım ama özelden mailleşmeler, hararetli tartışmalar... Niyeti hayli ciddiymiş... En önemlisi de ne denetmenlerden ne de herhangi birinden bir karşı itiraz yok! Böyle şeyler serbest mi bu forumda? Lamer okulu mu burası?

2.Ayrıca etraf polis kaynıyor, keyloger yazılımı aldığınızı iddia ettiğiniz kişi de polis olabilir; bir halt yiyeyim derken kendin ava giderken avlanır, teknik takibe düşersin...

3.Evlat, yaşına baktım 16 yazıyor, doğru mu bu? Çok gençsin... Günlerini böyle şeyler için harcama...

1.Bu dediğini önce'ki mesajlarıma bakarsan anlarsın zaten bende buna benzer bir cümle kurmuştum. (Foruma girmeyi bilen her kullanıcının çözebileceği birşey).
---
2.Birisinin hesabını soydum zaten yüklü bir miktarda item aldım. Savcılığa suç duyurusunda bulundu kendini oyunun forumundan takip ediyordum.
ceza maddleri 244/4

MADDE 244. - (1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması hâlinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.  
madde 54/1
MADDE 54. - (1) İyiniyetli üçüncü kişilere ait olmamak koşuluyla, kasıtlı bir suçun işlenmesinde kullanılan veya suçun işlenmesine tahsis edilen ya da suçtan meydana gelen eşyanın müsaderesine hükmolunur. Suçun işlenmesinde kullanılmak üzere hazırlanan eşya, kamu güvenliği, kamu sağlığı veya genel ahlâk açısından tehlikeli olması durumunda müsadere edilir

MADDE 53. - (1) Kişi, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak;

a) Sürekli, süreli veya geçici bir kamu görevinin üstlenilmesinden; bu kapsamda, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliğinden veya Devlet, il, belediye, köy veya bunların denetim ve gözetimi altında bulunan kurum ve kuruluşlarca verilen, atamaya veya seçime tâbi bütün memuriyet ve hizmetlerde istihdam edilmekten,

b) Seçme ve seçilme ehliyetinden ve diğer siyasî hakları kullanmaktan,

c) Velayet hakkından; vesayet veya kayyımlığa ait bir hizmette bulunmaktan,

d) Vakıf, dernek, sendika, şirket, kooperatif ve siyasî parti tüzel kişiliklerinin yöneticisi veya denetçisi olmaktan,

e) Bir kamu kurumunun veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşunun iznine tâbi bir meslek veya sanatı, kendi sorumluluğu altında serbest meslek erbabı veya tacir olarak icra etmekten,

Yoksun bırakılır.

Suç duyurusunda bulunan arkadaşla karakol sonrası anlaştık ve geri çekti. Olayın üzerinden 7 ay sonra beni bulup çağırdılar.
Emin ol bu oyunu Polis bir kişi çeviremez. Hesap soyma, bot vs. kaynıyor. Kim kimi soyarsa :) dişli birine gelmediğinde taktirde birşey olmuyor. Gelirsende benim gibi karakola gidip anlaşmaya bakıyorsun. Olmadı para cezasını ödeyip evine geliyorsun.
---
3.Evlat mı? Ne evlatı ? Evlat ne arar la Bazarda :)
İşin şakası bir yana ben senin nereden evladın oldum onu çıkartamadım. Yaşım orada takılmış, yaşım 17.
---
4.Benden ban yedin :)

Nicoll
27-05-2010, 13:54   |  #16335  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: CapanQGLU  
1.Bu dediğini önce'ki mesajlarıma bakarsan anlarsın zaten bende buna benzer bir cümle kurmuştum. (Foruma girmeyi bilen her kullanıcının çözebileceği birşey).
---
2.Birisinin hesabını soydum zaten yüklü bir miktarda item aldım. Savcılığa suç duyurusunda bulundu kendini oyunun forumundan takip ediyordum.

Suç duyurusunda bulunan arkadaşla karakol sonrası anlaştık ve geri çekti. Olayın üzerinden 7 ay sonra beni bulup çağırdılar.
Emin ol bu oyunu Polis bir kişi çeviremez. Hesap soyma, bot vs. kaynıyor. Kim kimi soyarsa :) dişli birine gelmediğinde taktirde birşey olmuyor. Gelirsende benim gibi karakola gidip anlaşmaya bakıyorsun. Olmadı para cezasını ödeyip evine geliyorsun.
---
3.Evlat mı? Ne evlatı ? Evlat ne arar la Bazarda :)
İşin şakası bir yana ben senin nereden evladın oldum onu çıkartamadım. Yaşım orada takılmış, yaşım 17.
---
4.Benden ban yedin :)

Oooo, evlat! sen bu yolun yolcususun demek... Seni işinden almayayım ozaman... Hadi hayırlı traşlar... Kahkaha Sana birkaç tane site ve posta adresi vereyim, boş zamanında onları da hecklersin KahkahaBu arada hala silinmediğine göre Chip forum yavaş yavaş "öyle" sitelere dönüşüyor sanki...

StyleALP
27-05-2010, 14:36   |  #16336  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
1,601 mesaj

http://msntr.starlounge.com/index.cfm?objectid=84630

Oha yani. Bu Fifty olamaz. :D

TnDnmz
27-05-2010, 18:33   |  #16337  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj

İyi akşamlar...

PcMaKeR
27-05-2010, 21:35   |  #16338  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: loseface  
güldürme beni Kahkaha biraz programlama ile keyloggerin k sini yazamazsın.Keyloggerde donanıma regedite hakim olman lazım.Öyle kolay iş değil.

Donanım mı registry mi?
yok yok daha neler.

5 dk da keylogger.
Azıcık ingilizce azıcık...

http://support.microsoft.com/kb/318804
Microsoft c# kodunu eliyle vermiş.
CodeProject teki arkadaşlar da bu kodu almış dll haline getirmiş.
http://www.codeproject.com/KB/cs/globalhook.aspx

Using the Code [Version 1]
Bu kısımdaki 4 event ile tam 5 dk da keylogger yazarsınız maximum 5 dk.
Ne registry ne donanım. Bilmeden konuşmayın diye yüz kereden fazla söyledik.

user32.dll ile kernel32.dll i kullanıyor ve sanal ekran klavyesini bile yakalıyor.
Sanal ekran klavyesi de windows hook kullanır.

Hiç değilse gezdiğiniz forumlardakileri dikkatle okuyun. CW yi geziyonuz ordaki çoğu lamer programlamanın p sini bilmiyor boş keseden atıyorlar.

Windows için program yazacaksanız önce windowsu sonra programlayı öğretin. Okullarda özellikle ünilerde ilk iki sene işletim sistemleri derslerini boşuna göstermiyorlar ağırlıklı olarak.

@Nikoll sonuna kadar katılıyorum sana.Alkış

Hackerlık yapacaksanız ilk öncede hacker olmayı öğrenin. Böyle şu nasıl yapılır bu nasıl yapılır diye soruyorsanız hiç bulaşmayın. Özellikle "liberty city". Bilgisayarıma virus girer diye deep freeze kurup hdd yi yıpratıyor. Yazık. Bana windows 7 nin güvenlik bölümünü kır diyor. Windows 7 deki ASLR ve DEP öyle bağlı ki birbirine en sağlam programcı bile doğru düzgün virus yazamıyor windows 7 ye ki c++ bilmiyorum o derecede.

TCK nın internet güvenliği maddelerini hafife almayın ve akıllı olun başkalarının işlerine karışmayın. T.C. Emniyet Teşkilatlarındaki Bilişim Güvenliği departmanını da hafife almayın. Bir gün gelir elinizdeki pc cd ne varsa alır sorguya çekilirseniz anlarsınız. Gidin emniyetteki en azından bir tanışınıza sorun. abi nasıl işliyor diye.

Ve unutmayın şunu kırdım bunu kırdım diyen adam internette sadece hava atar. Blaster ı yazan adam piyasaya çıktı mı hiç ? 200 milyondan pc ye bulaştırdı windows xp nin canına okudu. Ben yaptım diye yazdı mı?

Bu çocukları anlamak zor. Programlamayı hackerlık sanıyorlar belirli bir yaşa kadar.

CarlJohnson
27-05-2010, 23:32   |  #16339  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,081 mesaj
Alıntı: StyleALP  
wallahi inanılmaz degisiklik..her ne kadar film içinde olsa saglık paradan onde gelir yani bir film için 24 kg wermek? ilginc..hayırlısı olsn

CapanQGLU
28-05-2010, 00:37   |  #16340  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj
Oooo, evlat! sen bu yolun yolcususun demek... Seni işinden almayayım ozaman... Hadi hayırlı traşlar... Kahkaha Sana birkaç tane site ve posta adresi vereyim, boş zamanında onları da hecklersin KahkahaBu arada hala silinmediğine göre Chip forum yavaş yavaş "öyle" sitelere dönüşüyor sanki...
Madem bizi düşük gördünüz niye ilgilenip mesaj yazıyorsun. Sana mı soran oldu biz üç kişi lamerlik yapıyorduk Denetmen elleseydi eyvallah demek'ki o da bizim lamer oldugumuzu anladı ellemiyor biraz susar diye düşünüyor belki de...
"Nicoll" çok açık yazayım. "Evlat, çocuğum, torunum vs. gibi" kelimeleri kaldıramayan bir insanım bana bir daha böyle hitap edersen. Forumdan özür dileyerek öyle bir söverim'ki chip'e girmeye korkarsın.
Benlede bundan sonra muhattap falan olma.

CapanQGLU
28-05-2010, 00:41   |  #16341  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  

Donanım mı registry mi?
yok yok daha neler.

5 dk da keylogger.
Azıcık ingilizce azıcık...

http://support.microsoft.com/kb/318804
Microsoft c# kodunu eliyle vermiş.
CodeProject teki arkadaşlar da bu kodu almış dll haline getirmiş.
http://www.codeproject.com/KB/cs/globalhook.aspx

Using the Code [Version 1]
Bu kısımdaki 4 event ile tam 5 dk da keylogger yazarsınız maximum 5 dk.
Ne registry ne donanım. Bilmeden konuşmayın diye yüz kereden fazla söyledik.

user32.dll ile kernel32.dll i kullanıyor ve sanal ekran klavyesini bile yakalıyor.
Sanal ekran klavyesi de windows hook kullanır.

Hiç değilse gezdiğiniz forumlardakileri dikkatle okuyun. CW yi geziyonuz ordaki çoğu lamer programlamanın p sini bilmiyor boş keseden atıyorlar.

Windows için program yazacaksanız önce windowsu sonra programlayı öğretin. Okullarda özellikle ünilerde ilk iki sene işletim sistemleri derslerini boşuna göstermiyorlar ağırlıklı olarak.

@Nikoll sonuna kadar katılıyorum sana.Alkış

Hackerlık yapacaksanız ilk öncede hacker olmayı öğrenin. Böyle şu nasıl yapılır bu nasıl yapılır diye soruyorsanız hiç bulaşmayın. Özellikle "liberty city". Bilgisayarıma virus girer diye deep freeze kurup hdd yi yıpratıyor. Yazık. Bana windows 7 nin güvenlik bölümünü kır diyor. Windows 7 deki ASLR ve DEP öyle bağlı ki birbirine en sağlam programcı bile doğru düzgün virus yazamıyor windows 7 ye ki c++ bilmiyorum o derecede.

TCK nın internet güvenliği maddelerini hafife almayın ve akıllı olun başkalarının işlerine karışmayın. T.C. Emniyet Teşkilatlarındaki Bilişim Güvenliği departmanını da hafife almayın. Bir gün gelir elinizdeki pc cd ne varsa alır sorguya çekilirseniz anlarsınız. Gidin emniyetteki en azından bir tanışınıza sorun. abi nasıl işliyor diye.

Ve unutmayın şunu kırdım bunu kırdım diyen adam internette sadece hava atar. Blaster ı yazan adam piyasaya çıktı mı hiç ? 200 milyondan pc ye bulaştırdı windows xp nin canına okudu. Ben yaptım diye yazdı mı?

Bu çocukları anlamak zor. Programlamayı hackerlık sanıyorlar belirli bir yaşa kadar.
Benim mevzuatın üzerinde 4 ay geçti için burada yazdım. Benim yaptığım zaten gelip geçti (geçiçiydi sonuçta). Blaster gibi bir mevzuat olsa nete girmesin zaten :)

CapanQGLU
28-05-2010, 00:43   |  #16342  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Serdar abi ayrıca bize bilgi dolu diye CW vs. gibi tanınmış forumları gösteriyorlar bizde oralardan birşeyler kapmaya çalışıyoruz. Rica etsem bana adam akıllı forum veya site tavsiyen var mı?

loseface
28-05-2010, 13:14   |  #16343  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Keyllogger yazmakmı antilere yakalanmaması mı ? Serdar abi ben hiç o işlerle uğraşmadım yazan bir arkadaş vardı o öyle dedi nasıl yazıldığından çalışma prensibinden sen bi bahsetsen ?

PcMaKeR
28-05-2010, 17:53   |  #16344  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

@loseface keyloogerlar sistem apilerini kullanır benim verdiğimde sistem apilerini kullanır yanlız benim verdiğimde managed mimari mevcut bu yüzden çoğu antivirusun haberi olmaz.

Yanlız bir tek kaspersky is maksimum güvenlikte farkedebiliyor ama oda windowsun dosyalarına bile kafa tutuyor.

@CapanOglu CW iyi. CW deki konuyu yazan kişinin bilgisi önemli. Akıncılar iyi bilgilere sahiptir. Ama bazıları rütpe kazanıyor ama hazır program kullanarak bilgili gibi gözüküyor.

Kardeşim bu işi öğrenecekseniz: İngilizce bileceksiniz. En azından tekniki... Yabancı bir çok forum var. Kaynak var... Bu işleri okumakla öğrenecekseniz ne forum işe yarar ne de başka bir bilgi... Deneyim burdaki iş deneyim.

CapanQGLU
28-05-2010, 18:46   |  #16345  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Sağol.

CapanQGLU
28-05-2010, 18:49   |  #16346  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Nicol önceki mesajımdan dolayı özür dilerim mesajın daha yeni farkına vardım. Dün bir abimin marangozunda kalas düştü onunda acısıyla farklı manalarda birşeyler yazmışım. Kusura bakma. Benimle muhattap olma olayıda hala geçerlidir. Dediğim gibi evlat vs. gibi kelimelerle hitap edilmesinden hoşlanmam. İlk mesajında belirttim yanlız sen inadına bir daha evlat diye hitap ettin. Terbiyemi bozmak istemiyorum belki benden yaşça büyüksün ama sende biraz saygı göstermelisin. Neyse bu konuyuda burda kapatalım. Herkese iyi forumlar.

Kadir190
28-05-2010, 19:33   |  #16347  
Yıllanmış Üye
283 mesaj

Seni Bulacam Olum xD

Kadir190
28-05-2010, 19:35   |  #16348  
Yıllanmış Üye
283 mesaj

Az Kalmıs 1872 ye hadi ha gayret xd

jupiter65
28-05-2010, 20:04   |  #16349  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,169 mesaj

Az kaldı kıracaksınız rekoru bu yaz sonuna..

ADEM-KAYA
28-05-2010, 20:34   |  #16350  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Chip Online avatarı kullanmak yasak ama Oyunlar Katogorisi'nde yer almış.
Genel Yönetmen Selçuk Bey'e durumu iletmiştim,ama epeydir orada duruyor.