Dünya Forum Tarihinin En Uzun Konusu

PcMaKeR
30-09-2009, 08:05   |  #4901  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
Bu reklam yüzünden bugün Opera kullanıyorum.Gerçekten çok iyi engelleme yapıyor.
Reklam engelleme İe 8 de niye yok yada varda benim haberim mi yok :)

Windows un 64 bit sürümü kullanılıyorsa önerim:

ie 7 64 bit yada i3 8 64 bit kullanımı. Flash diye birşey çıkmıyor nihahahaha :D

gelelim ikinci reklam işine hosts dosyasına google ve diğer reklam servislerinin ip adreslerini kendinize yönlendirin iş bitsin nihahaah :D

chipte bir tane bile reklam göremiyorum ben. siz yok opera eklenti yok firefox eklenti.

Bir tane bile eklenti yok. chip enter a bastığımda açılıyor.

İşi bileceksin işe gitmiceksin diye bir söz var duymadınız mı :P

Reklamsız hayat güzeldir.

Hele internette hazır hosts dosyaları var. reklam siteleri banlanmış şekilde çok işe yarıyor. Yok msn ime tıkla yok ayşe şuan sevgili arıyor. yok amerikan yeşil kart hiçbiri yok.

İşte internet kullanımı budur :D

Hayalet 26
30-09-2009, 08:17   |  #4902  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Maalesef benim işlemci 64 bit desteklemiyor.
Bir de ben bu windows 7 nin dizginlerini hala elime alamadım.Ne host dosyası değiştirtiyor ne de bazı vista sürücülerini yükletmiyor.Yönetici Administratör hesabımla bile müdahale yapamıyorum.Bu durum çok canımı sıkıyor. :(

CapanQGLU
30-09-2009, 10:28   |  #4903  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Adamlar Overlock ile 5 ghz yapıyor (nitrojen kullanarak -200 dereceye soğutuyorlar).
Video;

PcMaKeR
30-09-2009, 10:45   |  #4904  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Bir de ben bu windows 7 nin dizginlerini hala elime alamadım.Ne host dosyası değiştirtiyor ne de bazı vista sürücülerini yükletmiyor.Yönetici Administratör hesabımla bile müdahale yapamıyorum.Bu durum çok canımı sıkıyor. :(
Anlatmıştım nasıl yapıldığını...

Makale günleri. ;)

Senin şu administratör muhabbeti içinde bir yazı hazırlayayım bari ;)

OSMAN BAĞÇEVAN
30-09-2009, 13:24   |  #4905  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
hemşo senin pc eski galiba : )
sana önerim : ekran kartını sat, oyun oynucağın zaman media markete git , orada oyun oynarsın :P

windows 7 dizginleri ele alamadıysan , yeni kullanıcı açıp bi bak.. bakalım o yeni kullanıcı da dizginleri alabilecek misin ?

PcMaKeR
30-09-2009, 15:28   |  #4906  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/12587056.asp

yorumları kesin okuyun.

İyice yoldan çıktık. Admin olsam yorumları kapatırım. Yabancı ülkedeki adamlar gülmüyorsa bu halimize şaşırırım.

Deprem oluyor konuyu nere çekiyorlar.

7.6 Şiddetindeki deprem... Çok zor 4 ülkede Tsunami alarmı verilmiş.

_hEro
30-09-2009, 16:04   |  #4907  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Selam arkadaşlar,
Ne ders kaydıymış yahu 2 günde anca bitti:p
Beöyle şey görmedim ben.Güya danışman hoca. "Hocam şunu nası yapsak" diyorum "ben bilmiyorumki" diyor."Kime sorayım" diyorum "öğrenci işlerine bir sor" diyor.gidip orayala konuşuyorum "bizle ne alakası var " diyorlar. Hey allahımya...
Altı üstü üsten ders alacam.Gittim bi hoca buldum dedim böle böle.Üniversite tarihinde böyle bişey yapmadık biz hiç dedi bana.Büyük dumura uğradım ama "hadiyaaa" demekle kaldım. Çift anadal yap daha yararlı olur dedi.Mantıklı geldi banada.İktisattan yap dedi.Bende ne yapcam iktisatı zaten biliyorum azçok, gereksiz dedim.<
uzun lafın kısası.Endüstri Mühendisliğinden çift anadal yapmayı düşünüyorum.Matematiğim çok iyidir ama fen temelim pek yok.Kolay işte değil şimdi.Girişsemmi acaba böyle birşeye :S

Ahmet Ertuğrul
30-09-2009, 16:06   |  #4908  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Herkese günaydın beyler;
Bazı arkadaşlar nerde çalıştığımı merak etmişler.Ben şeker fabrikasında çalışıyorum.Şimdi kampanya zamanı olduğundan fabrika 24 saat çalışıyor.Üç vardiya full çalışıyoruz.
Çalışan arkadaşlara hayırlı işler,okuyan arkadaşlara da iyi dersler dilerim :)

Ahmet ad muncheri bi ara kullanmıştım ama hangi tarayıcıda kullandığığmı hatırlayamadım.Firefox gibi kalmış aklımda.Bu konudaki en iyi programlardan biri sayılır fakat ücretli ve süre kısıtlıydı galiba.
Bu arada bir tavsiye vereyim sakın modemini resetleme.Ben tongaya düşüp geçen gün resetledim.
Modemi resetlemedikçe hız düşmüyor ;)

Bugün okula gittim ama ne gidiş. Çok geç yattım, uyuyamadım, erken kalkıp okulun yolunu tuttum. Daha hiç tatil rehavetini atamamıştım üstümden. Derse girdim, tatil matil hiçbir şey kalmadı. Şipşak konfigürasyon değişikliği yaptım :P Artık uykumda düzene girer. :D

Ad Muncher Firefox ve IE'yle iyi çalışıyor ama Opera'yı bozuyor. Sayfa düzeni, düğmeler falan...kimisi tıklanmıyor, kimisi hiç çıkmıyor bile. Yanlış hatırlamıyorsam 15 gün ücretsiz kullanabiliyorsun ondan sonra da kullanabiliyorsun ama reklam veritabanı güncellemesi yapmıyor ama dediğim gibi yine de kullanabildiğinden şimdi tam emin değilim.

Modemi resetlemeyince de kafadan 1,5-2 saat zaman kaybı oluyor film indirirken falan. Ben şimdiye kadar hep reset attırdım. 27'sinde galiba düşer gibi oldu sonra tekrar hızlandı. Eskisinden daha hızlı oldu. Nasıl oldu anlamadım. Oha!

International Affairs
30-09-2009, 16:16   |  #4909  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Gereçekten zor olurmu bilemem ama benim okulda pazartesi başlıyacak tatil modunu üstümden atmaya çalışıyorum:)

Ahmet Ertuğrul
30-09-2009, 16:31   |  #4910  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/12587056.asp

yorumları kesin okuyun.

İyice yoldan çıktık. Admin olsam yorumları kapatırım. Yabancı ülkedeki adamlar gülmüyorsa bu halimize şaşırırım.

Deprem oluyor konuyu nere çekiyorlar.

7.6 Şiddetindeki deprem... Çok zor 4 ülkede Tsunami alarmı verilmiş.

Yorumların %98'i saçma sapan. Birisi de demiş ya gerçekten öyle, insanımızın aslı olduğu kesin olmayan şeylere inanmada üstüne yok. Bu yorumlara bakarak Türkiye'deki cehaletin ne boyutlarda olduğunu ve eğitilmiş olması gereken vatandaşlarımızın gerçekte nasıl bir eğitim-öğretim sisteminden geçtiğini görebilirsiniz.

Bu arada bahsettiğin yazı Windows 7'de tam yetki admin hesabı açmaksa ben onu kopyalamıştım (Windows 7'de DNS ayarlarını yapmakla beraber) kullanmak için ve kullandım da. Sağol. Yalnız C:\Kullanıcılar klasöründeki eski, tam yetkisiz, kurulumda varsayılan olarak gelen "user" kullanıcı dosyasını silemedim. Anlattığın gibi komut isteminden bu hesabı silip, yeni Administrator hesabını oluşturdum. Hepsinde başarılı dedi. Bir sorun yoktu yani. Ama bu klasör silinmemiş ve silmeye çalıştığımda şu anda kullanılıyor falan diyor, sence bunun kilidini açıp silsem bir sorun olur mu?

Eğer bulamıyorsan yazılarını sana da vereyim bloguna koyarsın. Hem daha çok kişiye ulaşır.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 30 Eylül 2009 16:34
_hEro
30-09-2009, 16:31   |  #4911  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: International Affairs  
Gereçekten zor olurmu bilemem ama benim okulda pazartesi başlıyacak tatil modunu üstümden atmaya çalışıyorum:)
:)
Anadal için uluslararasıda düşündüm ama sırf sözel yahu, bana sayı lazım,rakam lazım :p

International Affairs
30-09-2009, 16:36   |  #4912  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj
Alıntı: _hEro  
:)
Anadal için uluslararasıda düşündüm ama sırf sözel yahu, bana sayı lazım,rakam lazım :
Yok canım Biraz da İktisat var orada ki rakamlarla idare edicez gariGöz kırpma

Hayalet 26
30-09-2009, 16:54   |  #4913  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Modemi resetlemeyince de kafadan 1,5-2 saat zaman kaybı oluyor film indirirken falan. Ben şimdiye kadar hep reset attırdım. 27'sinde galiba düşer gibi oldu sonra tekrar hızlandı. Eskisinden daha hızlı oldu. Nasıl oldu anlamadım. Oha!
Evet ya bu duruma bende şaşırdım şimdi. Ha? Az önce directx son sürüm indirdim ve hız 450 kb idi.Hem de çok fazla hız değişimi olmadan.Bu TTNET in işlerini anlamak zor vesselam Nasıl yani?

Bu arada PcMaKeR şu administratör olma işini tekrar denedim ve bu kez çok dikkatli bi şekilde işlemleri uyguladım.Demek ki bi yerlerde hata yapıyormuşum.Sonuç Beğendim
Dizginler artık elimde Kahkaha

PcMaKeR
30-09-2009, 17:01   |  #4914  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Haha :D

onun kısa yolu var aslında.

İşi bilcen işe gitmicen  meselesi.

başlattaki kutucuğa notepad yazıp Gelen not defrerine sağ tıklayıp Yönetici modunda çalıştır dediğin anda notepad admin haklarına kavuşur. notepad açıkken dosya menüsünden aç yada ctrl+o ya basıp hosts dosyasını açıp istediğin gibi değişiklik yapabilirsin.

:D:D
"Ulan?" :D:D:D
Bazı pratik ipuçları verilmemeli demi.

Çoğu vistada çalışmayan programlar vardır ya. Yalan.

Administrator modunda hiç çalışmamazlık yapmıyor :D
yada Yönetici modunda çalıştırıldığında.

Sevdiğim söz:"işi bilecen işe gitmicen" :D
Hangi atamız söylediyse mekanı cennet olsun.

PcMaKeR
30-09-2009, 17:04   |  #4915  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

TTNET diyince. Sabah mahallede Türk Telekom vardı. Hatları yeniliyorlardı yeni santralden çekiyorlardı. İnş eve gittiğimde adsl olur yoksa uyurum.

Zaten yaptığım uyumak. saat 8 de yatılır mı ya. İki gündür çok canım sıkılıyor.

Ahmet Ertuğrul
30-09-2009, 17:16   |  #4916  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

http://tr.giveawayoftheday.com/p ... 0-personal-english/

Win 7 uyumlu Partition Manager 10, bugün bedava.

Kısıtlamalar: WinPE ve Virtualization Manager 2009 bu sürüme dahil değildir.

64 bit için doğru bağlantıdan indirin. 

Teknik destek:
Giveaway süresinde Paragon Software http://twitter.com/paragonsoftware üzerinden üzerinden teknik destek sunmaktadır. İndirmekte, kayıt etmekte ve kullanmakta yaşayabileceğiniz bütün sorunlarla ilgili mesajlarınızı iletebilirsiniz. Paragon Software takımı sorularınızı en kısa sürede cevaplayacaktır.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 30 Eylül 2009 17:17
soulmy
30-09-2009, 18:51   |  #4917  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
1,937 mesaj

Facebookta çevrimdışı nasıl görünebilirim?
Kusura bakmayın boşuna yeni konu açmak istemedim.

uGuR.uK
30-09-2009, 19:50   |  #4918  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: soulmy  
Facebookta çevrimdışı nasıl görünebilirim?
Kusura bakmayın boşuna yeni konu açmak istemedim.
sohbet'e tıklatıp tepesindeki "seçenekler"e tıkla, ordan çevrim dışı durumuna geçebilirsin.

soulmy
30-09-2009, 19:56   |  #4919  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
1,937 mesaj

Teşekkürler Uğur

CapanQGLU
30-09-2009, 22:35   |  #4920  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

İnsanlık ölmüş ya o kadar emek ver oyna geliştir birisi gelsin hesabını soysun 200mlik item gitti bırakıcam en sonunda bu metin2'yi adamlar güvenliğini yapmamış cabasını ben çekiyorum.

Kaya Erdoğdu
30-09-2009, 22:46   |  #4921  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj
Alıntı: CapanQGLU  
İnsanlık ölmüş ya o kadar emek ver oyna geliştir birisi gelsin hesabını soysun 200mlik item gitti bırakıcam en sonunda bu metin2'yi adamlar güvenliğini yapmamış cabasını ben çekiyorum.
Geçmiş olsun arkadaşımOha!

CapanQGLU
30-09-2009, 22:49   |  #4922  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Ya ben bunu 2 senedir oynuyorum hiç böyle birşey başıma gelmemişti son zamanlarda yang satıcıları çıktı oyunda ucuza item koymalar hesap soymalar yang toplayıcı botlar falan. Son zamanlarda oyun içerisinde herkes huzursuzdu kontörle ep aldık kata çıktık kattanda indirmişler +8 dolu +8 e.t +8 abanoz +9 gms hpli ayakkabı + kolye +9 kask hepsini yürütmüşler 7m de para gitti. Önemli olan itemlerdi kontöründe 7m de değilim bugün son günüdür geri kalan ezik itemleride yerlere attım. Bu da online hayatım da sondur.

_hEro
30-09-2009, 22:51   |  #4923  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: CapanQGLU  
Ya ben bunu 2 senedir oynuyorum hiç böyle birşey başıma gelmemişti son zamanlarda yang satıcıları çıktı oyunda ucuza item koymalar hesap soymalar yang toplayıcı botlar falan. Son zamanlarda oyun içerisinde herkes huzursuzdu kontörle ep aldık kata çıktık kattanda indirmişler +8 dolu +8 e.t +8 abanoz +9 gms hpli ayakkabı + kolye +9 kask hepsini yürütmüşler 7m de para gitti. Önemli olan itemlerdi kontöründe 7m de değilim bugün son günüdür geri kalan ezik itemleride yerlere attım. Bu da online hayatım da sondur.
Kararınıza sevindim.Gerek yok bu kadar bağlanmaya:)

CapanQGLU
30-09-2009, 22:54   |  #4924  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Kararıma ailem dair herkes sevindi sevinmesine de soyulma olayı aklıma takıldı beynimi tırmalıyor. :(

farukdgn
30-09-2009, 23:02   |  #4925  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj

510 sayfa :)