Dünya Forum Tarihinin En Uzun Konusu

Psychonaut968
30-08-2009, 23:16   |  #3451  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,757 mesaj

Bugünkü Belçika GP'sini izlyen oldu mu?O Alonso'nun başına gelen ne talihsizliktir,o Fisichella'nın yaptığı nebüyük sürprizdir,belki de sezonun en heyecanlı yarışıydı.Alonso o soğutma kapaklarından çok çekti çifte şampiyon.Keşke podyuma çıksaydı çok sevdiğim bir yarışçı.

PcMaKeR
30-08-2009, 23:23   |  #3452  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: Herrscher  
Mühendislik bilgin varsa nasıl birleştirildiğine bakıp söküp temizleyip tekrar birleştirebilirsin ama tekrar birleştiremem diyorsan deneme bence.

Sen adamı gülmekten öldürürsün :D:D:D
Mühendislik bilgisi :D:d:D:D

http://www.webmasterlar.net/Translate.exe

Al istediğin program. 750 karakter ile 1000 karakter arasındaki cümleleri çeviriyor istediğin dilde.

36 kadar dil destekliyor. birinci dil otomatik olabilir ama ikinciyi otomatik verme. ÇEvirmek istediğin dili ver.

Program Windows Vista ve Windows 7 de hiç sorunsuz çalışacaktır.
İlk açılış yavaş olur ama ondan sonra çok hızlı çalışır.

İkinci sürüme kadar 1000 karakter maksimum verdim. 2. sürümde sınırsız karakter desteği falan eklicem. Bende kullanırım. Arada google translate ye girmekten kurtarır. Şey eklicem ikinci versiyonda. Web site çevirisi. Sadece link gireceksin oraya google translate siteyi çevirip sana verecek.

istesem bir saatte yaparımda kasmıcam.

Not: Windows xp ve öncesinde çalışması için .net framework 2.0 yüklü olmalı. Program 64 bit tam uyumludur.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 30 Ağustos 2009 23:25
Adanalı.
30-08-2009, 23:29   |  #3453  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Abi teşekkürler yardımı çok olur bana.

kerrjo
30-08-2009, 23:32   |  #3454  
Üye
68 mesaj
Alıntı: Psychonaut968  
Bugünkü Belçika GP'sini izlyen oldu mu?O Alonso'nun başına gelen ne talihsizliktir,o Fisichella'nın yaptığı nebüyük sürprizdir,belki de sezonun en heyecanlı yarışıydı.Alonso o soğutma kapaklarından çok çekti çifte şampiyon.Keşke podyuma çıksaydı çok sevdiğim bir yarışçı.
Uzun zamandır beklenen Ferrari Scuderia galibiyetini getiren bir yarış oldu. Her zaman hızın kazanabileceği yanılgısını da ortadan kaldırdı aslında. Buz adam Kimi 1. olmasına rağmen yine mimiklerinde en ufak bir gülümseme yaşamamasıyla lakabının hakkını verdi.. Force İndia'nın aldığı podyum 2.liği eşi görülmemiş bir sevinci yaşattı onlara, e haklılar sevinmekte.. Ayrıca 2 çaylak pilotun şampiyonanın önemli isimlerini startta yarış dışı bırakması da kahkahalara boğulmama neden oldu. Uzun zaman sonra heyecanlı bir f-1 izledik :)

_hEro
30-08-2009, 23:34   |  #3455  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Bu grand prix i trt 3 şifrelimi verdi yoksa benim alıcımmı sapıttı

PcMaKeR
30-08-2009, 23:41   |  #3456  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

GPU ile CPU yu bir tutanlar var hatta GPU nun CPU nun yerini alacak sananlar.

İlginç. GPU hızlıdır ama düşünme yeteneği yoktur ki. Sen komutu verirsin GPU sana işleyip verir bitti. Komutu öğrenemez ki yada çözemezki.

Psychonaut968
30-08-2009, 23:50   |  #3457  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
Alıntı: kerrjo  
Uzun zamandır beklenen Ferrari Scuderia galibiyetini getiren bir yarış oldu. Her zaman hızın kazanabileceği yanılgısını da ortadan kaldırdı aslında. Buz adam Kimi 1. olmasına rağmen yine mimiklerinde en ufak bir gülümseme yaşamamasıyla lakabının hakkını verdi.. Force İndia'nın aldığı podyum 2.liği eşi görülmemiş bir sevinci yaşattı onlara, e haklılar sevinmekte.. Ayrıca 2 çaylak pilotun şampiyonanın önemli isimlerini startta yarış dışı bırakması da kahkahalara boğulmama neden oldu. Uzun zaman sonra heyecanlı bir f-1 izledik :)

Evet,bu pist pilotları yeteneklerine göre sınadı.Gerçi Belçika pistinin 1. sektördeki uzun düzlüğü f1' en uzun süre son sürat gizilen düzlük.Raikonnen biraz da kers'in avantajıyla geride bıraktı Fisichella'yı.Kers'in hakkını veren,iyi kullanan bir pilot.

Psychonaut968
31-08-2009, 01:15   |  #3458  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Arkadaşlar PoP 4ü bitirmiş olanlar bir gözatabilirse sevinirim:

https://www.chip.com.tr/forum/pri ... ir-yer_t125347.html

uGuR.uK
31-08-2009, 02:11   |  #3459  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
GPU ile CPU yu bir tutanlar var hatta GPU nun CPU nun yerini alacak sananlar.

İlginç. GPU hızlıdır ama düşünme yeteneği yoktur ki. Sen komutu verirsin GPU sana işleyip verir bitti. Komutu öğrenemez ki yada çözemezki.
iyide onu cpu'da yapamıyor ki, öyle bi yazmışsınki cpu'lar akıllandı sanır millet :)

_hEro
01-09-2009, 12:22   |  #3460  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Noldu kimse konuşmuyor:p

PcMaKeR
01-09-2009, 12:31   |  #3461  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
iyide onu cpu'da yapamıyor ki, öyle bi yazmışsınki cpu'lar akıllandı sanır millet :)
CPU mantıksal davranır. GPU ise salt güç.

GPU daki salt güç CPU da Olsa :P

PcMaKeR
01-09-2009, 13:57   |  #3462  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

520 kbs lik mp3 gördünüz mü hiç

Ben bu gün gördüm ilk defa.

WMA görmüştüm 800 kbs lik ama mp3 ü max 320 kbs lik görmüştüm. bir mp3 ün dosya boyutu 40 mb olur mu yaw :D boşuna kasmış mp3 e dönüştürmek için wav verseydi daha ii olurdu :Ç

Adanalı.
01-09-2009, 15:01   |  #3463  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Hangi müzik?

_hEro
01-09-2009, 18:46   |  #3464  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Havalar kapanıyor artık ya:( Hiç sevmiyorum şu yağmurlu havayı.Kuru ayaz olsa şöle buz gibi.Oh mis.

Hayalet 26
01-09-2009, 18:55   |  #3465  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj
Alıntı: _hEro  
Havalar kapanıyor artık ya:( Hiç sevmiyorum şu yağmurlu havayı.Kuru ayaz olsa şöle buz gibi.Oh mis.
Yağmur ,bolluk ve berekettir.Canlılıktır,yeşilliktir;HAYATTIR.
Yağmuru sevmeyen insan doğayı ve hayatı da sevmiyor demektir.
Şu mübarek ramazan günlerinde konuşturmayın beni...

Feel Good
01-09-2009, 19:02   |  #3466  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
Tam anlamıyla katılmıyorum. Örneğin, yağmurlu bir günde hava kapalı olur. Bulutlu,karanlık vs.. Bu benim ruh halimi olumsuz yönde etkiler mesela. Daha stresli ve sıkıntılı olurum. Ama güneşli, çiçek, böcek vs. oldu mu da daha bir huzurlu oluyorum. Ki bu çok normaldir bence. Doğayı sevmemekle alakası yoktur.

melen
01-09-2009, 19:02   |  #3467  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Beğendim
Burası makara bölümü hadi konuyu değiştirinKahkaha

Hayalet 26
01-09-2009, 19:13   |  #3468  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Nolacak bu windows 7 nin hali yav.(Daha doğrusu benim halimHmph)

Kaç gündür indirmeye çalışıyorum nafile.Galiba bu gidişle 22 Ekime kadar indiremiyecez.En azından bir müddet kullanıp deneyim kazanmak iyi olucaktı oysa.(j downloader şu an indiriyor ama hız 50 kb larda sürünüyor..

PcMaKeR
01-09-2009, 19:26   |  #3469  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Haha ben indirdim her ikisini :D Bir megaupload dönemi başlatam :D

indirmiş Türkçeyi :D

22 ekime kadar dursun elimde. format atmıcam artık makinaya indiricem mahsus.

_hEro
01-09-2009, 19:28   |  #3470  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Yağmuru sevmemekle bir ilgisi yok.Doğayı hayatı sevmemekle hiç alakası yok.Karanlık bulutlarda, yağan yamurda,açan güneşte,soğuyan havada doğanın bir parçası.Bense bu parçalardan kuru soğuk hava olandan hoşlanıyorum.bunu söyledim sadece.Benim büyüğümsünüz, saygısızlık etmek istemem ama..Ramazanla ne ilgisi var?

Ayrıca yağmurlu bir havada yürümek kadarda hiçbirşey rahatlatmaz beni.Tanımadığınız bir insana, tek bir cümleyi kaynak gösterip, doğayı hayatı sevmiyor diyerek yaklaşcağınıza evet,bencede konuşmasanız daha iyiydi.

Herkese hayırlı iftarlar.

Son Düzenleme: _hEro ~ 01 Eylül 2009 19:29
PcMaKeR
01-09-2009, 19:33   |  #3471  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: Feel Good  
Tam anlamıyla katılmıyorum. Örneğin, yağmurlu bir günde hava kapalı olur. Bulutlu,karanlık vs.. Bu benim ruh halimi olumsuz yönde etkiler mesela. Daha stresli ve sıkıntılı olurum. Ama güneşli, çiçek, böcek vs. oldu mu da daha bir huzurlu oluyorum. Ki bu çok normaldir bence. Doğayı sevmemekle alakası yoktur.

Çok ilginç.

güneşli havalardan tiksinirim. Ha şöyle güneşi severim nisan ayındaki güneşi birde sonbahardakini. Kışın açan hele kar yağmışsa ve hemen ardından masmavi bir gök ve parlak bir güneş olursa çok severim ama en çok sevdiğim hava Yağmurlu kapalı hava. Daha az agrasif oluyorum. Yağmur altında yürümeyi severim.

Karanlığı çok severim zifiri karanlıkta köy yerinde 6 km yol gittim 11 yaşımda o zaman korkuyu attım karanlıktaki. Babamın yanına ışık götürüyordum oda bozuldu yolda. Tarla suluyordu bizimki. Unutmuş geceye kaldı. 1.5 saat sonra ay doğacaktı. mecburen gittim. orda zar zor çalıştırdık lambayı ama yolda iş işten geçmişti. başıboş kangal köpekleri, domuzlar.

Karanlık her zaman iyidir...

O Filmlerdeki karanlıktan korkun zırva. Hayvan dışında karanlıkta seni kimse göremiyor.

Dumbledore derdi: En karanlık anlarınızda ışığı açık bırakmayı unutmayın :P

Bu duygusal anlamda benimkisi Gerçek hayat. Cidden yağmurlu ve karanlık havada yürümek çok hoşuma gidiyor. Sırf hala oğluna hava atmak için gece mezarlıktan geçtim. İçini çok iyi bildiğimden. mezarlıktan sonra okul var o okula gitti ben mezarlıktan geçerek gittim :Ç gerisini siz düşünün.

Bizim köylü okulla mezarlığı aynı yere yapmışlar. dağların arasında bir ovada olduğundan köyüm kışın hava çok çabuk kararır. Şu van helsing in filmindeki transilvanya köyü gibi. NE korkuturdum çocukları la bakın mezarlıkta hareket eden bişiler var diye. Az azar işitmedim. Özellikle kızları çok korkuturdum. Öğretmenlerle birlikte çıkarlardı :Ç

Heygidi hey zamanı geri alsak hiç durmam geri dönerim.

Feel Good bir cümlen beni nerelere götürdü.

Feel Good
01-09-2009, 19:41   |  #3472  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
 Dumbledore derdi: En karanlık anlarınızda ışığı açık bırakmayı unutmayın :P

Evet =)
Her neyse, asıl ilginç olanın seninki olduğunu belirtmek istiyorum.
Yağmurlu, gök gürültülü bir havada nasıl insan huzurlu olabilir bilmiyorum. Tabi yağmur sesini falan ben de severim ve huzur bulurum gerçekten. Ama havanın kapalı olması açıkçası can sıkıcı.
Ayrıca karanlığı sevmek de kişiden kişiye değişen bir şeydir.
Kısacası ben yaz mevsimini daha çok severim. Her yer capcanlı. Kışın o sıkıcı atmosferden daha iyi en azından.
Bu konu tartışmaya kapalı bir konu aslında. Herkesin düşüncesi farklı olacaktır tabii. Benim de size kendi düşüncemi kabul ettirme gibi bir amacım yok zaten. Sadece düşüncemi belirttim. "Doğayı ve hayatı sevmeme" doğru bir tabir değil kesinlikle.

ParanoiD
01-09-2009, 19:42   |  #3473  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Bende açık havaları hiç sevmiyorum.Sıcagı, güneşli havaları vs.Hava kapalı olsun daha rahat hissediyorum kendimi.Yagmur yagsın yagmasın farketmez.

Hayalet 26
01-09-2009, 19:58   |  #3474  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj
Yağmuru sevmemekle bir ilgisi yok.Doğayı hayatı sevmemekle hiç alakası yok.Karanlık bulutlarda, yağan yamurda,açan güneşte,soğuyan havada doğanın bir parçası.Bense bu parçalardan kuru soğuk hava olandan hoşlanıyorum.bunu söyledim sadece.Benim büyüğümsünüz, saygısızlık etmek istemem ama..Ramazanla ne ilgisi var?

Ayrıca yağmurlu bir havada yürümek kadarda hiçbirşey rahatlatmaz beni.Tanımadığınız bir insana, tek bir cümleyi kaynak gösterip, doğayı hayatı sevmiyor diyerek yaklaşcağınıza evet,bencede konuşmasanız daha iyiydi.

Herkese hayırlı iftarlar.

Burda öyle demiyorsun ama. <<Hiç sevmiyorum şu yağmurlu havayı>> diyorsun.Sonra da ilgisi yok diyorsun.
Ramazanla ilgisine gelince;
Biraz inancı olan insan bu tür şeyler konuşmaz kardeşim.

_hEro
01-09-2009, 20:06   |  #3475  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Ankarada kışlar kuru ve soğuk geçer genelde.Yani ayaz...Bir kar yağar hava yumuşar bir süre, taki tekrar dona çekip buz gibi oluncaya kadar.İşte o buz gibi havaya bayılıyorum.Ellerimin üşümesi, kendimi ısıtmaya çalışmam bana büyük zevk veriyor.O yüzen kışları çok severim.Yağmur yağmayıpta böyle naza çekiyorya kendini bulutlar:) Hiç haz almıyorum.E yağda bizde nasiplenelim dimi.<
Sevmeyen yoktur heralde yağmurda yürümeyi.Özellikle yanlızsanız yağmur altında, bir başka hayal kuruluyor,insan kendini bir başka dinliyor ozaman.Ki ben hayal kurmaya bayılırım.