Dünya Forum Tarihinin En Uzun Konusu

uGuR.uK
02-07-2009, 17:50   |  #1326  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: loseface  
eee Hiç yurt dışına gideniniz oldumu?(masksat yeni konu açılsın:)
henüz deil ama unv. bitince yurtiçiyle bağlarımı koparcam diyebilirim;)

Feel Good
02-07-2009, 17:52   |  #1327  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
henüz deil ama unv. bitince yurtiçiyle bağlarımı koparcam diyebilirim;)
Hadi ya, yolculuk nereye?=)

MBTGROUP
02-07-2009, 18:03   |  #1328  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Bir insanın günde 4 veya 5 kere 3 dakika kadar burnu kanaması pekde iyi bir işaret değildir öyle değilmi?

Feel Good
02-07-2009, 18:05   |  #1329  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Alıntı: pcword  
Bir insanın günde 4 veya 5 kere 3 dakika kadar burnu kanaması pekde iyi bir işaret değildir öyle değilmi?
Bu nerden çıktı bilmiyorum ama hiç de iyiye işaret değil. Bir an önce doktora gidilmesi gerekir bence.

MBTGROUP
02-07-2009, 18:07   |  #1330  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

O kişi sıcaktan diyor gitmiyor.Belkide kansızlıktan diyor.Zaten doktor özürlü gıcık hepsine.

Feel Good
02-07-2009, 18:10   |  #1331  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
O kişi sıcaktan diyor gitmiyor.Belkide kansızlıktan diyor.Zaten doktor özürlü gıcık hepsine.
Mevsim değişikliği gibi nedenlerden de olabilir tabii ama bu devirde ne olacağı hiç belli olmaz. Sayısız hastalık var. Bu arada başka doktor mu yok başkasına gitsin.

MBTGROUP
02-07-2009, 18:11   |  #1332  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Sevmiyor doktora gitmeyi.Başına bir keresinde iş açılmıştı ondan sonra gıcık kaptı.En kötü ihtimal lösemi olursun bak git diyorum,yok nemrut nemrut bakıyor.

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 02 Temmuz 2009 18:12
Feel Good
02-07-2009, 18:16   |  #1333  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Sevmiyor doktora gitmeyi.Başına bir keresinde iş açılmıştı ondan sonra gıcık kaptı.En kötü ihtimal lösemi olursun bak git diyorum,yok nemrut nemrut bakıyor.
Benim de hayatımda en nefret ettiğim şey doktora gitmek. Kokusu bile iğrençGülümsemeEn iyisi internetten burun kanaması ile ilgili bir kaç yazı okut da aklı başına gelsin. =) Allah korusun ölümlere bile yol açabiliyormuş biraz önce okudum. Aslında bu kadar panik yapmak da ne kadar doğru bilmiyorum ama sağlık bu şakaya gelmez...

MBTGROUP
02-07-2009, 18:18   |  #1334  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Tam mayıstan beri devam ediyormuş.

Mehmet-
02-07-2009, 18:20   |  #1335  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Açıkcası burda konu sınırlaması yok. Her telden bir şey mevcut.Baştan tutup sona doğru yola cıkarsan ortada konu bollugundan bogulabilisin =)
Hmmm ok.
Alıntı: loseface  
eee Hiç yurt dışına gideniniz oldumu?(masksat yeni konu açılsın:)
Ben daha gidemedim. Bir arkadaş work&travel ile yurt dışına gitti geçen mail atmış. Manhattan'da bisiklet sürerek turist gezdiriyorum dedi. İyi iş vallaGülümseme

Feel Good
02-07-2009, 18:21   |  #1336  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Tam mayıstan beri devam ediyormuş.
Doktor olmadığım için pek bir şey diyemiyorum ama Mayıstan beri her gün 4-5 kez kanıyorsa oldukça fazla.

MBTGROUP
02-07-2009, 18:23   |  #1337  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Başımıza iş açıkya ya bakalım.

Feel Good
02-07-2009, 18:25   |  #1338  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Başımıza iş açıkya ya bakalım.
Arkadaşın en iyisi olumlu düşünsün. "Hani olumlu düşün olumlu olsun" misali.Gülümseme

PcMaKeR
02-07-2009, 20:33   |  #1339  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

işten geliyorum bu gün.
otobüsten inmeme 5 dk falan var ışıkta bekliyoruz.

büyük bir market var. 1 e 1. antalyalı varsa aranızda bilir.
küçük bir kız çocuğu 7 - 8 yaşlarında! atılan karton kutularını topluyor. sırtınada sıkıştırılmış kartonların olduğu bir çuvalla elinede iyi kötü birçok kutu sıkıştırmaya çalışıyor. sırtındaki çuvalın ipi misina türü ip kolay kopmasın diye. içim öyle bir sızladı ki. halime şükrettim.
Duyarsız bir ülkede yaşadığımı hatırladım nefret ettim.

Hiç biriniz "Sefiller" kitabını okudunuz mu.
Victor Hugo ya millete duygusallık katmak için uydurdu yada gerçekten öyle bir yer var. Aynen şöyle anlatıyor:
Fransada A şehrinde yaşayan bir piskopos kilisede dinleyenlere aklındaki güzel olayları anlatıyor mesela a şehri çok yobaz kimse kimseyi sevmiyorsa o köyün kilisesinde şunları söylüyor:
"kardeşlerim bakın size bir köyden bahsedeceğim. O köyde yaşayan insanlar birbirlerine çok bağlı. Hiçbir zaman kavga olmuyor hiçbir zaman kırıcı kötü olaylar meydana gelmiyor. tabiri caizse gül gibi geçiniyorlar. bu köyde geçen bin yıldır hiç kötü olay vb olaylar yaşanmamıştır."
başka köyde zenginliğiyle fakirliğin fazla olduğu bir köyde diyelim konuşma yapıyorsa:
"c köyünde 500 yıldır hiç fakirlikten ölen yada parasızlıktan sefilliğe düşen insan olmamıştır. köylü o kadar birbirine bağlı ki birisinin bir yere borcu olursa yada birisi işini kaybedip sefilliğe sürüklenirse hep birikte o kişiyi zor durumdan kurtarıyorlar! o köyde hiç hırsızlık vakası olmamıştır şu güne kadar."

Şimdi bize gelelim. Elimden gelse elmdeki parayı aç kalmayacağım kadar kendime ayırıp ihtiyacı olanlara kalanını vericem ama şunu düşünmeden edemiyorum açıkçası. Bizim ülkemizdeki üst birimler neden çok iş yapıyormuş gibi dünyanın parasını alıyorlar ve hiçbirşey yapmıyorlar. milleti temsil etmekten dünyanın parasını alıp korumalarla geziyorlar.

Ki hadi alıyorlar, peki bizim devletimiz neden dışa bağımlı! Neden sokaklarımızda aç gezen insan çok. Neden ezilen hep küçük çocuklar oluyor! Bunlar yorumsuz ve cevapsız sorular. Bu gün iyice içimi kemirdi o görüntü. Paylaşmadan edemedim.

Eğer elinizde geliriniz var ama yetiremiyorum ama açta kalmıyorum diye düşünenler varsa Şükretsin!

icemanphoenix
02-07-2009, 20:48   |  #1340  
Yıllanmış Üye
308 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
işten geliyorum bu gün.

küçük bir kız çocuğu 7 - 8 yaşlarında! atılan karton kutularını topluyor. sırtınada sıkıştırılmış kartonların olduğu bir çuvalla elinede iyi kötü birçok kutu sıkıştırmaya çalışıyor. sırtındaki çuvalın ipi misina türü ip kolay kopmasın diye. içim öyle bir sızladı ki. halime şükrettim.
 Eğer elinizde geliriniz var ama yetiremiyorum ama açta kalmıyorum diye düşünenler varsa Şükretsin!
bende antalyadayım PcMaker ve o bahsettiğin market ve benzerlerinin çöp biriktirme kısımlarında o manzaralara birçok kez şahit olmuşluğum vardır Üzgün ve dediğin gibi halimize şükretmemiz ve daha kötü durumlara düşmemek için daha fazla çalışmamız lazım.

PcMaKeR
02-07-2009, 21:04   |  #1341  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

O çocukları gönderen ana babaların yüreği yok!

PcMaKeR
02-07-2009, 21:22   |  #1342  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Aynen öyle..
Belki bu dünyada yürekleri sızlamıyor ama bunun birde öteki tarafı var..
Bazen benden'de küçük çocuklar para istediklerinde kimini geri çeviriyorum fakat bazen öyle yürekten söylüyorlarki vermesem niye vermedim diye günlerce içim,içimi yir.Cünkü o kadar saf,o kadar masum'ki bu yavrucaklar ben onları sokaga salanlara Anne veya Baba bile demek istemiyorum vicdansız insan dışı varlıklar...

İnsan görünümündeki neyse bişi demicem.
bu hale getirenler utansın.

Hayalet 26
02-07-2009, 21:25   |  #1343  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Hayat tüm acımasızlığıyla devam ediyor arkadaşlar.
Zamanı durdurmak ya da geri almak gibi bir lüksümüz olmadığına göre gelin şimdi hep beraber biraz gülelim ve günün stresini atalım ne dersiniz.Bu videoyu mutlaka izleyin.Çok güleceksiniz Ağzı kulaklarına varıyor

YouTube - Komik olaylar ve kazalarYouTube - Komik olaylar ve kazalar
canerece3
02-07-2009, 21:42   |  #1344  
Yıllanmış Üye
433 mesaj

makaraydı video

PcMaKeR
02-07-2009, 22:06   |  #1345  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
http://www.aktuelblog.com/bkm-mutfak-cok-guzel-hareketler-bunlar-sezon-finali-28-haziran-izle/

aha komedi burda :D:D

"Allah belamı verdi!" Ağzı kulaklarına varıyorAğzı kulaklarına varıyorAğzı kulaklarına varıyorAğzı kulaklarına varıyor
birinci video yu kesin izleyin.

PcMaKeR
03-07-2009, 10:41   |  #1346  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
polis ve taraftarpolis ve taraftar
polis taraftarı kovalıyor

Aslan gibi yiğit maşallah!
Tek başına hucüm. Allah Allah Allah... :D:D:D:

icemanphoenix
03-07-2009, 11:19   |  #1347  
Yıllanmış Üye
308 mesaj
polis ve taraftarpolis ve taraftar
polis taraftarı kovalıyor

Aslan gibi yiğit maşallah!
Tek başına hucüm. Allah Allah Allah... :D:D:D:
bunun gibi 10 tane ile avrupayı fethetmessem ne olayımKahkaha

Banned
03-07-2009, 12:58   |  #1348  
Banlandı
5,024 mesaj
işten geliyorum bu gün.

Hiç biriniz "Sefiller" kitabını okudunuz mu.
Victor Hugo ya millete duygusallık katmak için uydurdu yada gerçekten öyle bir yer var. Aynen şöyle anlatıyor:
Fransada A şehrinde yaşayan bir piskopos kilisede dinleyenlere aklındaki güzel olayları anlatıyor mesela a şehri çok yobaz kimse kimseyi sevmiyorsa o köyün kilisesinde şunları söylüyor:
"kardeşlerim bakın size bir köyden bahsedeceğim. O köyde yaşayan insanlar birbirlerine çok bağlı. Hiçbir zaman kavga olmuyor hiçbir zaman kırıcı kötü olaylar meydana gelmiyor. tabiri caizse gül gibi geçiniyorlar. bu köyde geçen bin yıldır hiç kötü olay vb olaylar yaşanmamıştır."
başka köyde zenginliğiyle fakirliğin fazla olduğu bir köyde diyelim konuşma yapıyorsa:
"c köyünde 500 yıldır hiç fakirlikten ölen yada parasızlıktan sefilliğe düşen insan olmamıştır. köylü o kadar birbirine bağlı ki birisinin bir yere borcu olursa yada birisi işini kaybedip sefilliğe sürüklenirse hep birikte o kişiyi zor durumdan kurtarıyorlar! o köyde hiç hırsızlık vakası olmamıştır şu güne kadar."

Şimdi bize gelelim. Elimden gelse elmdeki parayı aç kalmayacağım kadar kendime ayırıp ihtiyacı olanlara kalanını vericem ama şunu düşünmeden edemiyorum açıkçası. Bizim ülkemizdeki üst birimler neden çok iş yapıyormuş gibi dünyanın parasını alıyorlar ve hiçbirşey yapmıyorlar. milleti temsil etmekten dünyanın parasını alıp korumalarla geziyorlar.

Ki hadi alıyorlar, peki bizim devletimiz neden dışa bağımlı! Neden sokaklarımızda aç gezen insan çok. Neden ezilen hep küçük çocuklar oluyor! Bunlar yorumsuz ve cevapsız sorular. Bu gün iyice içimi kemirdi o görüntü. Paylaşmadan edemedim.

"Bizim devletimiz neden dışa bağımlı! Neden sokaklarımızda aç gezen insan çok. Neden ezilen hep küçük çocuklar oluyor!" 
Güzel sorular bunun cevabını verebilmek için ilk önce biz neden bilinçli bir halk değiliz ve biz neden sosyal devlet anlayışına sahip değilizi cevaplamak lazım bu soruların yanıtını verdiğmiz zaman senin sormuş olduğun sorularda cevaplanacaktır.

Eğer bu ülkede Asgari ücret hala 527,13 TL'se ve "Kiralık işçi" gibi bir saçmalık meclisten geçiyor işçi sendikaları olsun sosyalist partiler olsun ve diğer sivil toplum kuruluşları olsun buna ses çıkarmıyorsa (bizlerde dahil) sen otobüsten işe gidip geldikçe daha çok  sırtında sıkıştırılmış kartonların olduğu bir çuvalla çöpten karton kutu toplayan çocuklar görürsün.

PcMaKeR
03-07-2009, 13:33   |  #1349  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Öyle daha çok görürüm :(

MBTGROUP
03-07-2009, 14:37   |  #1350  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Aktif Kullanıcılar: 99 | Gizli: 19 | Ziyaretçiler: 3007 || Toplam: 3125
Aynı anda en çok kullanıcı: 24511 | Tarih: 10 Nis 2009 14:12

Buradaki 10 nis 2009 14 12 niye var?Niye bugünün tarihi yok?